Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

P0303 Silindir 3 Ateşleme Hatası Hakkında

reflexs

Kayıtlı Üye
Selamün aleyküm herkese,

Aracım seat leon 1.4 tsi 2010 model,
Shell veya opetten benzin almaya özen gösteriyorum, iki kez arkadaşlarıma verdim sonradan bir benzinlikten benzin almışlar, o gün bugündür araç arada tekleme yapıyor. İlk çalışmada rölantı dengesi pek yerinde değil, araç biraz çalıştıktan sonra rölantı düzene giriyor. Hareket halinde biraz gaza dokununca tekleyerek gazı yiyor.

Bazı ingilizce siteler ateşleme bobini olabilir diyor, bazı yerler buji.

Önceden Oksijen sensörü hata veriyordu, tamirci birşey olmaz diyordu ondan olma ihtimali de var mı?

Çok soru sordum kusura bakmayın :)

SM-G900F cihazımdan gönderildi

hemen hemen aynı makinaya biniyoruz. Sorununuzu düşündüm biraz. Eemin değilim ama aralıklı gaz yiyorsa boğaz kelebeğinde tortu kalmış olabilir.gaza yüklendikçe yemesi de bu açıdan mantıklı,
(ne kadar pedal devinimi o kadar boğazda açıklık prensibi)
[doublepost=1457636179,1457635890][/doublepost]Edit: Ateşleme bobini veya buji "start" esnasında lazım olan devre elemanlarıdır. Bujilerde bir sorun olması evrensel buji bobini işaretiyle gösterge panelinde kendine yer bulur. Diğer bir ifadeyle bu elektriksel etmenler seyir halinde pasif konuma geçip kullanıcıdan(beyinden) gelebilecek extreme durumlar için "ready" konumda beklerler. Örn: seyir halinde stop etme, kaza anında veya acil fren anlarında stop edip motordaki devinimi hemen sağlama... bir sürü örnek bulunabilir.iyi forumlar

hemen hemen aynı makinaya biniyoruz. Sorununuzu düşündüm biraz. Eemin değilim ama aralıklı gaz yiyorsa boğaz kelebeğinde tortu kalmış olabilir.gaza yüklendikçe yemesi de bu açıdan mantıklı,
(ne kadar pedal devinimi o kadar boğazda açıklık prensibi)
[doublepost=1457636179,1457635890][/doublepost]Edit: Ateşleme bobini veya buji "start" esnasında lazım olan devre elemanlarıdır. Bujilerde bir sorun olması evrensel buji bobini işaretiyle gösterge panelinde kendine yer bulur. Diğer bir ifadeyle bu elektriksel etmenler seyir halinde pasif konuma geçip kullanıcıdan(beyinden) gelebilecek extreme durumlar için "ready" konumda beklerler. Örn: seyir halinde stop etme, kaza anında veya acil fren anlarında stop edip motordaki devinimi hemen sağlama... bir sürü örnek bulunabilir.iyi forumlar
Boğaz kelebeği olduğunu düşünmüyorum çünkü farklı yakıtlar alınmadan önce canavar gibiydi dokununca yapışıyordum koltuğa, telefonla hata kodlarını okumaya çalıştım, P0303 hatasını aldım.

bi araştıralım bakalım,bilgisi olan arkadaşlar daha açıklayıcı olabilirler

P0303 Hata kodu karşılığı Silindir = 3 Ateşleme Hatası Tespit Edildi Motorda Mekanik Hata Tesisat - Ateşleme/Yakıt Sistemi - Enjektör - Hava Kütle ölçer - Motor Elektroniği

ateşleme bobini kontrol edilsin, sorun düzelmezse mutlaka egr kontrol edin. muhtemel sorun o dur.

Selamün aleyküm herkese,

Aracım seat leon 1.4 tsi 2010 model,
Shell veya opetten benzin almaya özen gösteriyorum, iki kez arkadaşlarıma verdim sonradan bir benzinlikten benzin almışlar, o gün bugündür araç arada tekleme yapıyor. İlk çalışmada rölantı dengesi pek yerinde değil, araç biraz çalıştıktan sonra rölantı düzene giriyor. Hareket halinde biraz gaza dokununca tekleyerek gazı yiyor.

Bazı ingilizce siteler ateşleme bobini olabilir diyor, bazı yerler buji.

Önceden Oksijen sensörü hata veriyordu, tamirci birşey olmaz diyordu ondan olma ihtimali de var mı?

Çok soru sordum kusura bakmayın :)

Öncelikle sizi üyeler kısmından tanımak isteriz

kurye ile elden teslime verildi

Evet arkadaşlar, düzgün bir usta bulamadığım için 3 ay gürültülü çalışıyor dememe rağmen tek bir usta teşhis koyamadı.

Su eksiltiyor dedim borudandır deyip baştan savdılar. En son P0303 hatası ve ardından sağlam birini buldum.

Üst kapak gitmiş, uzun süre teşhis konulamayıp böyle kullanınca da krepaj yapmış. Bpbinler değişti olmadı, bujiler değişti olmadı, üst kapakçıya götürdük tamir olmaz resmen içi ezilmiş dedi. 4-5 bin lirayla çıkabilirim diye umuyorum. Sizin de göeüşlerinizi almak istedim.

geçmiş olsun. motor açıldığı zaman masraf bu rakamlara çıkabiliyor.normaldir. Biz opelde yarım motor yaptırmıştık. 2500 tl verdik hala da randıman almadı

Geri
Üst Alt