Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Özel sipariş araçlardaki sevkiyat sıkıntısı

Arabayı satın almış olmadığım için anlaşma da yok. Dediğim gibi iki taraf da birbirini çok bağlamadı. Bende sadece sipariş formu var. Doğuşun stratejisi bu VW'de de aynı şey var. Arabayı sipariş ediyorsun, araç gelince o anki fiyattan satıyorlar :(

sipariş formunun üzerinde en geç teslim etme tarihi ya da teslim etme aralığı olması gerekiyo..

Eve gidince bir kez daha bakayım ama hatırladığım kadarıyla tahmini teslim tarihi vardı o da 23. hafta diyordu. (Yılın 23. haftası) Yani bu hafta.

Arkadaslar yanlis bilinenleri bir duzelteyim aydinlanalim
Oncelikle arac yeni yasaya gore agustos uretim oldugu takdirde 2012 olabilecektir dolayisiyla agustosta uretilen bir arac en erken eylul gibi turkiyeye gelecegi icin artik eylulden once 2012 alma ihtimaliniz yok.. Eski sistemde agustos 16 tescil oldugunda 1 model yili atlardi ancAk sistem degisti

İkinci olarak cari acik cok yuksek oldugu icin devlet ithalati azaltmaya calisiyor dolayisiyla araclar gumruklerde bekliyor bu noktada bayinin ya da danismanin yapacagi bir sey yoktur, eger durumdan rahatsiz iseniz kaporanizi geri alirsiniz olur biter onun haricinde yapilabilecek birsey yoktur.ayni problemleri su ara ben de yasiyorum araclari soz verdigim surede teslim edemiyorum ama bu benim disimda gelisen bir durum, bu durumda da firmami ya da beni baglayan bir yaptirim uygulatmaniz soz konusu olamaz
Bilginize

nasıl iş bu yaa birdaha sözleşme yaparsam maximum 8 hafta derlerse hergeçen 1 hafta için 1000 tl ceza kestireceksin firmaya bak araç nasıl geliyor gününde

Yilmaz abi ole bi anlasmayi sen istesen de hic bi sirket hazirlamaz hazirlasa da altina sadece sen imza atarsin firma atmaz.. kabul etmiyorum dersen yeni otomobil almaktan vazgecersin durum budur :)

Oncelikle arac yeni yasaya gore agustos uretim oldugu takdirde 2012 olabilecektir dolayisiyla agustosta uretilen bir arac en erken eylul gibi turkiyeye gelecegi icin artik eylulden once 2012 alma ihtimaliniz yok.. Eski sistemde agustos 16 tescil oldugunda 1 model yili atlardi ancAk sistem degisti

İkinci olarak cari acik cok yuksek oldugu icin devlet ithalati azaltmaya calisiyor dolayisiyla araclar gumruklerde bekliyor bu noktada bayinin ya da danismanin yapacagi bir sey yoktur, eger durumdan rahatsiz iseniz kaporanizi geri alirsiniz olur biter onun haricinde yapilabilecek birsey yoktur.ayni problemleri su ara ben de yasiyorum araclari soz verdigim surede teslim edemiyorum ama bu benim disimda gelisen bir durum, bu durumda da firmami ya da beni baglayan bir yaptirim uygulatmaniz soz konusu olamaz
Bilginize

+1000

Bilginize

O yasadan haberim vardı ama henüz çıkmadı diye biliyordum. Meclisten geçtiyse çok iyi olmuş, sevindirici bir haber :)

Sorumun cevabını da almış oldum. Rekor sayılabilecek bir cari açığın mağduru olduk :(

Aynen oyle
Bir de su ihtimal var bu araclar ozellikle ithalati yaptrilmayip bekletiliyor ve secim sonrasi motorlu araclara ilave otv gelmesi soz konusu bu da ilave gelir demek devlet icin.. 3 gun sonra belli olur hersey

Aracı aldığın yerin satışlarının iyi olmasının hem avantajı hem dezavantajı var. Avantajı adamlar seni çok bağlamıyor: Az kapora aldılar ve vazgeçerseniz araba satılınca geri alırsınız paranızı dediler. Dezavantajı ise sen de adamları bağlayamıyorsun :) Temmuz sonunda gelse bari hakikaten. VW'de 6aydan fazla bekleyenler oluyormuş :S

aynen ben leonu almadan önce dizel polo düşündüm ama vw 6 yada 7 ay beklersin deyince zaten film koptu.leonu aldım bende ama iyiki leonu almışım!

Geri
Üst Alt