Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Özel Servis vs. Yetkili Servis

daha bunu yapamayan servısı guzel gormenın mantıgı nekı,ben parasını verıyorum onlarda sıfırlarını takıyolar demek bu aslında :) ucu takamamalarının nedenı koca servıste kaynak yapılmaması.Ben kaza yaptıgımda arabanın arkası topraga denk gelmıstı egsozumu dıyarı dogru bastırıp tampona yapısmasına neden olmustu komple,adamlara daha yapmaya baslamadan once bunu da braz kanırtın asagı ındırın egsozu yakar dedım arabayı almaya gıttıgımde hc b sekılde dokunmamıslar b de bana akıl verıyor burdan cıkınca gemlık yonune gıdın orda egsozcular var bız yapamıyoruz bunu dıyor:)Baglantı yerıne 3-4 tane somun pul bsy koysa zaten sorun hallolcaktı :)

hmm sırf egzost ucu takamadıkları için yetkili servisler kötü yani yavru öyle mi.. :D :D

abi aslında takmamalarının sebebi galiba araca uygun olmadığından. Ben Doğuş esenyurtta normal 1.6 için olan egzost ucunu taktırmıştım ama şimdi onu sökün cupra takın diyorum olmaz diyolar. Neyse olmadı egzost ucunu alırım sizin tavsiye edeceğiniz bir yerde taktırırım.

Aklıma takılan bir konu daha var. Benim arabanın kapılarını kapattığımda sanki eskisinden daha çok ses çıkıyor. Zaten tok bir ses çıktığı yok ama en azından şahin kapısı gibi "dannn" diye bi ses çıkmasından hiç hoşnut değilim. Maslak doğuşa lastikleri değiştirebilir miyiz fiyat verin dedim gelince bakarız dediler. Bu lastik işini nerede halledebilirim? Farklı bir lastik kullanıp tok ses çıkıcaksa ona da ok'im:)

hmm sırf egzost ucu takamadıkları için yetkili servisler kötü yani yavru öyle mi.. :D :D

Egsoz ucu takmaktan mı bahsettım sadece yıgıt bunu mu anladın yazdıgımdan ? :) ılk basındada yazdım arabamın garantısı varsa yetkılıden baska b yere gıtmem ama garantı doluncada daha mınnet etmem yetkılıye flan.Yetkılı dogrudan kotu denılemez ama adamların yaptıkları ortada eskısını sok yenısını tak ısı baska bsy degıl.Konu ıcınde orneklerde verdım olakı beyınde b epromun ayagı kırılır lehımı atar yetkılı servıs sıze dogrudan beyın degıscek der,ozel servıs 100-200 lıra fıyat cıkarır o zaman herkes anlar ozel servısle yetkılı arasındakı farkı :)

abi aslında takmamalarının sebebi galiba araca uygun olmadığından. Ben Doğuş esenyurtta normal 1.6 için olan egzost ucunu taktırmıştım ama şimdi onu sökün cupra takın diyorum olmaz diyolar. Neyse olmadı egzost ucunu alırım sizin tavsiye edeceğiniz bir yerde taktırırım.

Aklıma takılan bir konu daha var. Benim arabanın kapılarını kapattığımda sanki eskisinden daha çok ses çıkıyor. Zaten tok bir ses çıktığı yok ama en azından şahin kapısı gibi "dannn" diye bi ses çıkmasından hiç hoşnut değilim. Maslak doğuşa lastikleri değiştirebilir miyiz fiyat verin dedim gelince bakarız dediler. Bu lastik işini nerede halledebilirim? Farklı bir lastik kullanıp tok ses çıkıcaksa ona da ok'im:)

kapı fıtıllerın degıscek ama gozunun onunde yapsınlar,sılıkon spray ı sıkıp b surelıgıne yumusatabılıyorlar napcakları hıc bellı olmaz :)

Kusura bakmayın konuyu açıp kaçmış gibi oldum ama iş yoğunluğundan yazamadım.. Konu ile ilgili bir tecrubede ben söyleyeyim;

Araçtan gelen bir tıkırtı var araç sabitken motor çalışıyorken, motor tarafından bilye çınlaması-gıcırtı şeklinde ince bir ses. Kolay farkedilebilir birşey değil.

1. yetkili servis: Araç motor tarafından ses geliyor rahatsız oluyorum bir bakabilir misiniz?

-Yetkili ustadan cevap, biz baktık bişey yok
-E ses var??
-Yetkili Usta: araba bu ses gelir tabi...
-(tööbe tööbee...)

2. Yetkili servis; gene aynı şikayet;
-Bu seferki daha genç yetkili usta; vallahi abi söküp bakmamız lazım, şimdi ilk devirdaim pompasının rulmaını değiştiricem kesilmesse devirdaim motorunu da değiştiririz, oda olmadı triger kayışına geçeriz oda olmadı kayış kasnaklarına bakarız oda olma....
-tamam usta saol(az daha dursak motor rektifiyesine kadar gidicek abimiz, he tabi sök tak, işçilik saati filan çalışıyo...)

3.Yetkisiz (Hortumcu) Sanayi Ustası, Arkadaş tavsiyesi ile gidilir; şikayet gene aynı...
-Yetkisiz usta, aç kaputu çalıştır motoru..
Ya usta acaba şurdan mı fln derken usta eline böle 1 metrelik falan bi bahçe hortumu aldı, bi ucunu kulağına tutuyo diğer ucunu (steteskop) motorun oralarda dolaştırmaya başladı, doktor mübarek :) neyse abi iki dakka sonra ses rulman balans dişlisimi artık atıyorum bu değişmesi lazım git şurdaki parçacıcan al gel.. 50 TL sorun temizzz :)

Tabiki bende yetkili servisçiyim fakat bu konuda Can'a katılıyorum öyle ustalar varki yetkili serviste artık değiştirilen parçalardan %demi alıyolar bilmiyorum (espiridir yetkili servis usstaları alınmasın) devamlı değiştirelim, ne tamir var ne onarım. Garanti bitince iyi bir usta bulmak banada en iyisi gibime geliyor. Hangi bakımda ne değişeceğini zaten Doğusu arayıp sorduğunuzda size söylüyor isterseniz yazılı olarak fax bile çekiyorlar, bu parçaların orjinallerini de Aksaraydan alıp düzgün bir ustada taktırmak hiçte mantıksız gelmiyor bana...

Geri
Üst Alt