Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

''ÖTV kaldırılmalı''

ötv kalsın bende dinazorum

eski yaptığım işten vergi borcu var vergi dairesine gittim kamyonlar gelir vergisi peşin vergiler cezalar bilmemne 70bin lira vergi borcu çıkardılar uzlaşalım dedik ve kapatalım bu işi anlatsam size sayfalar almaz ama kısaca şöyle 3 tane kamyon var adıma kayıtlı 1 tanesi modelden kurtarıyor hurdaya borç silinerek gidiyor
2 tanesi 94 ve 2001 model vergi borçları var dedimki bu iki kamyonu devlete bağışlayayım siz sağ ben selamet borçlarını sıfırlayıp vermem gerekiyormuş birde uzlaşmada yarı yarıya borçlar iniyor falan diyorlardıya alayı hikaye 2005 ten beri hala uzlaşıcaz !!!!!2005 te vergi dairesinde mal müdürü,vergi dairesi müdürü ve ankaradan gelen müffettişlerle bir girdik birbirimize o gün bu gündür telefon,elektrik su doğal gaz faturasına dahil olan vergiler dışında 1 allah kuruşu vergi vermiyorum vermiyecemde

bu borçlar naylon fatura kullanmadığım için tamamen harfi harfine yapılan işlemler sonunda çıkan ve çoğalan borçlar defterlerimi incelemeye aldılar bahaneleride çanakkalede patates üretilmiyormuş 5000 ton patatesi 2000 ton soğanı nasıl %1 kdv ile satarmışım %8 kdv ile satmam gerekiyormuş hal kanunundan haberi olmayan 1 sümüklü müffettiş bunları açtı başıma alsınlarda göreyim benden vergiyi çok kızgınım bu konuda ....................

ÖTV nin yerine başka harflerle vergiler koymazlarsa ve kaldırırlarsa Tüketim çılgınlığı oluşur,iç ekonomi özellikle başta otomotiv olmak üzere elektronik,tekstil,inşaat sektörü tavan yapar..AKP de artık çocuklarımızın dahi hayatına yerleşecek bir parti haline gelir:)

Geri
Üst Alt