"Otosiklet".. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

 1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

"Otosiklet"..

Konu, 'Dünyadan Haberler' kısmında YCO tarafından paylaşıldı.

 1. YCO

  YCO
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  22.341
  Beğenileri:
  79
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]

  Nissan’ın planlayıcıları ve tasarımcıları Nissan Land Glider konseptini yaratırken, yeni bir sürüş deneyimini kompakt 4 tekerlekli bir pakette bir araya getiren, tamamen yeni ve zeki, sıfır emisyonlu bir "kişisel hareketlilik" hayal etmişler.

  Tasarımcılar yakın gelecekte dünya nüfusunun %50’den fazlasının büyük şehirlerde yaşayacağını göz önünde bulundurarak tasarım sürecine başlamak için güvenilir bir temel aramış ve motosiklette karar kılmışlar.

  [​IMG]

  Motosikletlerin çevikliği, heyecanı ve özgürlük duygusu tasarımcılara ilham vermişse de, bu karışıma yeni bir öğe de eklenmiş. Tandem bir tasarım tercih edilmiş. Sıfır emisyonlu bir güç aktarım mekanizmasının üzerine oturmuş iki kişilik, koza benzeri bir yapı. Dört tekerleğin kararlılığı ve yana yatan kabinden kaynaklanan güvenlik hissiyle Nissan Land Glider Konsepti hem iki tekerlekli, hem de dört tekerlekli araçların meraklılarına hitap edecek.

  ‘Kişisel şehir içi günlük aracı’ olarak tanımlanan Nissan Land Glider Konsepti elektronik kontrollü direksiyon ve aracın tekerleklerinin virajları alırken 17 dereceye kadar yana yatmasına imkan tanıyan motosiklet tarzı bir eğilme kapasitesi içeriyor. Neredeyse bütün hızlarda keskin dönüşler yapabilen Nissan Land Glider bir virajı almak için gereken eğilme seviyesini anında hesaplamak amacıyla araç hızı, dönme açısı ve sapma oranını ölçen alıcılar kullanıyor. Sürücünün tek yapması gereken dönmek, kabin buna uygun biçimde eğiliyor. Tasarımcılar otomobilin eğilmesine imkan tanıyarak araç genişliğini ve lastik sırtı genişliğini en aza indirmeyi başarmışlar ve böylece pürüzsüz, geleceğe ait bir görünüm elde etmişler.

  [​IMG]

  Gücünü tabanın altına monte edilmiş lityum-iyon pillerle beslenen arkadaki iki elektrik motorundan alan sıfır emisyonlu Nissan Land Glider Konsepti çabucak hızlanıyor. Otomobil aynı zamanda bir süpermarkette alışveriş yaparken ya da bir otoyol dinlenme tesisinde mola verirken şarj edilebilecek temassız bir şarj sistemi de barındırıyor. Bu sistem araçların gerekli altyapının bulunduğu yerlerde kablosuz olarak şarj edilmesine imkan tanıyor.

  Mühendisler sürüş sırasında maksimum güvenliği sağlamak için otomobil robotu tarzında bir çarpışma engelleme sistemi takmışlar. Bu sistemde gövdeye monte edilmiş alıcılar tıpkı balıkların çarpışmadan sürüler halinde yüzmesi gibi diğer otomobilleri tespit ediyor. Sistem aracın gidiş yolunu engellerden uzağa doğru yönlendiriyor.

  Aracın açıklanan teknik özellikleri şöyle: toplam uzunluk 3.1 m, toplam genişlik 1.1m, toplam yükseklik 1.41 m, aks açıklığı 2.18 m, koltuk sayısı 2.
   
 2. 007

  007
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  2.619
  Beğenileri:
  85
  Ödül Puanları:
  48
  [​IMG]
  Bu çok daha heyecan verici...
   
 3. mfb

  mfb
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.332
  Beğenileri:
  6
  Ödül Puanları:
  38
  yiğit onun ikici koltuğu nerde
   
 4. YCO

  YCO
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  22.341
  Beğenileri:
  79
  Ödül Puanları:
  48
  koymadım abi tasarımı bozmak istemedim..
  ne bilim olm ben mi yaptım.. :D :D :D
   
 5. HaKo

  HaKo Misafir

  Boğaz köprüsünden geçerken rüzgar altına girer atar bunları :)
   
 6. ZGR

  ZGR
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  14.936
  Beğenileri:
  524
  Ödül Puanları:
  113
  yatıyo virajda:D
   
 7. cüneyt_cup

  cüneyt_cup
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  778
  Beğenileri:
  11
  Ödül Puanları:
  18
  videosunu izlemiştim bi ara virajlarda fena yatıyo
   

Sayfayı Paylaş