Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

otomatikte en iyisi hangisi?

en iyi otomatik?en iyi araba?

• Kullanılan toplam oy
    23
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İşte anlaşılmayan nokta şu :D
Ben marka fanatiği değilim gerçekleri söylerim. Honda TR'ye dizellerini yollamaya korkuyo gibi saçmalık saçması bi cümle kullanmıyorum :)
Bu konu altında da hiçbir yorumum yok dikkat edersen. Sen buraya üye değilken de ben Honda şöyle böyle yazıyodum. Otomatik şanzıman oranlarının rezalet olduğunu herkez biliyo. Rezalet olan kalitesi değil; oranları.
Sen Youtube'dan, alakan bile olmayan videoları koyarsan tabiki specler ne diye sorarım. Elin Alman'ı 1.4 çift beslemeden 170hp çıkarınca insanlar süper motor süper vs. vs. diyecek kadar objektifse, ben Honda 15 sene önce 1.6 atmosferik motordan 185hp çıkardı dediğim zaman ve bunu bi arabaya koyup 100km/h hıza 6 saniyenin altında çıkardığı zaman çoğu kişi vay be helal olsun deme objektifliğini gösteremiyo olay bu :) Ama o araba teneke, ama 15" jant var, teyp bile opsiyonel, vs. vs. Elin Alman'ı M3'ü yapıp CSL'sini, deyim yerindeyse tam bir teneke haline getirip 2 katı paraya satınca akan sular durur ancak :) Adamlar eksik donanımla satınca 2 katı para almıyo müşterisinden..
Honda niye hiç Turbo motor yapamıyo beceremiyo mu yoksa?
Honda niye dizel motor yapamıyo beceremiyo mu yoksa?
Bu 2 soruyu sorman zaten otomobilden, markalardan ne kadar anladığını gösteriyo benim için. Sen istediğin arabaya bin beni ilgilendirmez :) Bana da karışma mümkünse. Haa; dediklerime yanlış diyebiliyosan buyur göster. DSG'ye b*k atıyosam gel bana de ki. Ayberk dediklerin yanlış. Böyle böyle.. Ben sana tonlarca kaynak, VW fabrikasının bu konuda yaptığı şeyleri gösterebiliyosam, performans konusu olduğunda teknik veriler koyabiliyosam, basit 2 cümle Youtube'dan ne olduğu belirsiz 2 video koyarak bana cevap verebiliyo olman tartışmayı tatsızlaştırıyo zaten. Mantıklı şekilde okuyan birisi içinde 2 görüşü karşılaştırmak zor olmuyo bu sayede de..
Nefret et Honda'dan ya da aşık ol umrum değil :)
Alman, Japon'dan önde vs. vs. Bu senin görüşün. Honda'nın dünya üzerinde aldığı ünvan, "Dünya'nın en büyük motor üreticisi" olmaktır. Bu ünvana sen sevsende sahip, kabul etmesende sahip, beğenmesende :) Alman'larında kalitesiyle ün saldığını herkez bilir. Bu demek değildir ki diğer araçlar ondan kalitesiz. Alman'lar her alanda kaliteyi ön planda tutuyo. Torpido gözünden ıvırına zıvırına. Ancak bi Honda'nın iç mekanı vs. si bi Mercedes, Audi, VW gibi kaliteli değildir zaten. Ama gerek motoru, gerek yürüyeni aktarması son derece iyidir.

Saçmalık saçması diyorsun Honda'nın zamanında burdaki dizel kalitesini incelediğini ve kalitesiz bulduğunu bilmiyorsun..Benim koyduğum videoların specleri bellli değil senin koyduğun videoda spec varmıydı ? ben hatırlamıyorumda" varsada ", Ayberk ben sana ne dedim benim honda'nın motoruna bi lafım yok kaç kere sölücem honda mekanik olarak iyi ben buna zaten bişey demiyorumki farkettiysen ? Ama TSI motoruda yabana atılcak bi motor değil ki yılın en iyi motoru seçild TSI ;) Sen M3 ' e teneke diyecek kadar marka fanatiğisin bide diyosun fanatik değilim.. Honda dizel üretemiyo demedimki ben sana ?? Honda 'nın ben motoruna laf etmedim arkadaşım turbo motorlara niye girdin anlamadım gitti ben motora zaten laf etmiyorum hani benim marka anlayıp anlamadığım ordan ne alaka onuda bi söyle sen bana bi önceki mesajlarımda bak aynen şöyle yazıyor "honda kasası kağıt gibide olsa mekanik olarak çok iyi" tarrzında bi mesaj yazıyodur ben hondanın motoruna hiç bi zaman bişey demedim ! Dsg 'den şuanda iyi bi şanzuman göster sana diyorum falan filan diyorsun tıkırtılı çalışıyo inkar etmiyorum bunu ama çevremdede var benim dsg kullanan bende kullandım vites atışlarını bile hissettimiyor bilmiyorum millet ne arıyor ne bekliyor..Alman evet bana hala japondan önde gelicek bak yine diyorum ben hondanın motoruna laf etmiyorum toyota ve honda motoru zaten kendini kanıtlamış ama seninde dediğin gibi fiyatlar tuzluda olsa iç mekan kasa vs... deki alman kalitesi o araçlarda yokkkk

Verdim cevapları sana olan saygımdan..;)

Saçmalık saçması diyorsun Honda'nın zamanında burdaki dizel kalitesini incelediğini ve kalitesiz bulduğunu bilmiyorsun..Benim koyduğum videoların specleri bellli değil senin koyduğun videoda spec varmıydı ? ben hatırlamıyorumda" varsada ", Ayberk ben sana ne dedim benim honda'nın motoruna bi lafım yok kaç kere sölücem honda mekanik olarak iyi ben buna zaten bişey demiyorumki farkettiysen ? Ama TSI motoruda yabana atılcak bi motor değil ki yılın en iyi motoru seçild TSI ;) Sen M3 ' e teneke diyecek kadar marka fanatiğisin bide diyosun fanatik değilim.. Honda dizel üretemiyo demedimki ben sana ?? Honda 'nın ben motoruna laf etmedim arkadaşım turbo motorlara niye girdin anlamadım gitti ben motora zaten laf etmiyorum hani benim marka anlayıp anlamadığım ordan ne alaka onuda bi söyle sen bana bi önceki mesajlarımda bak aynen şöyle yazıyor "honda kasası kağıt gibide olsa mekanik olarak çok iyi" tarrzında bi mesaj yazıyodur ben hondanın motoruna hiç bi zaman bişey demedim ! Dsg 'den şuanda iyi bi şanzuman göster sana diyorum falan filan diyorsun tıkırtılı çalışıyo inkar etmiyorum bunu ama çevremdede var benim dsg kullanan bende kullandım vites atışlarını bile hissettimiyor bilmiyorum millet ne arıyor ne bekliyor..Alman evet bana hala japondan önde gelicek bak yine diyorum ben hondanın motoruna laf etmiyorum toyota ve honda motoru zaten kendini kanıtlamış ama seninde dediğin gibi fiyatlar tuzluda olsa iç mekan kasa vs... deki alman kalitesi o araçlarda yokkkk

Verdim cevapları sana olan saygımdan..;)
Honda böyle bi araştırma yaptıysa, satılmış olan dizel Accord ve hala satılan CR-V'ler için dizel kalitesi fark etmiyo mu?
Senin koyduğun videolarda specler belli değil. Benim koyduğum hangi video'dan bahsediyosun anlamadım? fastestlaps.com sitesindeki verilerden örnek verdim ben sana. Dünya çapındaki kullanıcıların ölçtüğü değerlerle kurulmuş bi site bu. Ve kafasına göre ölçüp yollamıyo insanlar.
Seninle ilk tartışmaya girdiğimizde demişsin ki. GT, Type-R geçer. Bende sana cevap olarak GTI Type-R geçemez GT nası geçsin dedim. Verilerle de bunu sana kanıtladım. Youtube'dan ne olduğu belirsiz 2 video koymadım sana. Buradan marka fanatiği olduğumu nası çıkarıyosun?
Bahsettiğim sözlerin hepsini de arayıp bulurum mesajlarının içinde istersen.
Honda kasası kağıt gibi dediğin, EuroNCAP'de gayet yüksek güvenliğe sahip araçlar üretiyo. Açta bi güvenlik seviyelerine bak sonra kağıt gibi araba de.
Yorumumu da tam okusan ben M3'e teneke demedim. BMW M3 yapıyo, CSL adı altında her yeri teneke olan, klimanın teybin bile opsiyonel olduğu bi aracı 2 katı paraya sattığı zaman Honda'ya dendiği gibi teneke denmiyo dedim.
Maksat vites geçişlerini hissetmemekse tonlarca şanzıman var bu şekilde araştırıp bulabilirsin. Hatta halk arasında sonsuz vites diye de geçer.

arkadaşlar kusura bakmayın da saygıyla tartışmanıza bir ara vermek istiyorum hem golf ün dsg sini hem civic in otomatik şanzımanını test ettim sonuç olarak dsg şanzımanın bana verdiği tepkiler honda dakine göre çok daha iyi ancak eğer "0" km aracın hemen 2000-3000 km ses yapmasıda bana göre bir marka ayıbıdır hele ki bu şanzıman böyle sesli böyle kullanmayı öğreneceksiniz gibi saçma bir gerekçe sunmamalı VW gibi bir firma.Bide "kim geçer?"tartışmanızın sonucunda bir üye ceza da aldı sanıyorum...Bu tartışmanın sonunun olmayacağını umarım sizde biliyorsunuzdur.iki tarafda kendi düşüncesini karşı taraftakine kabul ettiremediği de orta da...sizden ricam bana yardımcı olmak adına da ankettekilerden beğendiğiniz bir şanzıman varsa oy vermeniz eğer hiç biri iyi değilse başka bir marka önermeniz ve onun üzerinde tartışmamız..umarım sözlerimi yanlış anlamazsınız!...

arkadaşlar kusura bakmayın da saygıyla tartışmanıza bir ara vermek istiyorum hem golf ün dsg sini hem civic in otomatik şanzımanını test ettim sonuç olarak dsg şanzımanın bana verdiği tepkiler honda dakine göre çok daha iyi ancak eğer "0" km aracın hemen 2000-3000 km ses yapmasıda bana göre bir marka ayıbıdır hele ki bu şanzıman böyle sesli böyle kullanmayı öğreneceksiniz gibi saçma bir gerekçe sunmamalı VW gibi bir firma.Bide "kim geçer?"tartışmanızın sonucunda bir üye ceza da aldı sanıyorum...Bu tartışmanın sonunun olmayacağını umarım sizde biliyorsunuzdur.iki tarafda kendi düşüncesini karşı taraftakine kabul ettiremediği de orta da...sizden ricam bana yardımcı olmak adına da ankettekilerden beğendiğiniz bir şanzıman varsa oy vermeniz eğer hiç biri iyi değilse başka bir marka önermeniz ve onun üzerinde tartışmamız..umarım sözlerimi yanlış anlamazsınız!...
Kusura bakma :)
Benim tercihim oradaki seçenekler arasında Honda Civic olurdu. Ancak Civic'i şanzımanı için seçmezdim. Otomatik vitesi yüzünden zaten 1-2lt yakıt tüketimi fazla olan bir araç. Ancak bir bütün halinde düşünüldüğü zaman oradaki en iyi seçenek Honda Civic olduğu için onu seçerdim.

+ 1903

inanılmaz yakıyor gerçekten, ama aralarında yine civic i seçerdim

aynen aralarından civic i seçerdim..
ben bir hafta öncesine kadar 308 dizel auto6r kullanıyordum çok ta şikayetçi sayılmazdım hep yakıt hemde tepkilerinden sadece ilk kalkışlarda bir silkinme oluyor ama zamanla alışıyorsun
fakat bence dsg çok daga güzel tepkiler veriyor bunuda passatta anladım..

Benim tercihim oradaki seçenekler arasında Honda Civic olurdu. Ancak Civic'i şanzımanı için seçmezdim. Otomatik vitesi yüzünden zaten 1-2lt yakıt tüketimi fazla olan bir araç. Ancak bir bütün halinde düşünüldüğü zaman oradaki en iyi seçenek Honda Civic olduğu için onu seçerdim.

teşekkürler:)

Honda böyle bi araştırma yaptıysa, satılmış olan dizel Accord ve hala satılan CR-V'ler için dizel kalitesi fark etmiyo mu?
Senin koyduğun videolarda specler belli değil. Benim koyduğum hangi video'dan bahsediyosun anlamadım? fastestlaps.com sitesindeki verilerden örnek verdim ben sana. Dünya çapındaki kullanıcıların ölçtüğü değerlerle kurulmuş bi site bu. Ve kafasına göre ölçüp yollamıyo insanlar.
Seninle ilk tartışmaya girdiğimizde demişsin ki. GT, Type-R geçer. Bende sana cevap olarak GTI Type-R geçemez GT nası geçsin dedim. Verilerle de bunu sana kanıtladım. Youtube'dan ne olduğu belirsiz 2 video koymadım sana. Buradan marka fanatiği olduğumu nası çıkarıyosun?
Bahsettiğim sözlerin hepsini de arayıp bulurum mesajlarının içinde istersen.
Honda kasası kağıt gibi dediğin, EuroNCAP'de gayet yüksek güvenliğe sahip araçlar üretiyo. Açta bi güvenlik seviyelerine bak sonra kağıt gibi araba de.
Yorumumu da tam okusan ben M3'e teneke demedim. BMW M3 yapıyo, CSL adı altında her yeri teneke olan, klimanın teybin bile opsiyonel olduğu bi aracı 2 katı paraya sattığı zaman Honda'ya dendiği gibi teneke denmiyo dedim.
Maksat vites geçişlerini hissetmemekse tonlarca şanzıman var bu şekilde araştırıp bulabilirsin. Hatta halk arasında sonsuz vites diye de geçer.

Onu honda danışmanlarına sormak lazım ama dizel kalitesiz diye yollanmadığını iyi biliyorum neyse videoyu falan geçtim hatırlatmada bulunuyim GT konusunda evet haklısın orda boş konuştum dedim GTİ konusuna gelincede ben görmeden ikna olmam dediğim lafımın hala arkasındayım..Honda kağıt gibi alman arabalarının yanında haksızmıyım burda ? Ben m3 e teneke diyosun diye algıladım klimanın opsiyonel olduğu araç hangisi teybe gelince nav. opsiyonel ?

aynen aralarından civic i seçerdim..
ben bir hafta öncesine kadar 308 dizel auto6r kullanıyordum çok ta şikayetçi sayılmazdım hep yakıt hemde tepkilerinden sadece ilk kalkışlarda bir silkinme oluyor ama zamanla alışıyorsun
fakat bence dsg çok daga güzel tepkiler veriyor bunuda passatta anladım..

gerçekten şikayetçi değil miydin?2gün önce test sürüşü yaptım ayağımı gazdan çekmeden sürekli devam etmesini beklerken her vites atışında öne doğru yığılmalar yaşadım tabi 3. vitesten sonra bu yığılmalar azalmaya başladı ama ilk üç vites cidden korkutucuydu benim adıma...benle teste çıkan kişi de bana bunu manuel gibi düşünüp vites değişimlerde ayağını gazdan çekersen bu yığılmaları yaşamayacağımı söledi...mantıklı düşününce evet doğru olabilir ama biz otomatik vites niye alıyoruz ki? "D"ye alıp keyfimize bakmak için onda da vites değişimlerini takip edeceksem niye fazladan para vereyim niye daha fazla yakan bir araba alayım?...

Ayberk ' e burda katılıyorum benimde seçimi honda civic olurdu zaten görüşlerimizi paylaştık daha öncesinde topic'ini kirlettik kusura bakma ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt