Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Otomatik vites yağ değişimi

Axethrower

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,

Ibiza otomatik aracım 107.000km oldu. Otomatik vites yağı değişimi konusunda internette kafa karıştırıcı bilgiler buldum.
Yapılması lazım diyenler var, yapılmamalı diyenlerde. Elimde aracın servis kitapçığı olmadığı için orada yazıyor mu bilmiyorum.

Yağı değiştirenler/deneyimi olanlar bilgi verirse sevinirim.

Hepinize selamlar,

Seatın sitesinde periyodik bakım kısmı var. Araç/motor/şanzıman/km gibi değerleri girdiğinizde ne zaman nelerin değişeceği yazıyordu. Bakmanızı öneririm.
Hiç otomatik aracım olmadı tam bilemiyorum ama 90 bin km de değişebilir. Otomatik şanzıman yağları uzun ömürlü yağlardır. Muhakkak değişiyordum ama zamanını bilemiyorum.

ibiza 1.6 signo'da yağ değişimi yaptık, bir sakıncası yok aksine zaten değiştirilmesi gereken bir yağ. Yalnız değiştirdikten sonra biraz sertleşecek, biraz yol yaptıktan sonra eski haline dönecektir.

Yağı değiştirirken karter contasını ve iç filtresini de yenileyin. Masraf artar ama sağlığı da artar şanzımanın.

Bir de satmayı düşündüğünüzde benimle iletişime geçin :D

Selam arkadaşlar,

Otomatik vites üzerinde uzmanlaşan bir servis buldum (Gün otomotiv , bostancı sanayide) cumartesi için randevu alacağım.
Filitre,conta ve yağ değişimi için 200tl gibi bir fiyat aldım.

@yucell88: tamam haberleşiriz ama daha alalı 4 ay oldu :D

ibiza 1.6 signo'da yağ değişimi yaptık, bir sakıncası yok aksine zaten değiştirilmesi gereken bir yağ. Yalnız değiştirdikten sonra biraz sertleşecek, biraz yol yaptıktan sonra eski haline dönecektir.

Yağı değiştirirken karter contasını ve iç filtresini de yenileyin. Masraf artar ama sağlığı da artar şanzımanın.

Bir de satmayı düşündüğünüzde benimle iletişime geçin :D

vay emre değişecekler değişsin sonra masrafsız aracı alayım ha :) iyiymiş, leonu satıyomusun artık.

vay emre değişecekler değişsin sonra masrafsız aracı alayım ha :) iyiymiş, leonu satıyomusun artık.

Yok abi, arkadaş aracını seviyor belli ki, belki 1-2 yıl içinde satmaya niyeti olursa haberimiz olsun diye dedimdi :)

yok abi 1.8T ye geçemediğim sürece bu aslan benimle Allah ın izniyle

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Emre, Leon yeni kasa olsaydı takas yapardık :)

Dediğin gibi seviyorum arabamı, sevince de ilgi göstermek gerekiyor.

Geri
Üst Alt