Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Otomatik şanzımanlarla ilgili bir not

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
Murat frenin dibine basınca otomatikman kendini boşa atıyor yani debriyajı çekiyor..DSGde en büyük sorun sıkışık trafikte 5km/h geçince hemen D2 ye atıyor ve öyle devam etmeye çalışıyor ..onun yerine triptoniğe alıp 1 de gitmek daha iyi..

Mantıklı :) DSG Golf ve Caddy kullanmıştım gaza basmadan 3. vitese kadar atıyordu kendini :)
Ama ben merak ettiğim o değil, easytronicte N'ye atınca zararlı değildi. Sadece debriyaj yazılımla yönetiliyordu, normal manuel vites anlayışı vardı. DSG'de easytronicle aynı prensipte çalışıyor sadece bir üst vites hazırda beklediği için geçişler hissedilmiyor. 70saniyelik ışıklarda durduğunuz zaman N'ye almanızın bir zararı olur mu? Yada frene sonuna kadar basınca kendini boşa atıyor mu? Merak ettiğim bu :D

dsg klasik otomatik deil otomatikleştirilmiş iki manuelin birleşiminin manueldeki geçiş işlemlerini bir robot kolun yaptığı komplike bir şanzıman yazılanda doğru özellikle toyotanın m/m şanzmıanlarında dur kalkta şanzmıanın kendini korumaya almasından yada baskıyı bitirmesinden dolayı sorun yaşayan çok oldu. dsg deki stop etmeler falanda bu durumdan kaynaklıdır zaten.

ayrıca dsg sahipleri araçlarını manuel modda kullanırlarsa hem daha ekonomik sürüş yaparlar hemde 70 le giderken 7 e atması ve aracın gır gır gır zorlanması ve motorun yıpranmasının önüne geçerler.

otomatik alıp manuel kullanacaksam dur kalklarda sürekli boşa alacaksam manuelden ne farkı kalıyor bi tek debriyaja basmıyorsun onun içinde bi ton para vermeye değer mi diye düşünüyor insan

İyide bu sadece otomatik şanzımanla alakalı değil ki, manueller içinde geçerli.
Ne kadar yarım debraj, o kadar eskiyen baskı balata :D

Yinede teşekkürler bilgilendirme için.

Manuelin gözünü sevim ya triptonik aldım harbi sıkılıyorm ya bu arda dikkat edicem buna teşekkürler:eek:key:

ne yalan söyliyim dün peder beyin arabayı kullandım manueli özlemişim ya :D

Geri
Üst Alt