Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

otomatik şanzıman mekatronik arızası ve servis bekleme süresi hk.

:) sakin... Servis yetkili servis. O yüzden bekliyorum bunca süredir, hafta için çarşamba perşembeye kadar bekleyeceğim sonuç alamazsam önce aracımı servisten çektireceğim, Almanya, ispanya, doğuş ve diğer bütün yetkililere ulaştırılmak üzere şikayet ve isyan yazılarım ilgili dillerde postalanmış olacak. Özel serviste 200 tl ye yapılan bir bakım için 600 700 tl gidip ödedik yetkili servislere, ama şimdi işe yaramaları gereken anda .... neyse...

Aynen abi,banada göçük için 1600 dediler auto king' götürdüm 200 tl ye yaptı adamlar,bırde bayi utanmadan arıyor Ada hanım nasılsınız memnunmusunuz arabadan biz sızı cok özledik sevdık falan fıstık (sızlerdne nefret edıyorum dedım)kapattım.walla dedım

Yetkili servisin adını bir öğrenebilseydik.? Mekatronik arızasında servisler sizi son parça bekleyen scala sına atar,o yüzden servis adını sordu Serbay arkadaşımız belki yardımımız dokunur diye konu göçüğe gelmiş..

Yetkili servisin adını bir öğrenebilseydik.? Mekatronik arızasında servisler sizi son parça bekleyen scala sına atar,o yüzden servis adını sordu Serbay arkadaşımız belki yardımımız dokunur diye konu göçüğe gelmiş..
konu göçüğe gelmiş.. derken laf banamıydı ??

Servisi şu an ifşa ederek, belki de yapılabilecek bir tamirat süresinin olumsuz etkilenmesinden korktuğum için risk almak istemiyorum ama ilerleyen süreçte sorun çıkarsa buraya mutlaka yazacağım. Fakat görüşmelerim sonucunda anlayabildiğim kadarıyla prosedür şu şekilde ilerliyormuş:
1. önce servis arıza tespiti yapıyor
2. servis bakımlarını ve aracın elektronik ve kaporta aksamında değişiklik yapılıp yapılmadığı inceleniyor
3. uygun bulunursa aracın fabrikasına iyi niyet garantisi için bir yazı gönderiliyor
4. fabrika yazı sonrasında aracın şanzıman motor ve yazılımsal verileri hakkında bilgilerin güncel hallerini istiyor
(ben şu an sanırım 4. aşamadayım)
5. sonrasında mekatronik ilgili aracın şase numarasına göre programlanıp ispanyadaki fabrikadan TR'ye kargolanıyor
6. parça takılıyor test edilip fiyat çıkarılıyor (%100 ile %50 arası parça ve işçilik ücreti siliniyor)
7. araç kullanıcısına veriliyor.. ve mutlu son
Fakat;
(burdan sonraki prosedürleri de ben tahmin edersem)
8. araca bi 3 5 ay biniyorsunuz, sonra araçta titremeler meydana geliyor ve yine mekatronik arızası veriyor
9. tekrar servise vardığınızda "biz size zaten orijinal parça taktık bu seferki sizin hatanız!" diyorlar ve afaki paralar istiyorlar
10. kavga dövüş çıkıyor, kan gövdeyi götürüyor ama araç yapılmıyor
11. uygun bi kaportacı bulunup aracın direklerinden kesilerek tavanı alınıyor
12. botanikçiden alınan 15 torba kestane toprağı aracın içine boca edildikten sonra üstüne çeşitli çiçekler (sakız, yediveren, karanfil, hanımeli ve başka sevdiklerinizden...) ekiliyor
13. araçla beraber selfie çektirip hem fabrikaya hem de doğuşa anı amacı ile yollanıyor..

bu iş sürer gider...

Bu arada pazartesi (ayın 15'i) sorun bilmem kaçıncı defa %100 netilecelencekmiş.. :)

Son düzenleme:
Mekatronik arızası geçiren araç bir daha düzelmez.. @platinne çağrı arkadaşımızda aynı sorunu yaşadı aracı değişti,görünce yazar..

Ada hanım açılan konuda arkadaşın istediği bilgileri hızlı ve doğru vermek esastır..Lütfen ünlem işareti ekleyerek emri vaki tepkide bulunmayın..

aldım aracı bu gün mekatronik değişti, fatura toplamı 3784 tl + işçilik hepsi garantiden karşılandı... ilk kullanım şöyle güzel gibi umarım bir daha sorun çıkarmaz.. 2014 model araçlarda kullanılan mekatroniğin aynısının takıldığını ve tekrar arıza yaparsa eğer yine yardımcı olacaklarını söylediler.. 15 gün bekledim

çok akıcı bir konu olmuş :)
geçmiş olsun...

Geri
Üst Alt