Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Otomatik Kumandadan Kapanan Camlar+Dikiz Aynalar

çok iyiymiş bu olay ya bak çok sevdim...teşekkürler

bu konu önemli çok beklenen bi mevzu..
şu modülü hangi sehirde hangi semtte nerden kimden aldınız..
nereye nasil monte edildi..
biraz açiklik getirirmisiniz

bocanegrada basılı tutunca kapanmıyor mı yahu

Yarın tekrar gidicem marka öğrenmeye ve nasıl monte edilğini ayrıntılı bir şekilde öğrenip tekrar burda paylaşırım gördüğüm kadarı ile sol(şöför) kapısının döşemesi sökülüp arkasına monte ediliyor ve kapıdan direksyon altına kablo çekiliyor dikiz aynalar için uygulama yarım 1 saat sürdü takılması Modülün markasını alırım eğer piyasada daha pahalı ise bulunduğum şehirde daha ucuzsa isteyene tedarik'de edebilirim posta yolu ile iyi forumlar diliyorum.

Tekrar söylemekte fayda var modül,

4 camınız otomatik ve aynalarınız içerden düğme ile katlanıyorsa tüm araçlar için uygundur. Ayrı bir kumanda yada anahtar size verilmiyor mevcut anahtar işi görüyor yani piyasadaki alarm'lar ile karıştırmamak gerekiyor basılıda tutmuyorsunuz sadece kapatma düğmesine bir kere basıyorsunuz işlem oluyor bu işlemi servise sorduğumda olmaz dedi ve başından sağdı ama inat edince demekki oluyormuş :)

İyide bu sistem piyasada mevcut zaten olan birşey,zor bulunan birşeyde değil!Alarmdan bağımsız satılıyor bunu biliyorum ama ben alarmla birlikte alacağım.Tabi kafamdaki bazı soru işaretleri var.
Aracı istop ettikten sonra bu sistem çalışıyor dolayısı ile akü için ne derece sıkıntı yaratacak.
4 otomatik cam +2 motorlu aydan bahsediyoruz bunlar aynı anda hareket ediyorsa akü perişan olur!
Hepsi sırayla kapanıyorsa farklı olabilir.Tamam sistem güzel ama getirisi götürüsünden çokmu?
Motorlu sistemler sonuç itibariyle fazla akım çeker buda akü ömrünü kısaltır.

xx

Tabi ek olarak şuda var diyelim siz aracı kilitlediniz gittiniz bu tarz sistemler muallak yaratır olaki cam kapanmadı ve araca birşey oldu.Sigorta ve kasko ne gibi sıkıntılar yaratır Allah bilir.Dediğim gibi istiyorum yaptıracak gibiyim ama bu sistem sebebiyle aracıma birşey olsun istemem.Bu sebepten iyi düşünün derim ve iyi araştırın derim!

xx

Hiç bir sıkıntısı yok kasko konusunda kasko poliçesinde -Merkezi Kilit- bölümüne ekletebilirsiniz ayrı takılan modülü işletebilirsiniz . Teyp,Xenon vb. Bu uygulamayı zaten yeni bir araç aldığınızda ek opsiyon olarak takıyorlar modüllerin 2 yıl garantisi olduğu için kafamda soru işareti yok piyasada satılan alarm şeklinde var diyebiliyorum benim araştırdığım kendi aracın kumandasına bağlamıyorlar kaldıki dikiz aynalar içinde alarm'da böyle bir ek özellik yok. Yani şunu düşünüp yaptırdım bende önce alarm yaptırcaktım ama yanından araba geçse ötüyor,zamanlı zamansız baş ağrısı ve sonradan taktırdığınız alarm ileride çıkartmak istediğinizde merkezi kilit'i bozuyor sıkıntılar yaratıyor diye duydum. Yinede tabi istek üzerine yaptırılabilir ben memnunum açıkcası servis bir kusur görmedi kasko içinde yarın aracıma geri dönüş kamerası taktırcam sigortamı aradım ikisini bir işleticem kaskoya bir sıkıntı yok yani :)

Benim 4 cam otomatik fakat aynalar içerden düğme ile kapanmıyor malesef..Bu durumda benim araca bu uygulama yapılamaz,doğrumudur..?

Geri
Üst Alt