Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

otomatik şanzıman mekatronik arızası ve servis bekleme süresi hk.

tyfuny

Kayıtlı Üye
Selamlar arkadaşlar, 2010 model Leon dsg dti 1.6 aracım evin önünde durup dururken arıza lambası yaktı ve vites göstergeleri yanıp sönmeye başladı. Araba geri vitese geçmiyor ve 1 3 5 nolu viteslerle zor kötek ilerliyor. Şanzıman kendini kitlemiş. Neyse servise çektirdim 1 haftadır bekliyor.. Mekatronik değişecekmiş, servis 1 haftadır bekletiyor. Daha ne kadar bekleyeceğim bilemiyorum. Bu işin sonu ne olur sizce?

Bence işin sonu size maddi olarak kaybı cok olur. Gecmis olsun

hayAllah gecmıs olsun aynısından bende 2014 var, korkuttun benı şimdi,kaskosu varmı bari,gercı kasko sadece kazayımı karşılıyordu (Allahım ne cahılım) walla korktum bıze sonucu yazarsan sevınırım, merak ederım

bu gün 9. gün oldu, arabayı servise çektiğim günkü gibi duruyor yerinde. Servisteki arkadaşın dediğine göre, mekatronik komple değişmesi gerekiyormuş. Yazı yazılmış merkeze cevap gelecekmiş, sonra parça (mekatronik) ispanyadan aracın şasi numarasına göre programlanıp gelecekmiş falan feşmekan.. Arabadan öyle bir soğudum ki teslim aldığım anda satılık ilanı vercem...

9 gündür 20 kere telefonla aradım 3 4 kere de bizzat gidip servisle görüşmeye, söylenen şeyler : yarın haber edeceğiz, öğleden sonra kesin bilgi veririz, perşembe günü kesinleşecek, cuma öğleden sonra mutlaka haber edeceğiz, cumartesi günü %100 çözülecek, pazartesiye inşallah, salı biz sizi ararız, çarşamba saat 10 gibi dönüş yapacağız.. vs. gün oldu yine cuma. Pazartesiye kesin çözümlenir artık dediler :) şaka gibi sanırım sabrımı ölçüyorlar..

Servis bana bunu yapıcak varya Allahıma dinime .....zaten sabah sabah asabi uyanmışım bırde unu okuyunca fıttırdım resmen...Bana söylediler ama yedek parçası ıspanyadan gelır sırf bu yüzden servıste yatmasına razı kalırsan olası durumda al bu arabayı dedıler,kolay kolay arıza vermez ama verırsede sağlam arıza verır dedıler..dedıler de dedıler..haklılarmı..evet kesınlıkle,benım aracı vurup kaçmışlardı aldığımın 3.cü gunu Seat servısı arabayı aldığım bayinin servisi bırde duşunun bana 1 hafta dedı bekleme suresı ve mını hasara gırmıyor demişti..
sonra kasko fırmamı aradım Avnı bey bana auto Kıng'e goturun mını hasara sokmaya calısıcaz dedı..ayın 3.ünde verdım arabayı 6.sında teslım etmısler arkadaşıma 7.si sabahı döndüm TR'ye dırekt alanda görünce arabayı nasıl sevındım..Cirlop gibi olmuş böyle kazadan eser yok,hasar kayda gırmemiş..
servisten servisine göre değişiyor..ben mesele servis müdürü Metın beyle cok net konuştum aracı verırken sorularımla adam hatta bız bayanlarda bu derece acık sözlülüğe hıc deng gelmedik dedı,bak abı dedım aracı dedıgın tarıhte teslım edemeyeceksen üzmeyelim senı cunku üzülürsem cıddı uzerım,yazılı ımzalı beyanlı aldım aracı teslım ederken km sini bile resımledım benzınıne kadar resımledım..cunku ben tecrübe sahıbıyım.........kazıklanmayınca aklımız başımıza gelmiyor..servisi değiştir acil.............

nerdesın abı hangı ildesın..bırde servısın adı ney yazsana bana tanıdık varmı o parçadan burada bulunurmu yardımcı olmaya calısalım

bu gün 9. gün oldu, arabayı servise çektiğim günkü gibi duruyor yerinde. Servisteki arkadaşın dediğine göre, mekatronik komple değişmesi gerekiyormuş. Yazı yazılmış merkeze cevap gelecekmiş, sonra parça (mekatronik) ispanyadan aracın şasi numarasına göre programlanıp gelecekmiş falan feşmekan.. Arabadan öyle bir soğudum ki teslim aldığım anda satılık ilanı vercem...
bak aklıma ne geldı,servısın verdıgı bılgı ne malum doğru ..bır kac servıse göstersen ..cunku bır servısın lafıyla hareket etmemem gerektıgını bılıyorum artık ben..ne malum daha farklı bır şey var..bu adamlar para almak ıcın komple arabayı bıle degıstırmeye kalkar ben artık hıc guvenmıyorum..bu konuyada kafayıb takmış gıbıyım bugun.sankı çözemezsem günüme devam edemıycem gıbı zalakça hıüisler ıcındeyım

:) sakin... Servis yetkili servis. O yüzden bekliyorum bunca süredir, hafta için çarşamba perşembeye kadar bekleyeceğim sonuç alamazsam önce aracımı servisten çektireceğim, Almanya, ispanya, doğuş ve diğer bütün yetkililere ulaştırılmak üzere şikayet ve isyan yazılarım ilgili dillerde postalanmış olacak. Özel serviste 200 tl ye yapılan bir bakım için 600 700 tl gidip ödedik yetkili servislere, ama şimdi işe yaramaları gereken anda .... neyse...

Geri
Üst Alt