Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

otobanda yola dusen odunun ustunden gectim

Çok geçmiş olsun. Tabi bu söz sizin şuanda aracınızdaki sorunu tanımlamak için yetersiz kalır

- rot başları rotiller z rotları ve amartisor millerinde oynama varmı diye kontrol ederseniz size fikir sunar diye düşünüyorum. Bide Makineye bağlatın derim hidrolik sistemindeki basıncında yahut direksiyon elektirik sisteminde bir sorun var mı görünür. Odun üstünden gecerken çok sert bir ses duyduysanız ayrıca amartisör kulelerine de bakın derim, eğrilik yamukluk var mı diye. Çantları yaptırmışşsınız yaptırdıktan sonra bunlarda rot ayarlarına baktırmışşınızdır diye tahmin ediyorum. Lastiklerin içlerinde tel atma varmı ona da bakın derim. Bundan önce hondam vardı Air sistem taktırmıştım baya sök tak yaptım biraz ağzım yandıda neyin nerden kaynaklandığını yaşamıştım. Dikkate alın derim bence

Öncelikle geçmiş olsun..
Tahtanın üzerinden geçtiğiniz an eğer ayağınız frende ise amortisör kuleleri ve süspansiyon sistemlerine zarar vermiş olma olasılığı yüksek.
Sol taraftan uğultu sesi diyorsunuz (porya bilyası) bozulmuş olabilir genelde sesi bu yapar..
Jantlar düzeltildikten sonra rot ayarı yaptırmadıysanız mutlaka yaptırın.
İşini düzgün yapan makine kalibrasyonu düzgün olan bir rot-balans ustası zaten size alt takımda ne olup ne bittiğini söyleyecektir..

Çok geçmiş olsun hocam. Allah daha beterinden korsun.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu sabah kaza gecirdim maalesf. En sol seritten giderken sağımda tır vardı. İlerde sarımsı bisey gördüm yolda. Galiba yolda bez parcası felandır dedim hava sisliydi. Yaklasında yolu tamamen kapatmıs tahta oldugunu anladım cok yakın oldugumdan duramadımda. Sağada atlayamayıp 4 teker üstünden gectim. Sağa cektim arabanın altında bisey yoktu. Ama felaket sekilde titreme yapmaya basladı. Antepte servise götürdüm 4 jantta eğilmis. Götürüp dısarda tornacıda hepsini yaptırdım. Ancak eskiye göre direksiyon sertlesti birazcık. Ve yolda giderken sol taraftan hafif vınlama sesi geliyor. Durdugum yerde direksiyonu cevirince de gıcırtı oluyor biraz. Yardımlarınızı bekliyorum :(

Araba durgun haldeyken direksiyonu döndürdügünüzde gelen ses normal hocam. Tüm leonlarda geliyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu sabah kaza gecirdim maalesf. En sol seritten giderken sağımda tır vardı. İlerde sarımsı bisey gördüm yolda. Galiba yolda bez parcası felandır dedim hava sisliydi. Yaklasında yolu tamamen kapatmıs tahta oldugunu anladım cok yakın oldugumdan duramadımda. Sağada atlayamayıp 4 teker üstünden gectim. Sağa cektim arabanın altında bisey yoktu. Ama felaket sekilde titreme yapmaya basladı. Antepte servise götürdüm 4 jantta eğilmis. Götürüp dısarda tornacıda hepsini yaptırdım. Ancak eskiye göre direksiyon sertlesti birazcık. Ve yolda giderken sol taraftan hafif vınlama sesi geliyor. Durdugum yerde direksiyonu cevirince de gıcırtı oluyor biraz. Yardımlarınızı bekliyorum :(
Direksiyon cevirirken gicirti sesi amortisor rulmanilari zarar gormus...sol taraf ugultu varsa porya teker bilyasi...ekstra komple on takim elden gececek...iyi bir rot balancida ustaya gosterin...

Double yollarda dikkat...gecen iZmir canakkale yolunda esek gece vakti ipini koparmis ramak kaldi koysadim arabanin yarisi gittiydi...gecmis olsun

Geri
Üst Alt