Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Otobanda gece radar yok muu?

Kırmızı Toledo

Kayıtlı Üye
Dün İstanbul dan izmite gidiyorum sol şeritte 120-130 arası herif tampona yapışıyor selektör selektör üstüne bir iki derken bazen sinir oluyorum 140-150-160 derken 180 e kadar basiyorum sonrada şeytana uyma diyorum geri 120 ye cekiyorum.Anlamiyorum otobanda 120 km hiz limiti var 137 ye kadar tolerans var. bu adamlar 140-150 nasıl gidiyor kardeşim ??

Dün İstanbul dan izmite gidiyorum sol şeritte 120-130 arası herif tampona yapışıyor selektör selektör üstüne bir iki derken bazen sinir oluyorum 140-150-160 derken 180 e kadar basiyorum sonrada şeytana uyma diyorum geri 120 ye cekiyorum.Anlamiyorum otobanda 120 km hiz limiti var 137 ye kadar tolerans var. bu adamlar 140-150 nasıl gidiyor kardeşim ??
Adapazarından gelirken izmit trafik müdürlüğünün önünde var ondan sonra radar yok gönül rahatlığıyla gelebilirsin ama tabiki sürüş keyfi için yavaş gitmek lazım

Sent from my iPhone using Tapatalk

sınır sanırım 120 x %10=132 diye biliyorum ben ayrıca gece radar yok diye yapıştıranlardanım bende.

Hiç ceza gelmedi mi?
Ayrıca sol şerit bence 140 olmalı en azından gece.Simdi araçlar son teknoloji sistemlerle donatıliyor biraz daha hız limitleri artırılmalı

Hiç ceza gelmedi mi?
Ayrıca sol şerit bence 140 olmalı en azından gece.Simdi araçlar son teknoloji sistemlerle donatıliyor biraz daha hız limitleri artırılmalı
yok hiç otobanda radar cezası yemedim ayrıca sana katılıyorum arabalar 2016 kurallar 1016 sanırım bu da bşr sömğrme şekli hani bizim ülkede yarım yamalak uygulama yabancı ülkedeki millet nabıo 500m de bir radar :) 140 yapamayacaksam ne veriom min.50bin tl o araca komedi ya direk başta deseler kardeş araban çita ama sana kuzu kovalamak yasak amenna :) ya da aracın %50 si kadar trafiğe ''bağış'' yap hıza uygun yerlerde (otoban vs) sana radar cezası yok en azından helal olsun delikanlı kurum niyeti baştan beLLi deriz :)

otoyol polisi var paralı otoyolda radar da var ama bazen çalışıyor :) 200 km hızla giden adam zaten cezayı göze almış demektir :D

Radar konusunda kısa bir bilgi vereceğim

Ülkemizdeki kameralar hem radar hem mobese görevi görmektedir bu yüzden devamlı bir hız kontrolü yapılmıyor gün içinde belli saat 'lerde açılıyor bunun dışında mobese görevi görmekte veya o kemara önündeki görme açısında herhangi bir kaza olduysa o an kontrol için izleniyor ve ceza ihtiyacı olan herkese kesiyorlar cezayı

Eğer Kamera ile birlikte hız gösteren bir tabela var ise bu sürekli ceza kesiyor demektir bu kamera tipinde İzmit-İstanbul arasında yok

İstanbul İzmit radar kameralar ise 4 sabit noktada var
1-Viaport önündeki kameralar Radar,
2-İzmit Körfez Geçişi sonrası 3Km sonra Bölge Trafik var orada var
3-2 Tünel var giriş çıkışlarında var

Hiç ceza gelmedi mi?
Son teknoloji olsa da 140 ya da daha yüksek hızlarda yapacağınız kazadan kurtulacağını düşünüyor musunuz? Yada kurtuldun dersek kazaya karışan başka bir araç ya da yayadan birisinin ölümüne sebeb olabileceğini? Sen önlemini al, uygun hızda git. Zaten radar seni rahatsız etmez. Kaza olsa bile sen zaten kurallara uygun gidiyordun değil mi...
Hız felakettir. Aşırı hızla kendine zarar veren hiç kimseye üzülmüyorum.
Saygılarımı sunarım.

Geri
Üst Alt