Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

OTO KOKUSU TAVSİYENİZ

Evo7ution

Kayıtlı Üye
Merhaba ,

Araçlarınızda hangi kokuları kullanıyorsunuz ? Ben aşağıdaki kokuyu kullanıyordum (RELEVI) ve Türkiye'de hiç bir yerde yok şu an. Bir ara Bim'de satılırdı sonra internetten aldım falan en son çare yurtdışına yazdım Türkiye'de distribütorünüz var mı diye. Yani benim o kadar beğendiğim bir koku dolayısıyla belki daha iyisi vardır diye sizlerden de görüş almak istedim.

1540985105996.png

Merhabalar,

Günümüzde pek çoğumuz aracımızın içerisi güzel koksun, dışarıdaki egzos ve kirli duman ve kötü kokulardan bir nebze kurtulalım diyerek aracında sprey, sıvı, kartuş yada kağıda emdirilmiş araç kokuları kullanmaktayız.

Her ne kadar masum gibi görünüp hoş koksalar da başta sağlığımıza ve sonrasında aracımıza zararlı ürünlerdir.

Araç içerisine konulan kokular zamanla buharlaşarak ciğerlerimize zarar verebilir, gazlı olanlar ozon tabakası ve çevreyi tehlikeye sokabilir.
Bunun yanında buharlaşan parfüm, araç camları başta olmak üzere döşeme ve panellerde temizlenmesi zor yağlı lekeler bırakır.

Sıvı halde havalandırma mazgallarına asılan kokularda akma yaparak araç konsolunu tahrip edebilir.

Önerim aracınızın içini sıkça temizleyip havalandırmanız, hoş koku için çekilmiş Türk kahvesi yada sabun rendesi vb gibi daha doğal ürünler kullanmanızdır.

Sağlıklı sürüşler.

9224051490866.jpg
Glade Hang-it-Fresh Okyanus Sessizliği
kesinlikle tavsiye ediyorum diğer kağıt kokular gibi kokusu hemen geçip gitmiyor uzun süreli bir ferahlık sağlıyor

Bim de satılan kokuyu ben de arıyorum hiç bir yerde yok gelir mi acaba bilemiyorum.

en güzeli yuvarlak şekilde kavun kokusu el frenin orda durduğundan hiç bir yere zarar da vermiyor kokusuda güzel

Ben pek sevmiyorum araç kokularını bogazımı gıdıklıyor gibi geldiği için kullanmıyorum

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhabalar,

Günümüzde pek çoğumuz aracımızın içerisi güzel koksun, dışarıdaki egzos ve kirli duman ve kötü kokulardan bir nebze kurtulalım diyerek aracında sprey, sıvı, kartuş yada kağıda emdirilmiş araç kokuları kullanmaktayız.

Her ne kadar masum gibi görünüp hoş koksalar da başta sağlığımıza ve sonrasında aracımıza zararlı ürünlerdir.

Araç içerisine konulan kokular zamanla buharlaşarak ciğerlerimize zarar verebilir, gazlı olanlar ozon tabakası ve çevreyi tehlikeye sokabilir.
Bunun yanında buharlaşan parfüm, araç camları başta olmak üzere döşeme ve panellerde temizlenmesi zor yağlı lekeler bırakır.

Sıvı halde havalandırma mazgallarına asılan kokularda akma yaparak araç konsolunu tahrip edebilir.

Önerim aracınızın içini sıkça temizleyip havalandırmanız, hoş koku için çekilmiş Türk kahvesi yada sabun rendesi vb gibi daha doğal ürünler kullanmanızdır.

Sağlıklı sürüşler.

Hocam ben bu kadar duyar kasmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Yani örneklerdeki resimlerdeki araba sahiplerine ne kadar güneşte bıraktın arabanı, ne ile sildin oraları veya kezzaplı oto kokusu mu kullandın diye yüzlerce soru sorulabilir. Ve gördüğüm o paneller içinde en yenisi 2007 model bir arabaya ait zamanla zaten kullansan da kullanmasan da dış faktörlerden dolayı yıpranması ve deforme olması normal. Kendi aracımın ikinci sahibiyim benden önceki sahibinin de çok iyi baktığını kokusunu eksik etmediğini biliyorum, aracım 6 yaşında ve en ufak çizik bile yok çok şükür ön panelinde. Bilgi çağındayız ama yararlı bilgiler dışında bir çok da bilgi kirliliği var tüm platformlarda. Herhangi biri de kazara yaktığı panelin bir kısmına boş koku kabı sabitleyerek bu süsü verebilir mesela.

Ayrıca etrafımızda her şey normalmiş gibi davranmaya gerek yok. Ülkede olan o kadar sorun ve hepimizin hayatında bolca bulunan stres , psikolojik etmenler vs ye ek olarak dünyadaki hava kirliliği, içilen tütün ürünleri (içmesek de maruz kalmak) , yenilen GDO lu, hastalıklı,ilaçlı gıdalar vs falan emin olun daha zararlıdır. Haa ben dünyayı değiştirmeye otomobilimden başlıyorum ve başaracağım diyorsanız yada dünya umrumda değil ben kendime bakarım araç kokusundan kanser olmak istemem diyorsanız ; kendi üzerinizde parfüm-deodarant ,şampuan vs de kullanmamanız gerektiğini de zaten biliyorsunuzdur.

Sözlerim yanlış anlaşılmasın , düşüncelerinize elbette saygılıyım ama deryada damlaya odaklanmak bana biraz abes geliyor.

@Evo7ution Ben fikir, düşünce ve tecrübelerimi paylaştım. Kasıp kasmamanız, yada uygulayıp uygulamamanız tabii ki sizin takdirinizde.
Araçların panellerine kokular tarafından verilen zararlar, koku içinde kezzap olup olmaması yada araç marka modeli ile ilgili de değildir maalesef. İçerdiği kimyasallar gereği, isterseniz 2018 model araç paneline temas ettirin, alacakları hal resimlerdeki gibidir. Sadece fikir olması amacı ile netten birkaç görsel aldım. Burada en çok tercih edilen markalardan Glade dahi aynı deformasyona sebep olmaktadır.
Ben sorduğunuz soruya cevap verdim. Yoksa ülkenin sorunları, kullandığımız deodorant vb Bu konulara girmiyorum dahi.
Bu arada hepimiz deryada bir damlayız. ;)

Merhabalar,

Sağlıklı sürüşler.

açıklayıcı bilgi süper kankim

TECRÜBE ile sabit bir cevap olmuş.bizzat yaşanmışlık gösteren göreseller...

Geri
Üst Alt