Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Osram Night Breaker Plus Deneyimim..

ben osramla ılgılı yorumlarımı yaptım :) cok cokk bısey beklenmemelı bence sadece orjınal farlara gore bıraz daha parlak ve net gosterıyor.. ama xenonla kıyaslanamaz

hala bu konuya bakan, gören varsa güncel koşullarda hala osram nightbreaker plus ampülleri tavsiye eder mi? Yeni teknoloji birşeyler çıktı mı? 2008 model leonum var. Artık muayene öncesi çakma xenonları çıkarıp takmak istemiyorum, normal ampüle döneceğim, muayenede sorun çıkarmayan, yolda karşıdan geleni rahatsız etmeyen, oturduğun yerden yükseklik ayarını yapabiliğin birşeye. (çakma xenonlarda ayar da söz konusu değil.) TAbii mümkünse de bununla beraber daha beyaz veya daha parlak bir ışık istiyorum... Öneriniz hala bu ampul müdür osram night breaker plus ?

Aslında teknoloji led ampul devrinde. Eski tipler geride kaldı ama ledlerinde ışığı yayması söz konusu. Merceksiz kullanımda uygun ledi bulmak zorundasınız. Led ampuller muayene den geciyorlar. Sıkıntı çıkartan hiç duymadım. Ben 5 sene boyunca leonumda mtec blue White serisinin ürünlerini kullandım 2004-2009) o zamanlar benim için çok güzellerdi.
Malum sitelerde hem phlips hem de osramin normal ampul fakat etkisi fazla ürünleri var, ama onların da fiyatı led ampullerden neredeyse fazla. Ben olsam led ampul almaya bakarım.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba İsmail Bey. Ledlerin muayeneden geçtiğini söylemenizle bana yepyeni bir ufuk açtınız :) Sanayide usta artık yeni teknoloji ledler var, senin çakma xenonların yerine bunları takalım diyordu. Fakat tanesine 100 TL istemişti, şu aşamada o masrafı yapmak istemedim.
Şimdi kendi durumuma dönecek olursak
- Muayeneden geçecek olsa dahi çakma (merceksiz) xenonlar gibi ışığı yayıyorsa, yine de ledleri tercih etmem sanırım. Zaten dediğim gibi çok masraf da yapmak istemiyorum. Yani masraf kaliteli halojen ampullere yakın (biraz daha araştırdım, Osram Nightbreaker Unlimited veya Philips Extreme Vision iyiymiş sanırım) diyecek olursanız kısmen haklısınız. Ledlerin seti 200 TL bahsettiğim halojenlerin seti 80-110 arası forumlardan siteleredn baktığım kadarıyla. Ama yine de ışığı yayacak olmasını artık istemiyorum sanki. İnşallah uygun bir durumda ilerde orjinal mercekli xenon taktırırım :)
- İkinci konu ledler ışık yayıyorsa, insanların gözünü alıyorsa nsıl muayeneden geçiyor anlamadım.

HAlojenler hakkında da araştırdığım kadarıyla, renk azaldıkça 6000K 5000K 4300K 3700K görüş artıyor ama beyazlık azalıyor sarıya gidiyor. Unlimited 4000 veya 4300K sanırım. Philpis Xtreme Vision +%130 da sanırım 3700K Bir de Crystal Vision 4300K var. En çok bunlar konuşuluyor. Okuduklarımdan 5000K istemediğimi anladım. Görüş artık çakma xenonlardan sonra daha iyi olsun istiyorum. Bu yukarıda söylediğim modellerden birini alacağım ama hangisini?

Bir de ring marka varmış çok iyi diyorlar ama forumlarda çok göremedim yorum...

bana lutfen yardim edebilck kimse varmi lutfeb acil yardim
[doublepost=1514129306,1514129186][/doublepost]abiler lutfeb bna yardimci olcak kimse varmi benim 2006 leonum var ve bir sorun var cozemedik lutfen bir yardim

abi benim konuyu baltalamışsın :) far diyoruz, aydınlatma diyoruz, sarılık beyazılk diyoruz. Belli belirsiz yardım edin demişsin. Yeni konu aç ve başlığını yaz bence. Ne sorduğun da belli değil.

yav valla yapamadim bnde buraya yazdim hocam ya
[doublepost=1514129640,1514129602][/doublepost]yeni uye oldumda yeni konuyu nerden acacam hocam

Merhaba İsmail Bey. Ledlerin muayeneden geçtiğini söylemenizle bana yepyeni bir ufuk açtınız :) Sanayide usta artık yeni teknoloji ledler var, senin çakma xenonların yerine bunları takalım diyordu. Fakat tanesine 100 TL istemişti, şu aşamada o masrafı yapmak istemedim.
Şimdi kendi durumuma dönecek olursak
- Muayeneden geçecek olsa dahi çakma (merceksiz) xenonlar gibi ışığı yayıyorsa, yine de ledleri tercih etmem sanırım. Zaten dediğim gibi çok masraf da yapmak istemiyorum. Yani masraf kaliteli halojen ampullere yakın (biraz daha araştırdım, Osram Nightbreaker Unlimited veya Philips Extreme Vision iyiymiş sanırım) diyecek olursanız kısmen haklısınız. Ledlerin seti 200 TL bahsettiğim halojenlerin seti 80-110 arası forumlardan siteleredn baktığım kadarıyla. Ama yine de ışığı yayacak olmasını artık istemiyorum sanki. İnşallah uygun bir durumda ilerde orjinal mercekli xenon taktırırım :)
- İkinci konu ledler ışık yayıyorsa, insanların gözünü alıyorsa nsıl muayeneden geçiyor anlamadım.

HAlojenler hakkında da araştırdığım kadarıyla, renk azaldıkça 6000K 5000K 4300K 3700K görüş artıyor ama beyazlık azalıyor sarıya gidiyor. Unlimited 4000 veya 4300K sanırım. Philpis Xtreme Vision +%130 da sanırım 3700K Bir de Crystal Vision 4300K var. En çok bunlar konuşuluyor. Okuduklarımdan 5000K istemediğimi anladım. Görüş artık çakma xenonlardan sonra daha iyi olsun istiyorum. Bu yukarıda söylediğim modellerden birini alacağım ama hangisini?

Bir de ring marka varmış çok iyi diyorlar ama forumlarda çok göremedim yorum...

Geri
Üst Alt