Orjinal ve Replika Farkı? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Orjinal ve Replika Farkı?

Konu, 'Jant - Lastik' kısmında brs-cn tarafından paylaşıldı.

1. brs-cn

brs-cn SCW Üyesi

156
    22
    18
    Arkadaslar 2. el jant almayı düşünüyorum Fakat replika mi veya orjinal oldugunu nasıl anlayabiliriz..

2. PATRON

PATRON
    Administrator

10.764
    2.471
    113
    En başta ağırlıklarından anlayabilirsiniz. Menşei'den anlayabilirsiniz.

3. LeonStyle

LeonStyle SCW Üyesi

2.533
    700
    113
    Jantcıda Orjinali pek bulunmaz orjinaller sahibinden.com'da araçlarının orjinal jantını sökenlerle ve bayiilerde bulunur.

Replika ile Orjinalin bir farkı da vardır onu söyliyeyim.
    Her replika aynı kalitede değildir biri vernik atması yapabilir biri hiç yapmaz orjinal gibi güzeldir.
    Orjinal ile Replika arasında bir fark daha far Replika ağır Orjinal hafif olur bilginize.

4. #ismail

#ismail SCW Üyesi

4.809
    1.828
    113
    :eek:key:

5. Agave

Agave SCW Üyesi

350
    153
    43
    Kaliteli replica bulabilirseniz orjinallerden çok da agır olmayabilirler. Bir arkadaşım A3üne 18lik replica almıştı. Orjinal 17 jantlarının tartıda daha agır çıktıgını söylüyordu. Başka replica takan orjinallerinden bariz çok agır oldugunu söyledi. Kalitelisini bulursanız sıkıntı olacagını sanmıyorum. 18-19 inç replica kullanıp da kesinlikle tavsiye eden çok kişi tanıyorum.

KİREÇ ve PATRON bunu beğendi.
  6. Absolut

Absolut SCW Üyesi

6.092
    2.401
    113
    AĞIRLIĞINDAN FİYATINDAN VE KALİTESİNDEN KESİN OLARAK AYIRT EDEBİLİRSİN :eek:key:

7. brs-cn

brs-cn SCW Üyesi

156
    22
    18
    Tsk ederim tavsiyeleriniz için..

Fakat internetden alacagım için resimden nasıl anlayabilirim sanırsam 1,2 senelik bi jant.

8. ZGR

ZGR SCW Üyesi

14.936
    524
    113
    bazen öyle replikalar denk geliyor ki orjinallerden daha iyi :)

9. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

4.805
    3.977
    113
    BBS ise Anlayamazsın herşeyiyle birebir CH yapan Var Fiyat Söyler tek Farkı :eek:key: Kimse Orijinal Seat Jantı üstelikde Sport Seri ise 2000 liradan aşağı vermez :eek:key:

10. brs-cn

brs-cn SCW Üyesi

156
    22
    18
    Bu tip bi jant istiyorum arkadaslar l2brg.jpg cupra.jpg

Sayfayı Paylaş