Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Orjinal ve Replika Farkı?

brs-cn

Kayıtlı Üye
Arkadaslar 2. el jant almayı düşünüyorum Fakat replika mi veya orjinal oldugunu nasıl anlayabiliriz..

En başta ağırlıklarından anlayabilirsiniz. Menşei'den anlayabilirsiniz.

Jantcıda Orjinali pek bulunmaz orjinaller sahibinden.com'da araçlarının orjinal jantını sökenlerle ve bayiilerde bulunur.

Replika ile Orjinalin bir farkı da vardır onu söyliyeyim.
Her replika aynı kalitede değildir biri vernik atması yapabilir biri hiç yapmaz orjinal gibi güzeldir.
Orjinal ile Replika arasında bir fark daha far Replika ağır Orjinal hafif olur bilginize.

Kaliteli replica bulabilirseniz orjinallerden çok da agır olmayabilirler. Bir arkadaşım A3üne 18lik replica almıştı. Orjinal 17 jantlarının tartıda daha agır çıktıgını söylüyordu. Başka replica takan orjinallerinden bariz çok agır oldugunu söyledi. Kalitelisini bulursanız sıkıntı olacagını sanmıyorum. 18-19 inç replica kullanıp da kesinlikle tavsiye eden çok kişi tanıyorum.

AĞIRLIĞINDAN FİYATINDAN VE KALİTESİNDEN KESİN OLARAK AYIRT EDEBİLİRSİN :eek:key:

Tsk ederim tavsiyeleriniz için..

Fakat internetden alacagım için resimden nasıl anlayabilirim sanırsam 1,2 senelik bi jant.

bazen öyle replikalar denk geliyor ki orjinallerden daha iyi :)

BBS ise Anlayamazsın herşeyiyle birebir CH yapan Var Fiyat Söyler tek Farkı :eek:key: Kimse Orijinal Seat Jantı üstelikde Sport Seri ise 2000 liradan aşağı vermez :eek:key:

Bu tip bi jant istiyorum arkadaslar l2brg.jpgcupra.jpg

Ekli dosyalar

• l2brg.jpg
    l2brg.jpg
    30 KB · Görüntüleme: 28
  • cupra.jpg
    cupra.jpg
    52.3 KB · Görüntüleme: 24
Geri
Üst Alt