Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Orjinal kol dayama

pckopat_6

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar orjinal kol dayama bulabilir miyiz? Sitedeki sponsorlarımızda var mıdır acaba? Ve varsa fiyatı nedir? 2006 cordoba.

Bir sorum daha olacak. Anahtarı orjinal olarak Leon tipi anahtara çevireblir miyiz acaba? Ama bu dışarda yapılanlardan değil çok dandik yapıyorlar çok gevşek oluyor 2 günde dağılıyor. Bir de şey duydum aracın şase no (yada başka bir kod emin değilim) veriyomuşsun anahtar vermeye gerek kalmadan immobilizere uyan kodlu anahtar yolluyorlarmış sustalı. Bu konuda yardım edebilecek olan var mı?

kodlamalar birebir aynıysa...

çipi uyumlu olan her anahtar kodlanır arabaya sustalı ya da sustasız farketmez..
velakin istenildiğinde aynı şekilde kodlanarak atıyorum 1 anahtar iptal edilebiliyo ama..
bildiğim kadarıyla bunun için anahtar da araba da aynı yerde olup kodlanması gerekiyo..
dediğim gibi sistemler birebir aynıysa..

yeni Ibiza kol dayama 360 Lira civarı olması lazım serviste Cordoba'nın ne kadar bilmiyorum ama fikir verebilir en azından..

Sağol Yiğit peki yetkili serviste anahtarı hemen yapıyorlar mı yani biryerlerden gelmesini falan beklemiyorlar değil mi?

Sanırım önceki kasanın yani cordobanın kol dayaması 170lerde birşeyler. Size de soruyum dedim siz kaç civarında biliyorsunuz daha uygunu varsa onu alırız:)

anahtarlar stokta tutuluyo mu bilmiyorum..
velakin tutulabilir çünkü zaten kodsuz geliyo kod olmadan bi işe yaramazlar özel olarak yapılıp gönderilmiyo yani..anahtar varsa yarım saat bile sürmez kodlama olayı..

Ben arabayı aldıktan sonra servise sormuştum 300 TL gibi bir rakama mal oluyor dediler. Bi yarım saatinizi bize ayırırsanız yardımcı oluruz demişlerdi.

Arkadaşlar orjinal kol dayama bulabilir miyiz? Sitedeki sponsorlarımızda var mıdır acaba? Ve varsa fiyatı nedir? 2006 cordoba.

Bir sorum daha olacak. Anahtarı orjinal olarak Leon tipi anahtara çevireblir miyiz acaba? Ama bu dışarda yapılanlardan değil çok dandik yapıyorlar çok gevşek oluyor 2 günde dağılıyor. Bir de şey duydum aracın şase no (yada başka bir kod emin değilim) veriyomuşsun anahtar vermeye gerek kalmadan immobilizere uyan kodlu anahtar yolluyorlarmış sustalı. Bu konuda yardım edebilecek olan var mı?

Murat sordugun kol dayama ve sustali anahtarin ikisini de ben kendi aracim icin sanayide yaptirdim.

Kol dayamayi aksaraydan kendim aldim (30 liraya) ve on iki koltugu evin bahcesinde sokerek kendim monte ettim kol dayamayi. yarim saatte bitti.
kol dayamanin kalitesini soracak olursan ERYA serviste ki ustalar gorunce gayet begendiler ve nereden aldigimi sordular :) goren herkes cok şık durduğunu ve arabnın içiyle tam uyum sağladığını söylüyor.

sustalı anahtar için de e-bay den sadece anahtarın bulunduğu kısımı 25 liraya kargo dahil temın etmıstım, chipin ve uzaktan kumandanın oldugu bölümü de maslak sanayiden 100 liraya (orjınal ve sıfır) temin ettim. işçilik için de uzaktan kumandası olmayan yedek anahtarımın içindeki chip sökülerek sustalı anahtara takıldı ve araca tanıtımı yapıldı. 6 aydır sorunsuz kullanıyorum ve cok da kaliteli oldu.
ben bir arkadaşım için sordugum da her şey dahil 200 liraya yaparım demişti anahtarcı. (bu arada ben işçiliğe ücret ödemedim tanıdık olduğu için)

kol dayama serviste 400 civarı

anahtarda leon anahtarı passat anahtarı ve bilimum vw anahtarlarının sustalı olanlarını aracına uydurabilirsin eğer onuda servisten alacak olursan 250 civarıydı oda.

Sağolun arkadaşlar cevaplarınız için ama gereksiz pahalıymış kol dayama. Anahtar için en kısa zamanda uğruycam servise bakalım. Bayadır giremedim internete ve foruma ondan biraz geç oldu ama teşekkürler hepinize.

Murat sordugun kol dayama ve sustali anahtarin ikisini de ben kendi aracim icin sanayide yaptirdim.

Kol dayamayi aksaraydan kendim aldim (30 liraya) ve on iki koltugu evin bahcesinde sokerek kendim monte ettim kol dayamayi. yarim saatte bitti.
kol dayamanin kalitesini soracak olursan ERYA serviste ki ustalar gorunce gayet begendiler ve nereden aldigimi sordular :) goren herkes cok şık durduğunu ve arabnın içiyle tam uyum sağladığını söylüyor.

sustalı anahtar için de e-bay den sadece anahtarın bulunduğu kısımı 25 liraya kargo dahil temın etmıstım, chipin ve uzaktan kumandanın oldugu bölümü de maslak sanayiden 100 liraya (orjınal ve sıfır) temin ettim. işçilik için de uzaktan kumandası olmayan yedek anahtarımın içindeki chip sökülerek sustalı anahtara takıldı ve araca tanıtımı yapıldı. 6 aydır sorunsuz kullanıyorum ve cok da kaliteli oldu.
ben bir arkadaşım için sordugum da her şey dahil 200 liraya yaparım demişti anahtarcı. (bu arada ben işçiliğe ücret ödemedim tanıdık olduğu için)

RIZA kardes bizde soruyoruz o zaman nerden aldin bizde alalim su kolcaktan :):)

aksarayda OTO ERCU var omer. oradan aldim ben 25 TLye ama 35 falan isteyebilirler. biz 3 tane almistik zar zor indirdik o fiyata.
bu arada montaji icin on iki koltugu sokmen gerekiyor, o islemi biz kendimiz yaptik bilgin olsun. adamlarin montaj ile uzaktan yakindan ilgisi yok.

ilgili fotograf:

Geri
Üst Alt