Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Orjinal hoparlörüm patladı,nasıl bir yol izlemeliyim?

dentadent

Kayıtlı Üye
Herkese selamlar;
Foruma daha yabancıyım o yüzden başlıkta ya da konuyu açtığım yerde bir yanlışlık varsa kusura bakmayın.
2008 model 1.4 tsi stylance leonum var.Eski arabama göre sesi beni oldukça tatmin ediyordu bas ve tiz olarak.Geçen arabaya aldığım bir arkadaş ben arabadan uzaklaşınca camlar kapalıyken sesi son ses açtı ve uzaktan içim cız etti.Çünkü döndüğümde ses sistemi artık eskisi gibi değildi.Bir yada birkaç hoparlör patlamış olacakki önceden çatlama yapmayan ses yüksekliğinde artık baslar çatlamalı geliyordu.Şimdi sizlere danıştığım kısım geliyor arkadaşlar.Öyle ağım şahım midler ses sistemleri istemiyorum.Arabanın ilk hali gibi olsa tekrar bana yeter.Ama okuduğum kadarıyla makyajlı kasalardaki orjinal hoparlör bu kadar güzel değilmiş.Yetkili servise gidip patlak olanları değiştirsem makyajlı kasa hoparlörümü takarlar üzerinde gelen 2008 modeldeki hoparlör ayarında yeni bir hoparlör mü takarlar?Patlamamış halini istiyorum sadece bunun için ne yapmamı önerirsiniz?Şimdiden zaman ayırıp okuyan ve cevaplayan herkese teşekkürler.

Uğur önce kendimizi üyelerimiz bölümünde tanıtırmısınız..

Herkese selamlar;
Foruma daha yabancıyım o yüzden başlıkta ya da konuyu açtığım yerde bir yanlışlık varsa kusura bakmayın.
2008 model 1.4 tsi stylance leonum var.Eski arabama göre sesi beni oldukça tatmin ediyordu bas ve tiz olarak.Geçen arabaya aldığım bir arkadaş ben arabadan uzaklaşınca camlar kapalıyken sesi son ses açtı ve uzaktan içim cız etti.Çünkü döndüğümde ses sistemi artık eskisi gibi değildi.Bir yada birkaç hoparlör patlamış olacakki önceden çatlama yapmayan ses yüksekliğinde artık baslar çatlamalı geliyordu.Şimdi sizlere danıştığım kısım geliyor arkadaşlar.Öyle ağım şahım midler ses sistemleri istemiyorum.Arabanın ilk hali gibi olsa tekrar bana yeter.Ama okuduğum kadarıyla makyajlı kasalardaki orjinal hoparlör bu kadar güzel değilmiş.Yetkili servise gidip patlak olanları değiştirsem makyajlı kasa hoparlörümü takarlar üzerinde gelen 2008 modeldeki hoparlör ayarında yeni bir hoparlör mü takarlar?Patlamamış halini istiyorum sadece bunun için ne yapmamı önerirsiniz?Şimdiden zaman ayırıp okuyan ve cevaplayan herkese teşekkürler.

ah şu arkadaşlar , yakınlar , akrabalar yok mu arabayı niye denerler ki bi de bişey olmaz derler ya, kardeşim içim rahat etmiyo işte niye yaparsın ki dikkat et , izin al , gönülsüzsem üsteleme , canımı iste arabamı emanet isteme lütfen ya!!!

gözüne kestirdiğin bir oto müzik marketine git bence müzik çaların çıkışlarına göre bilidik bir marka ile değiştirip kaliteli bir ses alabilirsin

Cevap için teşekkürler,eski arabam getzdi,onun sesini biraz daha güzelleştirmek için pioneer hoparlör taktırmıştım kapılara ama kağıt hoparlör kadar bas veremiyordu.Söktürüp orjinallerini taktırmıştım bende.Aynı şeyin olmasından çekiniyorum biraz.Önerebileceğiniz bir marka model söyleyebilirseniz çok hora geçer.Fazlasını aramıyorum orjinali geri gelsin yeter

yine pioneer fakat yukarda yazdığım gibi müzik çaların çıkışlarına uygun olması önemli ve montaj.

cezmi abinin dediği sistemize uygun bildik bir marka hoparlörle işinizi halledebilirsiniz. alacağınız yerde de zaten size yardımcı olacaklardır. yalnız aldığınız hoparlörün mümkünse eskisi ile çaplarının aynı olmasını isteyin küçük çaplı hoparlörleri aparatla birlikte takıyorlar araçlara onu sakın yaptırmayın zamanle ses yapıyor...

İnşallah üzerindeki patlayanlar kadar ses verir arkadaşlar.Aynı baslar tizler.Yoksa arabadan soğudum bu hoparlör yüzünden.Müzik zevkim gitti arabaya binesim gelmiyor desem yeridir :)

ben patladığına inanmıyorum...çatlak ses zaten var leonda tamamen piskolojik...

Mp3leri 192kbps nin üzerinde indiririm hep.Bir gecede 15-16da çatlama yapmayan seste bu olaydan sonra basları patlak patlak vurmaya başladı.Yırtılmış olabilir hoparlör diye tahmin ediyorum.Cd bozuk desem başka cdlerdede aynı olay oldu.Takıntı hali vardır biraz bende ama arkadaşta farketti.Sağolun arkadaşlar düzelmezse gene sorarım buradan

Geri
Üst Alt