• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Orijinal Ayak Aydınlatma Montajı ve Aktifleştirilmesi

platinne

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Ağu 2011
Mesajlar
658
Beğeniler
349
Yaş
30
#1
Geçtiğimiz gün sevgili Halit ile birlikte arabalarımıza orijinal ayak aydınlatmaları monte ettik ve Vag-Com ile aktifleştirdik. Rehber olması adına montajı fotoğrafladım.


Set 4 adet ayak aydınlatma lambası ve bu aydınlatmaları aktif bir şekilde kullanabilmek için uzunluğu da yerleşime göre ayarlanan kablo demeti ile birlikte geliyor.

Parçanın montajı için ilk önce merkezi elektrik ünitesinden B soketi ellinci pine kablo demetinin en ucunda bulunan pini yerleştiriyoruz ve yine aynı uçtaki şase için uygun bir yer bulup montajını yapıyoruz.


Daha sonra demetteki soketleri ampuller için arabanın içine yerleştirmeye başlıyoruz. Yerleşimi soldan sağa olacak şekilde yapıyoruz. Zira kablonun uzunluğu ve dağılımı da buna göre. Kablonun arkaya ulaşması için sürücü tarafındaki eşiği söküyoruz. Arka taraftan kabloyu alabilmek için emniyet kemerinin altındaki kısımı birazcık kaldırarak klavuz yardımıyla kabloyu koltuğun altına çekiyoruz.Sol koltuğun altına çektiğimiz kabloyu torpidonun arka kısmındaki küllük yerleştirme kısmını çekerek çıkardıktan sonra sağ koltuğun altına ulaştırıyoruz. Lambaların kendi yerleri zaten koltukların altında mevcut. Direkt yerine oturuyor.


Kabloyu ön sağ kısıma çekebilmek için ise vites konsolunun sağ ve sol altında bulunan plastik yanakları açıyoruz. Yanakları açtığımızda kabloyu sürücü tarafından yolcu tarafına rahatlıkla uzatabiliyoruz.

Sürücü tarafına ise kabloyu el freni kolunun olduğu plastik kaplamayı sökerek eşikten yukarı kadar rahatlıkla gizleyebiliyoruz.


Kablo tesisatı yerleştirildikten sonra ise sadece lambaları soketlerine takarak çalıştırmak kalıyor. Arka aydınlatmalar için yer mevcut ama önlerde böyle bir yer yok. O kısım için isterseniz bantlayabilirsiniz ya da slikonlayabilirsiniz. Ya da bizim yaptığımız gibi döşemeyi uygun yerden lambanın gireceği kadar keserek görüntü anlamında da sağlıklı bir sonuca ulaşabilirsiniz.


Montaj bittikten sonra ayak aydınlatmalar Vag-Com ile aktifleştiriliyor ve dot matrix ekran olsun olmasın dilediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz.


Sonuç:


Not: Dileyenler için elimde ayak aydınlatmalardan mevcut. PM ile ya da buradan da haberleşebilirsiniz.
 

vanery

Kayıtlı Üye
Katılım
30 Kas 2013
Mesajlar
104
Beğeniler
29
Yaş
34
#3
Evet cok guzel olmus bu ayak lambasina opsiyonda kesin 250 tl isterlerdj


iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
 

platinne

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Ağu 2011
Mesajlar
658
Beğeniler
349
Yaş
30
#6
Evet cok guzel olmus bu ayak lambasina opsiyonda kesin 250 tl isterlerdj ğŸ˜Å*


iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Normalde böyle bir opsiyon mevcut değil. Ama merkezi elektrik ünitesinde yeri mevcut. O yüzden biz takıp kullanabiliyoruz :)

Orijinal parça olduğu için renk değişikliği söz konusu değil. Kırmızı hoş olmaz bence.
 

igci_01

Kayıtlı Üye
Katılım
5 Ocak 2010
Mesajlar
4,547
Beğeniler
1,593
Yaş
30
#7
Cagri anlatimina sahip bu turlu seyler kucuk ama araca prestijli bir hava katan seyler gule gule kullan

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

memet_one

VİP Üye
Administrator
Katılım
9 May 2013
Mesajlar
12,115
Beğeniler
7,922
Yaş
32
#8
Çok başarılı olmuş güle güle kullan arka koltuklar için olanlar çok çok güzel görünüyor
 
Üst Alt