Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

opet 97--shell 97--bp 97-- petro ofisi 97 aralarındaki fark nedir....??

araç benzin kapağının arkasında bile 95 yazıyo zaten 97 oktan diye bişey yok bu bizim türklerin vergiden yırtmak için çok hafif bi katkı maddesi (var yada yok çokgunda) ekliyolar hepsi o 97 oktan diye bişey yok benzin alırken bile bakın 97 nin altında ne yazıyo bi farkı yok bugune kadar hep 95 aldım çok sükür bi sıkıntıtda yaşamadım.. aldığınız benzin firması opel sheel bp fark etmez ama aynı istasyondan almanızı tavsiye ederim sürekli aynı yerden almaya özen gösterin saygılar..

Peki arkadaşlar ankarada benzin alan arkadaşlar nerelerden alıyor acaba.Birde benim anlamadığım ben sürekli 95 almıştım arabayı aldığımda satan arkadaş 95 koy demişti şimdi 97 koysam sorunmu çıkartır.Bilgi verirseniz sevinirim

Ümitköy Shell, Eskişehir Yolu Shell.

1. Yakıt istasyonu sahibinin ciğeri çok önemli, Haftada 80 ton satan var, litrede 1 $ haksız kazanç sağlasa, haftada 80.000$ a hayır diyebilmeli, cezası da 55.000TL idi, yani komik
2. Tüpraştan veya yurtdışından ithalatı herkes yapabiliyor, gelen ham benzine ulusal markör+marka markörü+oktan belirleyici katkı + markaya özel deterjan bazlı katkı konuyor (oktan katkısı tüpraş tan da konabilir)
3. Farkı oluşturacak olan bu deterjan vb. katkılardır.

abi bende ilk 97 (full beykent) depomu kullanıyorum şuana kadar hep shell 95 aldım.bundan sonra 97 almayı düşünüyorum,çok farketti.arabada isteklilik hakim denemeni tavsiye ederim :eek:key:
Timurum bu gee depom yarim iken ilk kez shellden 97 oktan uzerine koydum..tabiki depo karisik oldu..ama benzin almak zorundaydim yarin trakyaya gidicem o yuzden oradan bezin almak istemiyorum..bakalim ne olacak..tabi depo karisik diye tam anlayamadim ama sank simdilik cok bir fark olusmadi..

araç benzin kapağının arkasında bile 95 yazıyo zaten 97 oktan diye bişey yok bu bizim türklerin vergiden yırtmak için çok hafif bi katkı maddesi (var yada yok çokgunda) ekliyolar hepsi o 97 oktan diye bişey yok benzin alırken bile bakın 97 nin altında ne yazıyo bi farkı yok bugune kadar hep 95 aldım çok sükür bi sıkıntıtda yaşamadım.. aldığınız benzin firması opel sheel bp fark etmez ama aynı istasyondan almanızı tavsiye ederim sürekli aynı yerden almaya özen gösterin saygılar..
depo kapağında 95 koy demiyor onun yanında ufak harfler ile min ibaresi var yani ne yaparsan yap buna en az 95 oktan koy diyor sana alt sınır koymş üst sınırı yok

Peki arkadaşlar ankarada benzin alan arkadaşlar nerelerden alıyor acaba.Birde benim anlamadığım ben sürekli 95 almıştım arabayı aldığımda satan arkadaş 95 koy demişti şimdi 97 koysam sorunmu çıkartır.Bilgi verirseniz sevinirim

vadi petrol shell,uğur mumcuya cıkarken kı koza shell, cankaya tarafında baska bılmıyorum duzgun yer ben

bende shell ciyim.nedenini bilmiyorum ama sanki shell ie daha uzun yol gidiyormuşum gibi geliyor..
ama şunu d ilave edeyim fullden 97 aldım..200 küsür km gittim..sonra 100 tl shell aldım 95 97 yoktu..o karışımlar 662 km gittim ve 46 litre benzin aldım tekrar havasını alarak uzun yola giderken boğazı da dolduruyorum bazen ..çünkü bi günde bitecek bütün benzin yolda..hesap sonrası 270 kuruş idi km de

bugüne kadar hep shell 95 i tercih ediyordum ancak bizim araçların katkılı benzini sevmediğini ve bp nin katkı maddesi koymadığını duydum (ne kadar dğrdur bilmiyorum) en son kızıltoprak bp den aldım çok memnun kaldım ve bundan sonra kesinlikle bp ile devam edeceğim.

arkadaşlar 1.2 tsi motora sahip leonuma shellden benzin almıyorum. servis shell in benzini çok katkılı ve fazla oktan motor arıza ışığını yakar diyor. bu kadar saçma bi uyarı görmedim ben,izmit keleşler servisi shell in benzini sorun çıkarır opet veya bp tercih edin dedi
tsi kullanıcıları siz hangi benzini tercih ediyorsunuz yaşadığınız sorunlar oldumu
bu arada ben izmitte ikamet ediyorum.Derincedeki Shell i kullanıpda sorun yaşayan oldumu.

Dogus da araci satarken shellden almayin BP iyidir ve kesinlikle 95 ten bask koymayin demisti. Yazilim yaptirdigim yer de shell ariza isigi yakabilir demisti.. Yaklasik 30 bin km'dir shellden 95 oktan aliyorum yanan sonen hicbir isik olmadi:) simdi de shellden 97 almaya basladim bakalim hayirlisi.. Cekiste hicbir degisiklik gormedim.. Litresi 4 kurus daha pahali. Depoda 2.5 lira gibi bisey farkediyor ki denemeye deger:)

Geri
Üst Alt