Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

opet 97--shell 97--bp 97-- petro ofisi 97 aralarındaki fark nedir....??

shell den almam başım yandı bi kere o kadar güvenilir bir dağıtımcı değil. ayrıcalt başına fiyatları diğerlerinden hep daha pahalı :)

aracımda bugüne kadar totalin 95 i opet ve shellin 97sini kullandım şuan opetin 97sini kullanıyorum çok bir farkını görmedim birbirlerinden ama şimdi düşünüyorumda shellin 97sinde alt devirlerdeki titreme daha azdı

ankarada çağlar gelıdıgnde sanırım kuzenı bı bp sahıbı onunla bu konuyu konusmustk dedıgne gore,
shellin benzini daha ıı cunku daha ınce ve daha yanıcı onun ıcınde performanta gercekten farkedıyo,bp nın benzını ona gore daha kalın ama ıbreyı cok farkedılmesede bıraz daha kaldırıyo tarzında bısler konusmustuk.
ama benzınde shell,dizelde kesınlıkle opet demıstık orda.

Shell ve Opet'ten 97 alıyorum.. İkisinin arasında da fark göremedim... TSI'da 95 kullanmadım...
depoda min 95 yazıyor. Ve 95 diye satılan da 95.. 97 diye satılanda 95.
Tüpraş'ın sitesine bakarsanız 2 tane 95 var.. Biri 95 Oktan diye geçiyor.. Diğeri 95 Premium diye geçiyor.
İkisininde Araştırma Oktan Sayısı (RON) 95. Sadece Motor Oktan Sayısı (MON) 95 premium'un 1 fazla.. 95 oktanın MON'u 85.
95 premium'un MON'u 86. Yazılımlı araçlarda hafif belirgin bir fark gösterebilir fakat stock araçta 95-97 farkını görmedim pek..
Evimin Hemen çıkışında Opet olduğu için Opet alıyorum fakat Shell denk geldiğinde almaktan çekinmiyorum.. Merter'de ki Shell'i tavsiye ederim.

Ben de bugune dek surekli tunc Petrolden yani shellden 95 oktan aldim ve 0 sorun.. ama 97yi denemeyi cok istiyorum ama herhangibir ayar sorunu olusturur mu diye de cok merak ediyorum..gerci tamam kapakta minumum95 yaziyor bu da 97 daha iyi olur demek ama acaba sorun olur mu diye merak ediyorum..getirisi olur mu?

abi bende ilk 97 (full beykent) depomu kullanıyorum şuana kadar hep shell 95 aldım.bundan sonra 97 almayı düşünüyorum,çok farketti.arabada isteklilik hakim denemeni tavsiye ederim :eek:key:

Peki arkadaşlar ankarada benzin alan arkadaşlar nerelerden alıyor acaba.Birde benim anlamadığım ben sürekli 95 almıştım arabayı aldığımda satan arkadaş 95 koy demişti şimdi 97 koysam sorunmu çıkartır.Bilgi verirseniz sevinirim

Walla ben ilk basta shell 97den şaşmıyodum. Baktım araba cok hafif vuruntu yapıyor. Servise bile goturdum bişi bulamadılar. bide BP deniyim dedim bp 97 oktan aldım arabada ne titreme ne baska bişi kaldı. Cok memnunum BP 97 on numara.....

benzin genelde tüpraştan geliyor ama yurt dışından ithal yakıt geldiğinde de millileştirilmesi gerekli. gümrükçüler gelip ne kadar yakıt geldi ne kadar tankta hepsini inceliyor ve yakıt millileştiriliyor. bu esnada ulusal marker da ekleniyor millileştirmek için. satışa sunulacak yakıt, belli bir süre beklenilerek içerisindeki su miktarının dibe çökmesi sağlanıyor. ardından laboratuvar sonuçlarında istenen değerlere gelince de satışa sunuluyor. bu esnafa hangi marka alıyor ise onun katkısı ile bayilerin denetimleri sağlanacak şekilde dağıtım yapılıyor. sorun dağıtım dolum tesislerinden çıktıktan sonra başlıyor, bizim yakıt aldığımız istasyonlarda eğer depo temiz değil ve daha önceden farklı bir ürün kullanılmış temizliği yeterince yapılmamış ise, alınan yakıtlar hep sorunlu oluyor. eğer bayi satışları hep aynı düzeyde ve depolar da buna uygun ise, yani ürün değişimi yapılmadan depolanıyorsa sorun olmuyor. ama bu durumlar dikkate alınmıyorsa sorunlar da eksik olmuyor. Kısaca genelde tüpraş ama her dağıtımcı ithal mal da kullanıyor ama şu benzin ithaldir demek zor.

Peki arkadaşlar ankarada benzin alan arkadaşlar nerelerden alıyor acaba.Birde benim anlamadığım ben sürekli 95 almıştım arabayı aldığımda satan arkadaş 95 koy demişti şimdi 97 koysam sorunmu çıkartır.Bilgi verirseniz sevinirim

97 koy sen 10 sıkıstırmalı turbo araba kullanyosun satan vatandas cok bılıncınde deıl bunun anlasılan

Geri
Üst Alt