Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

opet 97--shell 97--bp 97-- petro ofisi 97 aralarındaki fark nedir....??

butun araba dergılerınde neden turkıyedekı benzın kalıtelı degıldır bu yuzen teknık verıler avrupadakı ıle tutmuyor dıyorlar??? cogu dergıde bu cumleye rastladım acıklaması nedır bunun

dayım sivasta tanker şöförlüğü yapıyordu tanker sahibinin üç tane istasyonu vardı; petrol ofisi, shell, total.beraber samsuna mersine kırıkkaleye rafineriye gidiyorduk. rafineride her markanın kendi pompası vardı shell ve po depo dolduktan sonra depo büyüklüğüne göre 3-4lt katlı maddesi koyduruyordu. dayım katkı maddesinin koydurmasının nedeninin yetkili istasyonda yakıt kontrolü yaparken yakıtın kendilerinemi ait yoksa başka pompadan kaçak yakıt doldurulmuşmu bunu anlamak için koyduruyor demişti. shell yetkilileri kontrole ayda bir gelir fakat po o kadar sık gelmiyor totale geleni görmedim demişti. ama en önemlisi istasyon sahibinin pompa deposu temizliğini yapıp yapmaması olduğunu söylemişti. birde mesela bir istasyonda 3 tane mazot pompası var her pompanın kendi deposu oluyor yeni doldurulan depodan mazot vermezlerdi belli bir müddet bekletirler ondan sonra o pompayı kullanmaya başlarlardı. tabi her istasyon böyle titiz davranırmı işte en önemli konu o. istasyon sahibi üç farklı markanın yakıtını satmasına rağmen shelli öneriyordu.

Ben de bugune dek surekli tunc Petrolden yani shellden 95 oktan aldim ve 0 sorun.. ama 97yi denemeyi cok istiyorum ama herhangibir ayar sorunu olusturur mu diye de cok merak ediyorum..gerci tamam kapakta minumum95 yaziyor bu da 97 daha iyi olur demek ama acaba sorun olur mu diye merak ediyorum..getirisi olur mu?

Ben de bugune dek surekli tunc Petrolden yani shellden 95 oktan aldim ve 0 sorun.. ama 97yi denemeyi cok istiyorum ama herhangibir ayar sorunu olusturur mu diye de cok merak ediyorum..gerci tamam kapakta minumum95 yaziyor bu da 97 daha iyi olur demek ama acaba sorun olur mu diye merak ediyorum..getirisi olur mu?

Yazılımı yaptırdığın Superchipse bu konuyu bir danış bence Abi. Büyük ihtimal aracındaki yazılım zaten 97 oktana göre yapılmıştır.

Bildim bileli acil durumlar haricinde hep Shell den almışımdır,sanırım alışkanlık yada marka bilinirliği hep aklımda kazınmış,birde cıkardıkları yakıtlarda performanslı diyorlarsa alıyorsun,tasarruf ediliyor diyorlarsa gercekten ediliyor.

Hep Shell'den aldığım için bir şey diyemeyeceğim. Bildiğiniz, temiz yerden almak daha önemli bence.

İthal benzin kalmadı. Büyük tabelanın altında ki küçük tabelaya bakarsanız 2 tane 95 oktan fiyatı yazdığını görürsünüz. Shell'in pompasında ise 97 yazan yerde aynı zamanda 95 yazıyor.

Koç Kardeşler iyidir Ayberk devam=)

Geri
Üst Alt