Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Opel Plaza Zİyaretimiz...

HeartOfSilence

Kayıtlı Üye
Bugün sıkıldım hazır dışarıdayken Emreyi aradım bir OPEL i ziyaret edelim dedim sağolsun kırmadı. Amacımız yeni astrayı görmekti. Plazaya girer girmez yeni astrayı gördüm ve kesinlikle çok şık bir araç.

Dış tasarım

Başarılı. Arka bagaj kapağındaki girinti çıkıntılar gözüme pek hoş gelmedi. Onun dışında güzel akıcı bir tasarımı var.

İç mekan

Kalite olarak Auristen, Civicten ileride.
Tasarım olarak biraz uçuk ve bu uçukluk sebebiyle bazı ergonomi problemleri var.
Misal; benim için sorun olmadı ama Emrenin rahatsılık duyduğu bölüm, orta konsolun yukarıya doğru genişleyen yapısı sebebiyle sağ ayağın rahat edememesi.
Bunun dışında astranın her kasasında olduğu gibi arka taraf dar. Normal oturduğumda arka tarafta benim ebatlarımdaki insan sıkışır rahat edemez.
Bagaj kapağında kullanılan sert-kalitesiz plastik te gözümden kaçmadı.

Motor Seçenekleri

1.4, 1.6, 1.4 T ,1.6 T
En çok satacağını düşündüğüm 1.4 T motorun verileri de sağlam gözüküyor. Bekleyip görücez :)

Test aracı olmadığı için yol tutuş ve süspansiyon sistemi hakkında hala bir fikrim yok.
Kullanılacak olan Manuel şanzumana ek olarak Active Select özellikli otomatikleştirilmiş manuel şanzuman da Chevrolet Cruise da bulunanın aynısıymış.(Danışmanımız öyle diyor)

Sonuç olarak Yeni Astra benim beklentilerimi karşılar bi otomobil olmuş. Fakaaattt 41000 TL den başlayan fiyatı kesinlikle hak etmiyor. Fiyatlarda indirim yapılırsa çok alınası bir araç olduğunu düşünüyorum.

Sabırla okuduğunuz için teşekkürler :)

gökhanın yorumlarına katılıyrum. bu arada 1400cc T astranın verileri ciddi şekilde etkileyici. 1850-4900 devir arası sabit 200nm. çok çok hafif bir lag olacaktır ama devir bandı bence çok güzel.

koltuklar ise harika. beli mükemmel kavrıyor.iç mekan kalitesi ise oldukça tatminkar. ses sistemide çok iyi. test edemedik sürüş konusunda bir şey diyemiyourz malesef.

bu arada bu resimlerini çektiğimiz araç orta seviye sport adlı donanım. 1,6 115bg motor ve 47700 lira. allah akıl fikir versin diyorum sadece.

beğenmediğim yanı ise. konsolun tasarımına feda edilmiş iç mekan. alet 2,7 mtlik 2 aks arası açıklığa sahip ama 2,5 mt açıklığa sahip leonumdan çok çok daha dar. içinde otururken bunaltıcı olabilir. sunroof şart bu araca.

img0429u.jpg

img0425.jpg

img0427fz.jpg

Gökhan bilgiler için çok teşekkürler. Opel neyine güvenerekte 41.000TL den başlayan fiyatlar çekiyor?

Not: Kötü bir araç değil ama çok uçuk bir rakam...

alp o rakamlar max 6 ay sonra en az 5000 liralık bir kırpılmaya uğrar :) bundan önceki astrayada aynı numarayı çektiler. en son geçen sene bu zamanlar 32 ye 0 dizel astra veriyorlardı ki bence nerdeyse beleş sayılır.

kataloglardaki fotoları çok keyifliydi ama bu fotolardan beklediğim görüntüleri malesef göremedim. yakında bi opel bayi var bende merak ettim gidip bir görelim bakalım yeni malı.

alp o rakamlar max 6 ay sonra en az 5000 liralık bir kırpılmaya uğrar :) bundan önceki astrayada aynı numarayı çektiler. en son geçen sene bu zamanlar 32 ye 0 dizel astra veriyorlardı ki bence nerdeyse beleş sayılır.

Doğrudur..

Bu arada şimdi konsol resmini gördüm şekil olarak çok iyi ama kullanışlılık olarak kötüye benziyor. Arabada ne kadar tuş varsa hepsini bir araya toplamışlar..

teşekkür ederiz..
gidip göremediğim için yorumda bulunamıyorum..

Doğrudur..

Bu arada şimdi konsol resmini gördüm şekil olarak çok iyi ama kullanışlılık olarak kötüye benziyor. Arabada ne kadar tuş varsa hepsini bir araya toplamışlar..

opel klasiği :D

50 bn lira civarı olacakmış snaırım 1,4T si. çok mantıksız. gider golf alırım yada gider boş a3 alırım gene opel almam o paraya bence değmez.

motoru yeni ya ondandır muhtemelen o fiyat..
velakin ben yine o para yerine Leon alırdım Golf ya da A3 değil..

motoru yeni ya ondandır muhtemelen o fiyat..
velakin ben yine o para yerine Leon alırdım Golf ya da A3 değil..

tercih meselesi yiğiticim. ama bundan sonra kasa değişiminde bir octavia kalitesi ayarına getirmedikleri sürece bir daha leon almam. istediği kadar ucuz olsn.

Geri
Üst Alt