Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Opel bayisinden sıfır araç aldı pişman oldu.

Ben eski bir opel sahibiyim. Scw ye uye olmadan bir opel forumuna uyeydim bunun gibi bir cok opel magduru vardi sitede boyali araci 0 alan.Arabayi tirdan indirendemi kabahat yoksa bu araclari varlarini yoklarini ortaya koyup arac almaya calisan insanlara boyali araba satan bayilerdemi.

Opelde benim bir arkadşımın başına otomatik vites dolayısı ile gelmişti, hayatta almam ki yeni Astra hoşuma gidiyor.

biliyorsunuz kullandığım araç 2010 model opel astra j kullandığım araçtan dolayı bu olayların yaşandığı formada üyeyim YEKTA abinin bahsettiği astra olayı opel sitesinden üye bir arkadaşımız olayda kim haklı kim haksız anlamak pek mümkün değil gibi adı geçen servisin genel müdürüde forma yazı yazdı iki tarafta nasıl oluyorsa birbirlerine ulaşamıyorlar bir türlü ama yapılan tadilat tamamen amatörce yapılmış ve araç alınalı 9 ay geçmiş 9 ay içinde neler olur neler bence araç sahibi burda pek bir şey tutturamayacaktır, ser müürüde bu şkilde yazıyor zaten gelsin sorunun çözümü için elimizden geleni yapalım diyor ama araç alınalı 9 ay olmuş ve tapmpondaki kırk yenimi fark ediliyor diyor fakat bir başka konuda km si ile oynandığını idda ediyor araç sahibi eğer burdan bir şey tutturursa tutturur yoksa tampondaki onarım ve kırıkta dolayı bir şey olacağını sanmıyorum,,, şu anda konuı sitede kapatıldı hukuk süeç başladı servisn avukatı sitede servis hakkında hakarete varan yorumlar için dava açabilceklerini belirttiler ve konu hukuk süreci bitene kadar kapatıldı,,,

Bunu okumuştum ya adamın başına neler neler gelmiş yazık olmuş adamcağıza.

Marka Fark Etmeksizin bence her yetkili Servis ve yetkili Satıcıya karşı bu yaşanılabilecekmiş gibi şüpheci ve temkinli olmak gerek :eek:key:

Şunu da belirteyim..Eğer aldığınız bir ürün 1 yıl içinde en 3 kez arıza veriyorsa o ürün ayıplı üründür...Hemen tüketici heyetine gidip dilekçenizi veriyorsunuz..Daha sonra heyet sizin haklı olduğunuzu gösteren bir belge veriyor o belgeyi aldığınız yere götürdüğünüzde aynı üründen sıfırını veya para iadesini yapmak zorunda...Meblağ büyük olduğunda vermeye yanaşmıyorlar..Tüketici heyetinden aldığınız raporla mahkemeye gidiyosunuz ve hakkınızı alıyosunuz...Burada mağdur kişi 5 kez gitmek yerine böyle bişey yapabilirdi...3 kez servis kağıdı olması yeterli...

Geri
Üst Alt