Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Opel Astra CDTI vs Ford Focus TDCI

Torrado

Kayıtlı Üye
Arkadaşlarım,abilerim :D yine bir kıyaslama konusuyla karşınızdayım :D

Gelelim konumuza bizde şuan Jetta FSI var aslında Jetta TSI'ya geçmeyi düşünüyoruz ama bir yandanda benzin fiyatlarının başını alıp yürümesi ve benzinli ile dizel arasındaki bakım fiyatlarının çok uçuk olmaması dizel almamızıda düşündürüyor.Şimdi opelin dizeli 1.3 90 hp 200 nm tork sağlıyor çoğunluk kullanıcının o motorun astraya yetmediğini söylüyor ama iç ve dış tasarım oldukça çekici ve iç mekanda kullanılan malzemeler Focus'a göre daha iyi sanırım.Focus'un ise 1.6 109 hp 240 nm tork sağlayan bir motoru var yani performanstan yana çok iyi focus arada sanırım 1 lt fark oynayacaktır şehir içinde astra 5-5.5 lt yakarken focus 6.5 lt yakar 1 lt çokta önemli değil.Birde sanırım Focus iç hacim olarak Astra'dan daha geniş bu iki araç arasında siz olsanız hangisini alırdınız ?

Donanımlar : Opel Astra Cosmo , Ford Focus Ghia / Titanium

Focus, Astra'dan az yakıyo. Performans olarak da çok daha üstün.
Yeni kasa Focus HB'ler dışındaki Focus'lar bence güzel değil.
Ben olsam yeni kasa Focus HB Titanium TDCI seçerdim.

ben bahsettiğin 2 araba arasından focusu seçerdim. Astrada Alman kalitesi var tamam ama yüzü çok eskidi ve o motor o arabaya yetmiyor gerçekten, hem kendim kullandım hem de kullanan arkadaşlardan duyuyorum. Ford Focus Hb dış görünüş olarak yeterince yakışıklı bir araba, kalitesinden çok emin olmasam da sanırm Astra kadar kaliteli malzemeye sahip, ve iç dizayn olarak da bence güzel bir görüntüye sahip. Motor olarak da bence 1.3 90 hplik astra motorundan daha verimli bir motor.

bunun yanında üçüncü bir seçenek de açmak isterim, Yeni Mazda 3'leri de düşünebilirsin. Kasa olarak çok şık bir kasaya sahip, dizel motor seçeneğiyle de oldukça mantıklı bir seçim olabilir

Abilerim Focus'unda Astra'nında düşündüğümüz modeli sedan olanı

Peki Astra ile Focus'ta kullanılan malzeme hangisinde daha kaliteli yani hangisi daha ağır basıyor ?

focus alıcaksan hb modelini düşün dizaynı başarılı en son kasasının. sedanlarını pek beğenmiyorum

Ford'un TDCI motoru çok daha başarılı Opel'den..
performans olarak TDCI'a yaklaşamaz bile Opel..

bu arada Focus TDCI için güzel 2 örnek var yakın çevremde..

ilki sakin kullanır her daim..16 aylık falan arabası ama 55-60K civarında şuan..onun ortalaması 4.2 ile max. 4.6L arası oynar..
2.'si sürekli sıkıştırır ortalaması max. 7.4L civarı olur..genelde 6 küsürlerde gezinir..onun da arabasının 75K bakımını yeni yaptırdık..

hakkaten az yakan iyi giden bi motor 1.6L TDCI..

opelde kullanılan motor fıatın multıjetı ıle aynı fıat opele dızel motor verıyor ben olsam astra yenı kasa olarak dusunurum buyuk ıhtımal 1.6 dızel fıat motoru yenı astrayada gelır 1.6 sınıfında kı en ıyı dızel motor fıatta 1.6 120 hp multıjet 1.3 multıjet ıle 400.000 km ustunde yol yapan taksıcı arkadaslarım var

fordun 1.6 dızel motoru psa grubu tarafından uretılıyor saglamlık yonunden tartısılabılecek bır motor pejo ve cıtroende kı sıkıntılar ortada

benım tercıhım her ıkı markanında yenı serılerı olur eskılerıne bakmak yanlış olur yanlız opel eskı kasalarda cıddı ındırım yapıyor

opelde kullanılan motor fıatın multıjetı ıle aynı fıat opele dızel motor verıyor ben olsam astra yenı kasa olarak dusunurum buyuk ıhtımal 1.6 dızel fıat motoru yenı astrayada gelır 1.6 sınıfında kı en ıyı dızel motor fıatta 1.6 120 hp multıjet 1.3 multıjet ıle 400.000 km ustunde yol yapan taksıcı arkadaslarım var

fordun 1.6 dızel motoru psa grubu tarafından uretılıyor saglamlık yonunden tartısılabılecek bır motor pejo ve cıtroende kı sıkıntılar ortada

benım tercıhım her ıkı markanında yenı serılerı olur eskılerıne bakmak yanlış olur yanlız opel eskı kasalarda cıddı ındırım yapıyor

ne sıkıntısı var Mehmet abi Ford'un 1.6 dizelinin. ??

Geri
Üst Alt