Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Opel Astra CDTI vs Ford Focus TDCI

Şu anda kullandığım focus tdci.1.6 olsun ekonomik ve azda performans olsun diyorsan şu anda piyasanın en iyisi ama kasa değişimine gitmek üzere.Astra ise kasayı yeni değiştirdi.Yerinizde olsam biraz sabrederim yeni çıkacak olan focusu beklerim.Aslında jettanın 1.6 dizeli yokmu.En iyi ve sağlamıda jetta veya golf dizel olur.

Şu anda kullandığım focus tdci.1.6 olsun ekonomik ve azda performans olsun diyorsan şu anda piyasanın en iyisi ama kasa değişimine gitmek üzere.Astra ise kasayı yeni değiştirdi.Yerinizde olsam biraz sabrederim yeni çıkacak olan focusu beklerim.Aslında jettanın 1.6 dizeli yokmu.En iyi ve sağlamıda jetta veya golf dizel olur.
Tekin abi Jetta'nın 1.6 dizeli varda daha 2.ele düşmedi Comfortline donanımı ve düşse bile fiyat çok tuzlu olcağı kesin 46-47 gibi 2.0 tdiler var 39-40a ama onlarında vergileri yüksek ve şehir içinde 8.5-9 lt yakıyor.

ne sıkıntısı var Mehmet abi Ford'un 1.6 dizelinin. ??

sadece arkadasının aracını gormeyıp baska araclarada baksan sıkıntıyı rahat cozeceksın psa bu kendıne dandık mıllete kalıtelı uretmez

---------- Post added at 09:18 ---------- Previous post was at 09:13 ----------

Tekin abi Jetta'nın 1.6 dizeli varda daha 2.ele düşmedi Comfortline donanımı ve düşse bile fiyat çok tuzlu olcağı kesin 46-47 gibi 2.0 tdiler var 39-40a ama onlarında vergileri yüksek ve şehir içinde 8.5-9 lt yakıyor.

gulu seven dıkenıne katlanır der atalarımız sende acayıpsın hem dızel dıyorsun ondan sonra yok bılmem ne vw grupta hangı 2,0 tdı 9 yakıyor bu bıraz sallama olmus o degerı 2,5 tdılar anca yakalıyor senın hesap yanlış bır daha bak bırde vw nın 1,6 dızelı o kadar para etmez bana dızelde hep mantıklı gelen buyuk hacımlı dızeller olmustur dusuk hacımlı dızeller bızım gıbı ulkeler ıcın uretılen bır grup

fiesta tdci kullanıyorum arabam yapılı oldugu ıcın bınenler e pek anlamayanlar dızel oldugunu soyleyınce sasırıyor cunku tdcı cok sessız bır motor cıtroen peugeot focus 1,6 dızel de aynı motor kullanır ama hıc bırısı ford gıbı guzel parcalarla destekleyemıyor motorunu yakın bır zaman once kardesım sayabılecegım arkadasıma focs 1,6tdcı titanium+x paket aldırdım fıyatı bıraz tuzlu olsada derı koltugu sunroof uyla ust sınıf bır araca kafa tutacak gıbı yakıtı uzun yol 5 sehır ıcı 6 cıvarı

Citroen C4'ü olan yine dizel Ford motoru olan bi arkadaşımla bi süredir görüşmedim ama arabası '08'di 3-4 ay öncesine kadar bi sorunu yoktu..ben hala merak ediyorum ne sıkıntısı var diye Ford'un 1.6 TDCI'ın..çevremde 3 kullanıcı var hepsi de memnun çünkü..

Citroen C4'ü olan yine dizel Ford motoru olan bi arkadaşımla bi süredir görüşmedim ama arabası '08'di 3-4 ay öncesine kadar bi sorunu yoktu..ben hala merak ediyorum ne sıkıntısı var diye Ford'un 1.6 TDCI'ın..çevremde 3 kullanıcı var hepsi de memnun çünkü..

yıgıt demek kı herseylerını senınle paylaşmıyorlar 08 c4 42,000 km 3 takım baskıbalata degısıyor bu cok basıt bır ornek kullanan adam acemı degıl gerı kalanları sende bulabılırsın ınsanlar neye gore memnun neye gore degıl

Bizde de 1.6 TDCI Focus C-Max vardı. Çok sorunlu bi motoru var o konuya bende katılıyorum.

yıgıt demek kı herseylerını senınle paylaşmıyorlar 08 c4 42,000 km 3 takım baskıbalata degısıyor bu cok basıt bır ornek kullanan adam acemı degıl gerı kalanları sende bulabılırsın ınsanlar neye gore memnun neye gore degıl
Mehmetim bu grubdaki araçlarda baskı balata sorunu biraz fazla focusunda bu motorla ilk çıkanlarında çok fazla şikayet ediliyordu.Ford servisdekiler şikayetin sonraları bittiğini söylemişlerdi.Tam bilmiyorum ama sanırım focusda baskı balata kalitesini yükseltmiş olabilirler.Peugeot veya citroenin bu konuda hassas olacağını sanmıyorum.Aynı motoru volvo da kullanıyor.Baskı balata konusunu volvoda hiç duymadım.Focus da ayrıca turbo hortumu yırtıldığınıda duymuştum.Benim araç 51000 kmde şu ana kadar bir sorun yaşamadım.Tabiiki yaşamayacağım demek değil.Tüm araçlarda yaşanabilir.Passat da ilk 1.9 dizeller çıktığında 10 araçdan 3-4 tanesi kesin turbo dağıtıyordu.Sonradan hiç problem çıkarmadan insanlar yıllarca kullandı 1.9 tdı motordan olan araçları.

arabasını sürekli sıkıştıran arkadaşın daha geçen hafta baskı balatası değişti 75K'de istek üzerine..

Tekin abim sürekli sıkıştırınca kaputu açınca direkt gözüken plastik hortum çatlıyo o motorda genelde..arkadaşın arabasının o hortumu nerdeyse her bakımında değişti..bi de metal olan plastiğin geçtiği bi boru var o da ilk defa değişti..benim kendi arabama gösterdiğim özenin 10'da 1'ni göstermeyen biri için çok sorunsuz..daha geçen geçti bu mevzu..özellikle yürüyeni de sağlam arabanın..

Geri
Üst Alt