Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Opel astra 1.3 cdtİ

arma83

Kayıtlı Üye
Leon aracımı benzin zamlarından sonra satmayı düşünüyorum ve dizel bir araç almaya karar verdim,aranızda OPEL ASTRA 1.3 CDTI hakkında bilgisi olan kullanan veya bir tanıdığı kullanan arkadaşlar araç hakkında bilgi vererek yardımcı olurlarsa çok sevinirim.cevap veren arkadaşlara teşekkürler...

Opel astra icin o motor kucuk perfermansi dusuk olur senin leon daki performansi bulamazsin ama leon 1.6 tdi senin istediklerini verebilir ben memnunum

Opel astra da kullanılan fiat 1.3 multijet motorudur.. Motor az yakar hacmine göre yeterli bir performansa da sahiptir ancak astra c segmenti bir araç ağırlığı dolayısıyla o motor astraya yetersiz gelmektedir.. Performans konusunda sizi tatmin etmeyebilir.. Alternatif olarak leon 1.6 tdi, focus 1.6 tdci yada ibiza 1.4 tdi düşünebilirsiniz..

Ben 1.2 kere kullanmıstım 2008 corsada hosuma gitti öyle kötüde değil performancesi bence alınası bir araçlardan heleki bu yakıtlarda ilaç gibi gelir tabiki aracınızla yılda yaptığını km de önemli faktör cok km yapıyorsanız alınır ancak cok km yapmıyor iseniz sadece leon'a yazık edersiniz gibi geliyor

yakıt olarak cimri bir araç kesinlikle performans olarak heç iii değil ben tavsiye etmem..saygılar..:eek:key:

Opel astra da kullanılan fiat 1.3 multijet motorudur.. Motor az yakar hacmine göre yeterli bir performansa da sahiptir ancak astra c segmenti bir araç ağırlığı dolayısıyla o motor astraya yetersiz gelmektedir.. Performans konusunda sizi tatmin etmeyebilir.. Alternatif olarak leon 1.6 tdi, focus 1.6 tdci yada ibiza 1.4 tdi düşünebilirsiniz..

Multıjetın performansı 1.4 tdı ıbızalardan ıyıdır.

1.3 cdti olarak Astrada 75 hp 90 hp var.90 hp olanları 6 ileri vitestir.Aynı guclerde motor Fiat grande puntolarda kullanılmaktadır.Yakıt yonunden 90 hp olanları cok cımrı dıyebılırım.Son cıkan astralarda 95 hp olan versıyon kullanılmaktadır.Oncelikle hangi motoru sececeksın?Yorumları ona göre yapalım.

Multıjetın performansı 1.4 tdı ıbızalardan ıyıdır.

Buna katılamayacağım mehmet kardeşim, bilmem hiç kullandın mı ama daha önceden grande punto 1.3 multijet kullandım o nedenle böyle bir yorumda bulundum.. 1.3 multijetin performansı grande punto da tatminkar ancak astra da pek öyle değil, 1.4 tdi ibiza dan iyi değil kesinlikle.. Hacim farkı nedeniyle 1.4 tdi ibiza daha iyi..

Az önce keşan opelden geldim.yeni astraların 1,3leri çok pahalı."0 km" eski kasa alayım diye düşündüm belki kafa kafaya takas yaparım dedim eski kasalarda a geçen yıl 35800 tlden tonla dizel araba sattılar keşan opelde ama adamlar 43000 fiyat çekti fiyatlar uçmuş .artık enjoy essentia cosmo türleri eski kasa astralar için kaldırılmış,tek paket dizel için confort ve full araba 43000 tl.i araç 90 beygir arkdaşlar yokuşlarda çok bayıldıgını çekmediğini söylediler ama iç işçiliği leona göre iyi ve her özellik var aynı bendeki araç gibi ama işte iş geliyor yakıt olayına insanın canı sıkılıyor benzinli bir araca binince.en saglamı beklemek biraz daha para biriktirip seat leon stylance 1.6 tdi veya nissan qasqahi 1,5 dci tekna gibi duruyor beklemek gerek dizel için..

kesinlikle tavsiye etmem 1.6 dizelden aşağınısı alma derim.

Geri
Üst Alt