Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Opel astra 1.3 cdtİ

Arkadaslar araclari motorlara gore degerlendiriken siniflarini ve agirliginida degerlendirelim opel corsa,ford fiesta,seat ibiza,fiat puntobunlar b klasmaninda tek hacimli araclardir agirliklari ortalama 700kg ile 900 kg arasinddir 1.2ve 13. Motorlar bunlar icin idealdir.opel astra,seat leon,ford focus,gibi araclarda 1.6 dizel motorlar idealdir 1.3 dizel motor lar aracin agirligina gore kucuk tur yeterli performans vermez

700-900 kg arabamı.....Benim bildigim 900 kg araba bır tek pejo 106 gtı...Yıllar yılı ulkemizde üretilen şahin bile 945 kg agırlıgı olan bır aractı.Ibızaları bılmem ama punto 1230 kg agırlıga sahıp bır arac.

Dediğin gibi işin birde kalite farkı yönü var tabi ama ben o kadar girmedim :)

Kalite faktoru dersen işler değişir.Araya bır cok degerlendırme kademesı gırer.Mesela bütün seat sahıpleri olarak yumuşak lastık peşindeyiz.Neden?Araçlarımız içeriye yol sesi alıyor.Kalite anlayışımız bu ise seat kaliteli diyebiliriz.

Bizim arabaları da yerden yere vurdun be mehmet kardeşim, insan bari ibiza sahipleri kırılmasın diye traktör demez yahu :) bence traktör gibi değil, zaten yolda seyir halinde ses yok maşallahı var arabamın, 1 depo ile 1000 km yapıyor daha ne olsun.. Ama burada ses konu değildi ki zaten performanstı.. Benim de grande puntom vardı 1 yıl kullandım, 75 lik ile 90 lık arasında aman aman bir fark yok, 6 ileri şanzımanı da olsa ibiza daha iyi, özellikle ara hızlanmaları vs.. Ama herkesin arabası kendine güzeldir tabi o ayrı..Zaten arkadaşımızda corsa dememiş astra demiş o nedenle astra da performans alamazsınız dedim..

Benim görüşüm yiğidi öldür ama hakkını yememektir.Bu açıdan baktıgımda seata gönül vermiş olsamda eksik oldugu veya X markanın iyi oldugu noktaları soylemekten seatı yere vurmaktan cekınmem.

75 hp ve 90 hp arasında sana gore fark olmayabılır.Bana gore 15 hp yaklaık 30nm kusur tork ve bir fazla vitesi ve büyük turbosu var.Söyleki arac 6 viteste 200 km-h tı gördüğünde 4 bim devire yeni gelmiş oluyor.Bu araca bir chip ile 120-125 hp ve 265-270 nm cıvarı tork almak mumkun.Yanına yapılacak bir kaç ekleme ile çok keyifli olur.

Arkadaslar araclari motorlara gore degerlendiriken siniflarini ve agirliginida degerlendirelim opel corsa,ford fiesta,seat ibiza,fiat puntobunlar b klasmaninda tek hacimli araclardir agirliklari ortalama 700kg ile 900 kg arasinddir 1.2ve 13. Motorlar bunlar icin idealdir.opel astra,seat leon,ford focus,gibi araclarda 1.6 dizel motorlar idealdir 1.3 dizel motor lar aracin agirligina gore kucuk tur yeterli performans vermez

Ağırlıkları 700 ile 900 kg olmaz, sanırım yanlışıkla yazdın, en minimum 900 kg ile 1200-1250 kg aralığında oluyor genelde..

Kalite faktoru dersen işler değişir.Araya bır cok degerlendırme kademesı gırer.Mesela bütün seat sahıpleri olarak yumuşak lastık peşindeyiz.Neden?Araçlarımız içeriye yol sesi alıyor.Kalite anlayışımız bu ise seat kaliteli diyebiliriz.

Kabine yol sesi almayan araba var mı sence? sadece birazdaha az alan var..

Kabine yol sesi almayan araba var mı sence? sadece birazdaha az alan var..

Örnek opel,honda bunlarda yol sesi yok.Hatta şöyle söyleyebilirim.2000 model 1.6 vectra içeriye lastik sesi almıyor.benim araç alıyor.Aralarında tam 4 yaş fark var.

Fiat ve opeldeki 1.3 multijet motoru çinli chery üretiyor. Ford fiasta 1.4 dizel yada polo 1.6 dizel al hem keyifli hemde bişe yakmıyor, Ben arabamı yeni sattım 1.6 leon benzinden anam ağladı dahada benzinli araba almam..

Örnek opel,honda bunlarda yol sesi yok.Hatta şöyle söyleyebilirim.2000 model 1.6 vectra içeriye lastik sesi almıyor.benim araç alıyor.Aralarında tam 4 yaş fark var.

Yol sesi tamamen yok değildir sadece birazdaha azdır, babamın var opel vectra 97 model yol sesi var ama birazdaha az alıyor tabi bizim arabalara göre.. Ama hondayı anlayamadım honda yol sesi konusunda çok şikayet alan bir marka aslında enteresan geldi bana.. Yeni kasa hondaları bilemem ama..

Fiat ve opeldeki 1.3 multijet motoru çinli chery üretiyor. Ford fiasta 1.4 dizel yada polo 1.6 dizel al hem keyifli hemde bişe yakmıyor, Ben arabamı yeni sattım 1.6 leon benzinden anam ağladı dahada benzinli araba almam..

Multijet motoru çinli chery mi üretiyor :rolleyes: Multijet motor fiat ve General motors un birlikte geliştirdiği bir motordur ve fiat da multijet adıyla opel de ise cdti adıyla bulunuyor..

Ewt fuarda chery türkiye temsilcisi söylemişti bu motoru biz üretiyoruz die. Televizyonda canlı izlemiştim heralde yalan demiyodur..

Geri
Üst Alt