Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Önerilerinize ihtiyacım var

bence lpg taktır en mantıklısı bu.bende pazartesi randevu aldım taktırıcam yenı aracıma.tsi motorun az yaktıgını soyluyolar ben buna ınanmıyorum.kim ne derse desin depoyu fulleyip sonucunu kendim görmedıgım süreceki bunuda yaptım.1.2 tsi araç en az ama en az 450 kuruş yakıyor.bakın uzun yoldan bahsetmıyorum.şehir içi bu deger bu yuzden a.6 atmosferik motor en iyi saglam sorunsuz motordur.ve hala vag grubunda üretilmektedir (a3,golf.octaviya) turbo motor bana gore her zaman sorunlu motordur.
Abi soylemesi ayip benim araba da 18"jant var ve surus stilimden dolayi az yaktiramadigim halde son iki ay da hesapladim 40 kr yaktirmisim 1.4 tsi a..1.2 tsi icin zanetmiyorum 45 kr olsun ama ole degilse herkesi 1.6 ya cagiriyorum:)

gecenin bu saatinde genel ortalamanın resmini çektirip koydurmayın bana isterseniz.....

konu arkadaşa fikir vermek dağıtmayalım en iyisi her kes aklı erdiğince fikrini söylesin olurmu kıymetli arkadaşlar ?

Abi soylemesi ayip benim araba da 18"jant var ve surus stilimden dolayi az yaktiramadigim halde son iki ay da hesapladim 40 kr yaktirmisim 1.4 tsi a..1.2 tsi icin zanetmiyorum 45 kr olsun ama ole degilse herkesi 1.6 ya cagiriyorum:)
mehmetçim bana dogru gelyosun yoldasın beni üzme bende seni sabah üzerim :D
ya kardeşim bende biniyorum sizin tsi araçlarınıza ve 1.2 olsun .14 olsun ben nıye yaktıramıyorum bunca tecrübeme ragmen.ve benzın fıyatları almış başını gıderken maden sızın araçlar 400 kuruş yakıyor kımse ama kımse 1.6 almaz başta ben omak üzere ve sizin araçalr şu pıyasada satiş patlaması yaşardı.bırakın kardeşim yanlış hesap yapmayı depoyu full eyin ve bitirin bakın kaç km yapmış ona gore konuşun :)

18 jant fıltre egzos 5 lık yay + bagajda daıma ıkı takım cantam ve gerekır dıye koydugum seylerle mınımum 4000 d/dk da vıtes gecıren bırıyım su an ort. 10.5 12 lt arası yakıyorum 1.6 yla..fıyat olarak 260-300 arası gezıyor.. sehır dısı sakınde kuzenım 165 kr sa kadar dusurdu..sanırım ıstoc taydı brc bayısınde kampanya yapmıslar 1400 tl...2011 hazıranda taktırdım 50000 km yol yaptım..tıcarıden hallıceyım sızın anlıyacagınız..ayda bı 50 tl benzın atarsın kendılıgınden dolar depo..1.6 nın en sevdıgım tarafı bıde motor cabucak ısınması..kı bu sayede benzınım bıtmıyor hemen lpg ye gecıyor...

1.2 TSI:

7,1 Şehir içi
4,9 Şehir dışı
5,7 Karma

1.6:

10,3 Şehir içi
5,9 Şehir dışı
7,5 Karma

Yanlış anlamayın, bunu polemik çıkarmak için veya söylediklerimi savunmak için vermedim. Bu konuda ciddiyim. Cidden aynı şeyler (aynı yüklenme, aynı ivmelenme, aynı yük, aynı yol vs) yapıldığında 1.2 TSI 1.6 kadar çok yakıyor ise o zaman Seat bize yalan söylüyor kataloğunda.

Bence zaten kimse 1.6 1.2'den az yakıyo demiyor lpgde sorun olmadığı için söylüyor herkes ben 250-260 krş yaktığım için söylüyor. 1.2 için lpg takmaya başlandı ama 1.6daki kadar sorunsuz çalışmayacak o da var yani. O yüzden fazla performans beklemiyorsanız lpg taktırıp kullanmanızı tavsiye ederim

Yorum yapan herkese teşekkür ediyorum, sonuç olarak tüp taktırma konusunda yapılan öneriler daha baskın görünüyor. Arabam 13.500 km.'de yol bilgisayarına göre 1.ortalamam şehir içinde 9-10 lt. civarında-şehir dışında 6-6.5lt. oluyor sakin kullanımda. Genel ortalamam, yani 2.ortalamam ise şu an tam 8 litre. Benzin zamlarına daha fazla dayanamayacağım sanırım. BRC taktıracağım.

Geri
Üst Alt