Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Önemli!!! kalorifer'in ısıtmaması hk.

arkadaşım antifriz oranı fazla olmuştur bu sebeb motorun suyunun geç ısınmasına neden olabilir...
ha bir de şu var antifriziniz ne renkti ve ömrü geçmişse de sebeb olur farklı marka karışımlarda kimyasalığı bozabiliyor...

Katılıyorum abi en son yetkili serviste kışlık bakımda banada aynını dediler antifirz derecesi ne kadar yüksek olursa donmaması için o kadar iyi olur ama kalorifer geç ısıtır ve motorun geç ısıtır dedi ayrıyetten kırmızı renkli antifirizler seviye çok daha yüksek dedi şu anda benimki -32 derece 10 dk ısınıyo araba

Arkadaşlar Geç ısınıyor Demiyor Resul Hoca ilk önce ılık Sonra Soğuk Üflüyor diyor!

Malumunuz kışın etkisini yavaş yavaş göstermesiyle araç kullananlar kaloriferlerinin kıymetini bilsinler.Aramızda bilemeyenlerde var :)

Geçenlerde aracın kışlık bakımını yaptırdım yağ, antifriz, filtreler vs vs. yalnız dikkatimi çeken kışlık bakımdan sonramıdır yoksa yeni mi oldu anlamadım motor sıcaklığı 90 da olmasına rağmen kalorifer ilk 5 dakika ılık daha sonra soğumaya başlıyor.
Bu nedenle oğlumu hasta edecem korkusuyla akşam ailemle bir yere gitmekten çekiniyorum.

Sizce sorun ne olabilir?

Resul Hocam Büyük ihtimalle termostatın Bozuk Ve Kalorifer regülatörüne Sıcak Suyu Bırakmıyor..

Sanırım Hararet müşüründe bi sıkıntı yok zira derece doksana ulaşıyor fakat soğuk üflüyor demişsin..

Tekrar Söylüyorum Antifreezz le falan alakası yok ya Termostat yada Kolörifer regülatörü:eek:key:

• Beğen
Reaksiyonlar: Duvi
tecrübe ile sabit diyorsun yani,

RESUL birde kalorifer peteklerin tıkalı olabilir kontrol ettirip gerekirsede araç üzerinde temizlettirmek gerekir. teknoloji ilerleri artık sökmeden temizleyebiliyorlar,,,
aynen reis bide resulun arabasının cingan tavugunu yemedik ondan olabilirr :eek: bak seninkin yedikk seytan kulagına tık yok arabada :)

o zaman başka tabi,
ısıtıcı rezistansları vardır bunun sigortası atmış veya arızanmış da olabilir termostat değil antifriz değil ısıtıcı klemensleri veya kanallarda sorun olabilir ...tıkanıklık olsa desem hava üflemez evet ısıtıcı rölesi görev yapmıyordur...:confused:

tecrübe ile sabit diyorsun yani,

RESUL birde kalorifer peteklerin tıkalı olabilir kontrol ettirip gerekirsede araç üzerinde temizlettirmek gerekir. teknoloji ilerleri artık sökmeden temizleyebiliyorlar,,,

kısaca petekleri temizlet diyosun yani abi :eek:key:

Arkadaşlar Geç ısınıyor Demiyor Resul Hoca ilk önce ılık Sonra Soğuk Üflüyor diyor!

Resul Hocam Büyük ihtimalle termostatın Bozuk Ve Kalorifer regülatörüne Sıcak Suyu Bırakmıyor..

Sanırım Hararet müşüründe bi sıkıntı yok zira derece doksana ulaşıyor fakat soğuk üflüyor demişsin..

Tekrar Söylüyorum Antifreezz le falan alakası yok ya Termostat yada Kolörifer regülatörü:eek:key:

selçuk regulatör derken kardeşim :confused: termostaddan bende şüpeleniyorum ama eminde değilim açıkçası.

aynen reis bide resulun arabasının cingan tavugunu yemedik ondan olabilirr :eek: bak seninkin yedikk seytan kulagına tık yok arabada :)

kazım yarın 10 tane tavuk alırım, cingan tavuğunu yaparım sende yersin ve benim sorun hala devam ederse yediğin o 10 tavuğun civcivlerinin hesabını sorarım senden puhahapuhahapuhaha

Konuyu okumaya başladım, kalorifer ısıtmama sorunu falan... Konunun sonuna baktım, tavuk göbek olmuş konu :)

Peteği kontrol etmek lazım aslında ama ön göğüsün altında. İşi bilen birinin sökmesi lazım oraları. bir yerleri kırıp dökerse, düzgün takamazsa tıkırtı gıcırtı kesilmez.

kaolifer peteklerini ve hortumlarını bi kontrol ettir bence.

Geri
Üst Alt