Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Ön far su alma sorunu..

Konu, 'Mk4 (2002-2008)' kısmında 4rd4 tarafından paylaşıldı.

1. 4rd4

4rd4 SCW Üyesi

1.246
    142
    63
    Ön sağ farım su aldı oldukça fazla bir şekilde sol farda da biraz mevcut sizce tamir mi ettirmeli yoksa yeni far mı almalı? fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı birde ankara da far tamiri yapan tavsiye edebilceğiniz bi yer var mıdır ? ;)

2. conz

conz SCW Üyesi

64
    15
    8
    yeni far almana gerek yok kendim uğraşırım dersen sök farları fırına koyup 4-5 dk beklet sonrada geniş ağızlı tornavida yardımıyla açıp temizle ve sonrasındada silkonla geri yapıştır.onca masraf etme boşuna

3. ibiza

ibiza SCW Üyesi

565
    101
    43
    bende su alma sorunu yoktu ama buhu oluyodu söktüm farı silikonla hallettim işimi sonrasında bi problem olmadı:)

4. ugurulu

ugurulu SCW Üyesi

203
    41
    28
    fırına niçin koyuyoruz abi bide kolay açılıyormu açarken kırıp çatlatmayalım..

5. conz

conz SCW Üyesi

64
    15
    8
    silikonun yumuşaması için fırında ısıtıyoruz.yalnız bide fırına koyduğunuzda siyah plastik kısımların fırının kenarlarına deymemesine dikkat edin deyen kısımlar eriyebilir.şeffaf kısmın kırılması imkansız gibi bişey sadece siyah plastik kısımlara biraz dikkat ederek açabilirsiniz.

6. ugurulu

ugurulu SCW Üyesi

203
    41
    28
    teşekkür ederim.müsait bi zamanda uğraşayım benimde iki farın ikiside buhu yapıyo bir hafta oldu yağmurlar biteli ama hala buhulu camlar.:(

7. 4rd4

4rd4 SCW Üyesi

1.246
    142
    63
    benım sag farda sanırım kırık var ıc kısımdan yarın baktırayım bı bu sanayıde yapan yerler var bı sormak lazım.

8. conz

conz SCW Üyesi

64
    15
    8
    halen buğu varsa farların kapaklarını akşamdan çıkart sabaha bişey kalmaz sabahta tekrar tak.tabi yağmurun altında kalmıcaksa araba.

9. REİS38

REİS38 SCW Üyesi

6.334
    1.469
    113
    farın arka kapaklarını açın farlar açık dolaşın farın içi kurusun içinde lekelenme rahatsız edici durumda değilse farın kenarlarını ince bir şekilde silikonlayın sıkılan silikonu düzeltmek içinde köpüklü bir ılık su hazırlayın elinizi suya batırıp düzeltme işlemini yapın hem elinize silikon bulaşmaz hemde yapılan yüzey daha düzgün çıkar..işlemler bittikten sonra arka kapağı takmayı unutmayın...:)

10. schumi

schumi SCW Üyesi

8.181
    1.217
    113
    Farları sök ve kontrol et bir yerinde kırık çatlak olabilir belki...Sonrasında kurulaman gerekiyor,çok düşük dereceli fırına atsan yeterlidir kolay erimez...Sonrasında silikonlama işlemi yap,problem ortadan kalkar...Kesinlikle lens ile gövdeyi ayırmaya kalkma,lensi çatlatırsın..Bu tip farlar artık vibrasyon kaynak ile yapışıyor,eskisi gibi macun olsa sorun değil..Bunları açmaya çalışırken hemen çatlıyor,bilgin olsun ben bu işin içinde olduğumdan biliyorum..:)

Sayfayı Paylaş