Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ön camdaki kar soğuktan semsert olduğunda yapılacaklar (en pratik çözümler)

Kuzeylee

Kayıtlı Üye
Sevgili arkadaşlar, geçen Ptesi akşamı çok acil bir işim oldu ön camdaki kar 1 gün boyunca kaldığı için taş gibi olmuştu inanın yarım saate yakın ellerimle temizledim. çektiğimi ben bilirim:)) acaba bagajda birşeyler olsa spatula da dahil en pratik yönden nasıl halledilebilir? tuz veya alkol deniliyor. Ayrıca, çok iyi hatırlıyorum kütahyada görev yaptığımda yine böyle ön cam komple donmuştu sıcak su dökmüştük cam da çatlamadı hemen eridi gitti fakat su çok kaynarmıydı ılıkmıydı onu hatırlamıyorum.bazıları sıcak su camı çatlatır diyor.hangisi doğru?

Sevgili arkadaşlar, geçen Ptesi akşamı çok acil bir işim oldu ön camdaki kar 1 gün boyunca kaldığı için taş gibi olmuştu inanın yarım saate yakın ellerimle temizledim. çektiğimi ben bilirim:)) acaba bagajda birşeyler olsa spatula da dahil en pratik yönden nasıl halledilebilir? tuz veya alkol deniliyor. Ayrıca, çok iyi hatırlıyorum kütahyada görev yaptığımda yine böyle ön cam komple donmuştu sıcak su dökmüştük cam da çatlamadı hemen eridi gitti fakat su çok kaynarmıydı ılıkmıydı onu hatırlamıyorum.bazıları sıcak su camı çatlatır diyor.hangisi doğru?

Aracın acil durum çantası içerisinde buz temizlemek için bir ucu plastik diğeri lastik olan bir spatula bulunuyor. onu kullanabilirsiniz. Cama sıcak su dökmek biraz risktir açıkçası. Çünkü camı çatlatabilirsiniz. Ayrıca cam çok soğuk olduğu için sıcak suyun yeniden donması da mümkün.

Araç içinden kaloriferi açarsanız 5 dk gibi bi sürede çözülüyor .
not edildi:)) sağol kardeşim
[doublepost=1484224418,1484224294][/doublepost]
Aracın acil durum çantası içerisinde buz temizlemek için bir ucu plastik diğeri lastik olan bir spatula bulunuyor. onu kullanabilirsiniz. Cama sıcak su dökmek biraz risktir açıkçası. Çünkü camı çatlatabilirsiniz. Ayrıca cam çok soğuk olduğu için sıcak suyun yeniden donması da mümkün.
malesef o çantadan bende yok:)) almak lazım tedbir amaçlı

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
Kar temizlemek için plastik kazıyıcı olması şart birde bir şişede ben camsil şişesinde kullanıyorum iri tuzlu su bulunduruyorum akşam temiz cam üzerine sıkıyorum donma yapmıyor unutursam da sabah buzlu cama sıkıyorum 1-2dk da cam da buz çözülüyor

Kar temizlemek için plastik kazıyıcı olması şart birde bir şişede ben camsil şişesinde kullanıyorum iri tuzlu su bulunduruyorum akşam temiz cam üzerine sıkıyorum donma yapmıyor unutursam da sabah buzlu cama sıkıyorum 1-2dk da cam da buz çözülüyor

Güzel fikirmiş. Ben de yapıp atayım bagaja bulunsun :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

valla güzel yöntem.ellerimle yarım saat buzu kazıyınca her yöntem güzel gelmeye başladı ama bu gerçekten iyi:))

sıcak su ciddi anlamda risk. şoklama sebebi ile cam çatlayabilir. bir kaç önerim olabilir abi. bir arkadaşımdan kışlık set aldım. içerisinde plastik spatula var. ikinci bir alternatif; buz çözücü var. cam sil şişesinde duruyor. buzun üzerine püskürtüyorum 1-2 dakikada açıyor. 3. yöntem de benzer. konsantre bir sıvı var. bunu silecek deposuna döküyorum. aynı şekilde hem hortumlarda donma yapmıyor. hem su fışkırtan uçlarda donma yapmıyor hem de camı 1-2 dakikada açıyor.

şuan piyasada satılan -40 falan yazan alkollü olarak bildiğimiz cam sularının hepsi yalan dolan.

bu işi yapan, yani oto bakım ürünleri imalatı yapan arkadaşımın verdiği bilgi şu yönde; şuan ülkede ciddi anlamda alkol sıkıntısı var. ülkeye alkol girişi problemli o yüzden sadece biz değil tüm üreticiler piyasada ürünlerinin bulunması için bir şekilde üretiyor. yeterince alkol karışmadığı için çok soğuk havalarda donma yapabiliyor. maşallah bu kış da epey bereketli ve soğuk geçiyor memleketimizde :)

Geri
Üst Alt