Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Olabilicek bir Selanik organizasyonu ile ilgili olarak size en uygun seçeneği seçiniz

Selanik..

• Arabayla gidilmeli bir hafta kalınmalı

Kullanılan: 4 9.5%
  • Arabayla gidilmeli 5 gün kalınmalı

Kullanılan: 4 9.5%
  • Arabayla gidilmeli bir haftasonu kalınmalı

Kullanılan: 10 23.8%
  • Otobüsle gidilmeli bir hafta kalınmalı

Kullanılan: 1 2.4%
  • Otobüsle gidilmeli 5 gün kalınmalı

Kullanılan: 2 4.8%
  • Otobüsle gidilmeli 1 haftasonu kalınmalı

Kullanılan: 7 16.7%
  • Uçakla gidilmeli bir hafta kalınmalı

• Uçakla gidilmeli 5 gün kalınmalı

• Uçakla gidilmeli bir haftasonu kalınmalı

Kullanılan: 2 4.8%
  • Böyle bir organizasyon olmasın

Kullanılan: 10 23.8%

• Kullanılan toplam oy
    42
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar Ankara, Anıtkabir de demişsiniz iyi güzelde Ankara'da gezilcek görülecek yer çok az. Hepimiz önceden anıtkabire gitmişizdir, gitmeyenler utansın.:)

Biraz farklı bir organizasyon yapalım dedim. O zaman farklı oluruz. Ayrıca çoğumuz yeni bir ülkede görmüş olur. Gerekirse arabaları bırakır bir minibüs kıralar gideriz.

Bu durumda harcamalarımız şunlar olur:

minibüs(ler) kirası: kişi başı en fazla 10TL-20TL ye gelir.

Otel günlük 35 euro ile 50 euro arasında 2 akşam kalsak en fazla 200TL odabaşı.

Pasaport kısmı beni ilgilendirmez açıkçası artık herkezin bir pasaportu olması gereken bir dönemdeyiz. Yinede yazıyım 10 yılı 360 TL gibiydi.

Vize ne kadar tutar bilmiyorum ama çok aşırı bir rakkam olmaz..

Kişi başı yaklaşık 220+yedisi içtisi+pasaport gibi oluyor bu durumda.

1 Odada 2 kişi kalınıyorsa 120+yedisi içtisi+pasaport..

Ankaraya gidilirse ortalama insanlar 350TL lik benzin yakacak ve yedisi içtisini hesaba katmıyorum bile..

varım ben ama arabayla gitme taratarıyım hazirandan sonra olursa katılırım gibi gözüküyo

Arkadaşlar Ankara, Anıtkabir de demişsiniz iyi güzelde Ankara'da gezilcek görülecek yer çok az. Hepimiz önceden anıtkabire gitmişizdir, gitmeyenler utansın.:)

Biraz farklı bir organizasyon yapalım dedim. O zaman farklı oluruz. Ayrıca çoğumuz yeni bir ülkede görmüş olur. Gerekirse arabaları bırakır bir minibüs kıralar gideriz.

Bu durumda harcamalarımız şunlar olur:

minibüs(ler) kirası: kişi başı en fazla 10TL-20TL ye gelir.

Otel günlük 35 euro ile 50 euro arasında 2 akşam kalsak en fazla 200TL odabaşı.

Pasaport kısmı beni ilgilendirmez açıkçası artık herkezin bir pasaportu olması gereken bir dönemdeyiz. Yinede yazıyım 10 yılı 360 TL gibiydi.

Vize ne kadar tutar bilmiyorum ama çok aşırı bir rakkam olmaz..

Kişi başı yaklaşık 220+yedisi içtisi+pasaport gibi oluyor bu durumda.

1 Odada 2 kişi kalınıyorsa 120+yedisi içtisi+pasaport..

Ankaraya gidilirse ortalama insanlar 350TL lik benzin yakacak ve yedisi içtisini hesaba katmıyorum bile..

Ankaraya gıt gel ortalama 350 lıralık benzın mı :) Herseyı gectım de alp nasıl olyo da herkesın pasaportu olması gerekıyomus acaba,galba Turkıyede buyuk b cogunluk sureklı yurt dısına cıkıyorda benım haberım yok sadece anlasılan :)

b de ısın komık yanı turkıye capında gıdıcek yerımız kalmadı yurt dısı organızasyonumuz eksık kaldı bunun ustune :)

Ankaraya gıt gel ortalama 350 lıralık benzın mı :) Herseyı gectım de alp nasıl olyo da herkesın pasaportu olması gerekıyomus acaba,galba Turkıyede buyuk b cogunluk sureklı yurt dısına cıkıyorda benım haberım yok sadece anlasılan :)

Dünya globalleşiyor. İnsanların arasındaki mesafe kısalmıyor ama herkez herşeyden haberdar oluyor anında. Dünyayı dolaşıp görmek bir şart artık maddi durumu yeterli olanlar için.

Ayrıca pasaport uluslarası bir kimliktir pasaportlu herkes tanır seni pasaportsuz resmi olarak kimse tanımaz.:)

Dünya globalleşiyor. İnsanların arasındaki mesafe kısalmıyor ama herkez herşeyden haberdar oluyor anında. Dünyayı dolaşıp görmek bir şart artık maddi durumu yeterli olanlar için.

Ayrıca pasaport uluslarası bir kimliktir pasaportlu herkes tanır seni pasaportsuz resmi olarak kimse tanımaz.:)

Sen cebındekı para ıle orantılı burda ıstedıgın kadar yazabılırsın alp pasaport kımlıktır flan dıye ama cebındekı para ıle gecınmeye calısan cocuk okutmaya calısan okumaya calısan adam ıcın pasaport flan hıkaye;) Pasaportunun olması demek senın yurt dısına cıkabılcegın anlamına gelır,durup dururken kımse aman pasaport alım demez,he ayrıca benı pasaportum olmadan tanımayan b ulke varsa orda kendı konsoloslugum olmadıgı ıcın olur bu ancak :) Gereksız demegojıye gırme bence,konu burda bu tarz b organızasyon ıcın henuz erken oldugudur;)

Sen cebındekı para ıle orantılı burda ıstedıgın kadar yazabılırsın alp pasaport kımlıktır flan dıye ama cebındekı para ıle gecınmeye calısan cocuk okutmaya calısan okumaya calısan adam ıcın pasaport flan hıkaye;) Pasaportunun olması demek senın yurt dısına cıkabılcegın anlamına gelır,durup dururken kımse aman pasaport alım demez,he ayrıca benı pasaportum olmadan tanımayan b ulke varsa orda kendı konsoloslugum olmadıgı ıcın olur bu ancak :) Gereksız demegojıye gırme bence,konu burda bu tarz b organızasyon ıcın henuz erken oldugudur;)

Pasaport uluslarası kimliktir Can :) Demogoji değil. Pasaportunu yurt dışında kaybettiğin an sadece TR konsolosluğu tanır seni çünkü aslında konsoloslukların sınırları içersinde hangi ülkenin konsolosluysa o ülkenin kuralları geçer. Konsolosluk dışında kimse tanımaz, 1 bira içmek için bara bire giremezsin pasaport sorarlar:) Türkiyede sefalet hadsafada. Giderekte artıyor. İnsanların pasaport alamayacak duruma getirilmeleri bir ayıptır bana sorarsan..

Pasaport uluslarası kimliktir Can :) Demogoji değil. Pasaportunu yurt dışında kaybettiğin an sadece TR konsolosluğu tanır seni çünkü aslında konsoloslukların sınırları içersinde hangi ülkenin konsolosluysa o ülkenin kuralları geçer. Konsolosluk dışında kimse tanımaz, 1 bira içmek için bara bire giremezsin pasaport sorarlar:) Türkiyede sefalet hadsafada. Giderekte artıyor. İnsanların pasaport alamayacak duruma getirilmeleri bir ayıptır bana sorarsan..

Alp pasaport kimin umrunda millet düşmüş geçim derdine evine çocuklarına akşam ekmek götürmenin derdinde................

SCW üyelerinin jant takacak parası var, tampon alacak parası varda bir pasaport alacak parasımı yok..:D:D

Pasaportun 10 yıllığı 360TL=2 depo benzinden az.. İsteyen gider 6 aylıkta alabilir..

Selaniğe minibüslerle gidilirse zaten toplamda daha uyguna geliyor..:)

selanike aracla gıtmek pahalı olur benzin masraflarının yanında triptik yaptırmak+uluslararası ehiyet(Bizim ehliyetleri bildigim kadarıyla kabul etmıyorlar)+sınırda sızden koparacakları paralar yanı eurolar bırde toplu olarak dolasılacagı ve turk plakalı olacagından dolayı trafik polislerinin ceza olayları vs......

Yani aracla gitmenin bozuk olan komsu ekonomisini düzeltmesine yardımcı olmak demek:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt