Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

OKULUMUZ İçin ÖNERİ...

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Merhaba Arkadaşlar..

Bilmeyenler için meslegimi ifade edeyim; Ben Bir Ögretmenim Nacizane bir Bilgisayar Ögretmeni.. Sıradan Bir Egitim Neferi..

Bildiginiz Gibi 4 Senelik Bir Dogu (Kars) Görevinden Sonra Atanarak İSTANBUL ilinin BAŞAKŞEHİR Semtine yerleştim..

BAŞAKŞEHİR denilince aklınıza yüksek yüksek binalar, Güzel güzel okullar gelmesin..

"Şahintepe" Mahallesindeki "Hacı Osman Gül İlk Okuluna"..
"ADRES: Şahintepe Mah. Uğur Mumcu Cad. Yalçın Sok. No:121, Altınşehir 34306 Başakşehir/ISTANBUL
TELEFON:0212 648 32 35
FAX :0212 648 18 78
WEB: http://okulweb.meb.gov.tr/34/15/383286/"

Okuluma Yerleştigimden beri Bilgisayar Derslerimizi Kitaptan Okuyarak, Çocuklarımızın/Gençlerimizin Bilgisayarı ve Anlattıklarımızı Hayal etmesini bekleyerek yada Fotograftan Göstererek işlemek durumundayız...

Niyemi..

BİLGİSAYARIMIZ YOK..

Bu konuda Konuşmadıgımız, Görüşmedigimiz, İdareci, Yönetici ve Müdür Kalmadı...
Ama Tesselliden ve Sırtımızın sıvazlanıp Bilgisayar derslerini Bilgisayarsız anlatmak konusunda Ögütler almak dışında hiç bir şey elde edemedik..

Okulumuzun 4000 ögrencisi var , ve Bilgisayar olmadan Bilgisayar Dersi yapmanın Akla ve mantıga sıgmadıgından giyinip eski takımlarımızı tam Bir ay boyunca Bodrumda, Tavan arasında, Kütüphanede, Anasınıfında, idarecilerde, Ögretmenlerde;Nerde ne Varsa, Çarıgı Çırıga Ekleyerek Toplam 18 adet bilgisayarı kör topal çalıştırdık.. Fakat Okulumuzdaki Kalabalık Mevcut ve Aynı Saatte işlenilen iki Bilgisayar dersi nedeniyle Hala daha Ögrencilerimiz bir bölümü Bilgisayarı Hayal Ederek diger bir bölümüde Bilgisayara Dokunamadan işlemek Zorunda kalıyorlar dersi...

Bu vesileyle, ortaya koydugumuz duruma Büyüklerimizden ve SCW ailesinin degerli üyelerinden Gelen Destekler Sayesinde bir Sosyal Projeye Dönüştürme Sevinci ve Sorumlulugu Hasıl Olmaktadır..

Eger Siz Degerli Arkadaşlarımızın da bu konuda Fikir ve Görüşleri olursa Bizim Göremedigimiz bunlarıda beyan etmenizden mutluluk duyacagımızı Belirterek bu Sosyal Projeye Dönük Bir Kaç Önerim Şu şekilde olabilir;

>> Üye Çoklugumuzdan arka alınarak kendi aramızda cüzi miktarlarda meblalar (Örn:5tl) toplayarak damlalarımızın okulumuz ögrencileri için bir göl olmasını saglamak..

>> Üyelerimizden kargosu gönderene ait olmak üzere herhangi eski yeni Atıl durumdaki Bilgisayar ve Bilgisaar Parçalarını (Klavye, Mouse, RAM, İşlemci v.b.) okulumuza beklemek..

>> Gene geniş bir kalabalık oldugumuzdan yola çıkarak Bu konuda bize Hertürlü Destegi saglıyacak Hayırseverlere ulaşarak bu Konuda Yardımlara Açık Olmak...

Bu Konuda Yapılabilecek Hertürlü Yardıma Açıgız ve Şu da Unutulmasın Yapılan Her Yardım Şahsi Degil SCW adına Olacaktır ve Eger ilk önerimizi Gerçekleştirebilirsek..

O sınıfın Kapısında Bu sınıf SCW"seat Word Club" forum Sitesinin Degerli Üyeleri Tarafından okulumuzun Ögrencilerinin Hizmetine Açılmıştır diye bir Tabela Asılacaktır..

İlginiz ve Alakanız için şimdiden teşekkür ederim.. Büyüklerimizden Destek Üyelerimizden Arka Görmek Umuduyla..

Çok güzel dusunmussun kargo adresini alabilirmiyim senin şahsına ayıt

Bilindiği gibi hayır işlemek illaki yoksullara yardım kumanya yiyecek giyecek ten ibaret değildir eğitim yolunda yapılan bence en hayırlısıdır.Hz.Ali boşuna bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum dememiştir.Arkadaşlar unutmayalım ki cehalet en büyük yoksulluktur

Çok güzel dusunmussun kargo adresini alabilirmiyim senin şahsına ayıt

Dursun Ustam Kendi Şahsıma Bir şey kabul Edemeyecegim için Direkt Okulun İletişim Adresini ve Numarasını Paylaşıyorum..

WEB: Hac1 Ali Osman Gl 0lkretim Okulu

ADRES: Şahintepe Mah. Uğur Mumcu Cad. Yalçın Sok. No:121, Altınşehir 34306 Başakşehir/ISTANBUL

hayırlı uğurlu olsun az çok dememek lazım yeri geldiğinde bir mause bile iş görür

helal olsun len çöllü adamsın :)
duruma gore bende hareket edicem düşünüyorum :)

Dursun Ustam Kendi Şahsıma Bir şey kabul Edemeyecegim için Direkt Okulun İletişim Adresini ve Numarasını Paylaşıyorum..

WEB: Hac1 Ali Osman Gl 0lkretim Okulu

ADRES: Şahintepe Mah. Uğur Mumcu Cad. Yalçın Sok. No:121, Altınşehir 34306 Başakşehir/ISTANBUL

Elimizde ne geliyosa yapmaya haziriz abi biz toplayip goturelim para olur bir mouse bi monitor bi kasa olur bir bilgisayar ediyo zaten

Elimizde ne geliyosa yapmaya haziriz abi biz toplayip goturelim para olur bir mouse bi monitor bi kasa olur bir bilgisayar ediyo zaten

Ne Olursa Onur herşeye İhtiyacımız Var...

Okula Gönderilecek Parçaların Kimin Tarafından ve Kim Adına Gönderildigi muhakkak Yazılmalı ve Kargoyla gönderilecekse kargo ücreti Gönderici tarafından karşılanmalıdır yoksa Kendi cebimden ödemek mecburiyetinde kalırım..

Kimsenin Aklında Bir Soru İşareti Kalmasın Eger Para Bagışı Yapılacaksa da Kendim Dışında Kalmak Suretiyle Siteden Gönüllü 4-5 arkadaş ortak bir hesap açılabilir buraya onların gözetiminde yatırılan bagışlarla bi harcama yapılıp buda faturalandırmak suretiyle çok güzel bir iş görülmüş olunur..

Çok düşündüm ne olur ne yapılabilir? En kötü hesap numarası ile bişeyler çıkacaktır ama düşünüyorum elbet birşey çıkacak...

Selçuğum sergilemiş oldugun onurlu davranışdan dolayı seni tebrik ediyorum kardesim..
Hesap numarası işini ivedilikle netleştilerelim.Gerek bizler gerekse görüşüp bağlantı kuracağımız kişiler icin müsbet done ile görüşmelere başlayalım bir an önce..

Geri
Üst Alt