Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Oksijen sensörü arızası

Passat cc verip göndermeleri açıkcası benim de hosuma gitti okuyunca:) Umarım bujileri uzun zamanda getirirler de bir süre onun keyfini çıkarırsın :)

Passat cc verip göndermeleri açıkcası benim de hosuma gitti okuyunca:) Umarım bujileri uzun zamanda getirirler de bir süre onun keyfini çıkarırsın :)
Aynen:) kendimi bir an ağlayan çocuğa kandırmak için eline pat diye birşey verirsin susturursun ya bende öyle hissettim kendimi anaharı elime alınca hafiftende pişman oldum tırıvırı ettiğime:) Yanlız benim 7 yaktığım yolda bu namussuz 13lt yakıyor hafif zorlama ile napıcam bilmiyorum:D

:D Passatla sizi ikna etmişler yani anlaşılan :D
Geçmiş olsun =)

• Beğen
Reaksiyonlar: _AS_
Bilgilendirme yapıyım,
Tekleme sorununu oksijen sensörü değişti çözülmedi
Bujiler değişti çözülmedi
Bobinler değişti çözülmedi
Kalitesiz benzin dediler benzini boşalttılar kendi benzinlerini koydular bir gün sonra yine tekleme başladı
Aracı bıraktım cuma günü bugün aradım motoru söktük dediler gecici aracınız hazır buyrun gelin alın dediler. Yarın gidip bakıcam ne durumda diye.
Bu arada tekleme dediğiim şey haldur huldur sarsma değil hafif birşey aracı sürekli kullanmayan anlayamaz pek.
Fakat pc de silindirlere bakıldığında tekleme gözüküyor.

Servis teklemeyi onaylamış durumda benim herhangi bir dayatmamla tamam bir bakalım demediler.
Tüm değişen parçalarıda garanti karşıladı.
Sorun nereden kaynaklı merakla bekliyoruz.

ahmet geçmiş olsun tekrardan..can sıkıcı ama geçici araç vermeleri cidden güzel olmuş.ben de bugün oksijen sensörümü değiştirdim.sorun kalktı gibi yarın izmite gidicem asıl o yolda belli olacak

• Beğen
Reaksiyonlar: _AS_
Evet bugün gittim aracımın yanına. Sorunu bulmuşlar ve manifoldum çatlamış. Tekleme %90 bundan dediler. Almanya ve İspanya ya sipariş geçilmiş manifold turbo ile birlikte değiştiği için turboyuda yenileyecekler. Onun dışında silindir contaları vs komple değişicek. 15 gün sürer dediler bir tane ibiza verdiler bu sefer ve yolladılar.
Buyrun çatlak fotoğrafta:
Manifoldun içinde ki kelebeğin yuvasında ufak bir çatlak mevcut. Fabrikasyon hatası olduğunu söylediler tüm parçalar garantiden değişicek.

Yukarıdaki fotoğrafta çatlak net şekilde gözüküyor. Motorumu şanzıman kutusuna kadar parça pinçik sökmüşler elim ayağım titredi görünce neyse düzelicek insallah. Düzgün ve itinalı bir şekilde araç kullanmama rağmen kendimi bile sorgulamaya başlamıştım benden mi kaynaklanıyor diye fabrikasyon çıktı çok şükür.
Bunlarda silindirlerim ve krank milim. 1.2 diyecek kadar küçük gelmediler gözüme:)

Selam arkadaşlar aramıza 2000 model 1.6 otomatik ibiza ile yeni katıldım aracı alalı 5 gün falan oldu araçtan genel anlamda memnunum aracı eşime aldım bir sorun ile karşılaştım ve sizlerden yardım rica ediyorum sorunum aracı sabah yada akşam yani uzun süre bekleyip motor soğuduktan sonra marsa bastigimizda araç geç alma yapıyor ve rolanti düşük çalışıyor tabiri caizse sersem çalışıyor ve vitese takip hareket etmeye kalktığımızda ise stop ediyor ve eşim kullandığı için bu bi hayli sorun çıkarıyor lakin ilk çalışınca biraz bekleyip boşta gaz verir motoru bi tık isitirsakbir sorun çıkmıyor burda ww ci bi tamirci var ona götürdüm orjinal cihazla baktı ve bana lambda sondasi vermesi gereken değerin üstünde bir değer verdiğini ve bu yüzden otomatik cikle nin acmadigini söyledi bu parça değişirse sorunun kalkacağını söyledi ama net değilim %80 ihtimal dedi başına gelen yada bi bilgisi olan varmıdır şimdiden çok teşekkürler

Bilgilendirme yapıyım,
Tekleme sorununu oksijen sensörü değişti çözülmedi
Bujiler değişti çözülmedi
Bobinler değişti çözülmedi
Kalitesiz benzin dediler benzini boşalttılar kendi benzinlerini koydular bir gün sonra yine tekleme başladı
Aracı bıraktım cuma günü bugün aradım motoru söktük dediler gecici aracınız hazır buyrun gelin alın dediler. Yarın gidip bakıcam ne durumda diye.
Bu arada tekleme dediğiim şey haldur huldur sarsma değil hafif birşey aracı sürekli kullanmayan anlayamaz pek.
Fakat pc de silindirlere bakıldığında tekleme gözüküyor.

Servis teklemeyi onaylamış durumda benim herhangi bir dayatmamla tamam bir bakalım demediler.
Tüm değişen parçalarıda garanti karşıladı.
Sorun nereden kaynaklı merakla bekliyoruz.

Çok geçmiş olsun tekrardan. İnşallah sorununuz kısa sürede istediğiniz gibi çözüme ulaşır. cc vermeleri de çok güzel olmuş :)

Geri
Üst Alt