Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Oksijen sensörü arızası

tekleme Filan yapmıyordu benim araçımda ama yakıtı cok değiştiriyorduu acayip yakıyordu sizin ki tam tersine acayip düşmüş değiştirmeseniz daha iyi olmazmı :D
O kadar az yakması mümkün değil zaten muhtemelen benim bilgisayarıda aptallaştırdı.:) Oksijen sensörü mü yaptı bunu tam bilemiyorum sıktı o zaten

Oksijen sensörü arızası benim araçta da var. Servis her iki sensöründe değişmesi gerektiğini söyledi. Ancak bahsedilenler gibi herhangi bir tekleme, devir düşmesi vb. olumsuz durum yok, sadece motor arıza ışığı yanıyor. Bazen kendi kendine sönüyor tekrar yanıyor. Arıza ışığının yanması dışında bir olumsuzluğu yok sırf bunun içinde 400-500 TL vermek işime de gelmiyor. Ne yapsam bilemiyorum bende.

• Beğen
Reaksiyonlar: _AS_
benim dikkatimi çeken soğukta araç 1 hafta kadar bekledi ya ondandır demeleri :) iyide madem böyle bi durum söz konusu araç sizde bekledi o zaman aracımı akıllı bi sıcaklıkta bekletseydiniz? saçmalamışlar... yada düşünselerdi ya hava çok soğuk şu aracı bi çalıştıralım deselerdi :) bu arada geçmiş olsun...

• Beğen
Sensör yanlış veri gönderdiği için değerlerin farklı çıkması normal.Normalde sensör bozulmaya başladığında arıza da vermez herhangi fiziksel bir değişim olmadığı sürece.Yalnız arkadaşlar da yazmışlar arabada tüketim artar.Sensörlerden biri Katalizatörden önce diğeri katalizatörden sonradır.

• Beğen
aynı skıntı bende de var ahmet..oksijen sensörü kötü yakıttan bile bozulabilir dendi bana da.biraz şans işi..can ın da söylediği gibi 2 tane sensör var.biri kat öncesi diğeri sonrasında..eğer 300 tl gibi bir mebla ödüyorsan ön taraftakidir.diğeri daha pahalı diye biliyorum..sıkma canını..

• Beğen
Bekleme salonunda beklemeye zorlamak gibi bir hakları var mı herhangi bir servisin?

Yorumlar için herkeze teşekkür ederim.
Bugün öğlen saatlerinde telefonuma mesaj geldi aracınız hazırdır diye. Bende gittim evrakları imzaladım bir arkadaş benimle gelsin bir test ediyim dedim tamam dediler çıktık. Bu arada oksijen sensörünün fiyatı 400 küsür lira tuttu fakat garantiden değişti.
İlk 5 dakika ir sorun yoktu servise dönme yoluna girdiğimizde 2.viteste alt devirlerde gaza basınca araç teklemeye sarsılmaya başladı. Yanımda ki görevlide gördü zaten bunu. Servise çektik araç içinde duruyoruz rolantideki titreme hissediliyor aptal çalışıyor araç kaputu açtık motor iki ileri bir geri çalışıyor.
Servise çektik hemen pc ye bağladılar arıza kaydı yok fakat silindirlerin değerlerinin ölçüldüğü bölüme girildiğinde tekleme gözüküyordu.
Yanılmıyorsam 4. ve 2. silindirdeki teklemeler fazlaydı bujilerden şüphelendik bir çalışan 30bin bakımda buji falan değiştiririz düzelir demeye çalıştı fakat o şekilde teslim almayacağımı anladılar heralde garantiden buji değiştirmek için depodan bujileri istediler fakat buji ellerinde yoktu.
Araç üzerindeki bujilerin yerlerini değiştirince silindirlerdeki teklemelerinde yeri değişti bu sebeple büyük ihtimal bujilerden kaynaklanıyor fakat ellerinde olmadığı için bir sonuca varamadık.
Benim sinir iyice bozuldu "bu aracı nasıl kontrol ettinizde beni hazır diye çağırdınız sadece arıza kaydına bakıyorsunuz niye silindirlerin pc deki durumuna bakmadınız" deyince Biz her aracın silindir durumlarına bakamayız dediler:)
Ki benim oraya direksiyon yürüyen vs gibi herhangi bir sorunla gelmediğimi direk olarak "motor tekleme" şikayeti ile geldiğimi bildikleri halde bakmamışlar:)
Neyse dedim döndüm arkamı dolaşıyorum. Aracında bugün hallolmayacağı belli oldu.
Müşteri memnuniyeti çerçevesinde düşündüğüm bir prosedürler önüme hemen bir passat cc 1.8 tsi dsg getirildi:) Buyrun bununla gidin biz size yapılınca haber vericez dediler. Ogs si falanda bedavaymış içinde. Sinirliydim fakat hoşuma gitmedi desem yalan olur:)

Neyse gene bir soru soruyım uzun yazdım:)
Çıkan bujilerin durumuna baktım üstler kuru beyazlamış ateşleme bölümü hale iş görür vaziyette alt taraf yani civata bölümü kararmış ve yağlanmış. Benim bildiğim bu durum normal. 30 bin km ye gelmeyen bir aracın bujilerinden sorun çıkarması normal midir?

Yuksell88: Bekleme salonunda bekletme gibi bir zorunlulukları var mı bilmiyorum ama bir sorunla gittiysem eğer ben direk aracın yanındayım ayrılmam oradan.

Ellerinde buji olmaması nasıl komik bir şeydir allah aşkına :) Buji nedir ki bunu stoklarında bulundurmuyorlar

Ellerinde buji olmaması nasıl komik bir şeydir allah aşkına :) Buji nedir ki bunu stoklarında bulundurmuyorlar
Onu gene normal karşıladım 15 bin bakıma "randevu" ile gittiğimde hava filtresi yoktu ellerinde 4 5 saat bekledim:)
He memnun kaldığım yanları yok mu tabiki var hemde çok ama böyle pürüzlerlede karşılaşıyor insan diğer servislerden de korktuğum için burada da kendimi her ne kadar hafiften çirkef olarak tanıtsamda tanıttım esenyurt doğuş devam yani:)

Geri
Üst Alt