Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

okan üniv.burs

ofb37

Kayıtlı Üye
arkadaşlar kardesım derecesinde YETİM olan biri okan üniversitesinde tam burslu okumaktadır.burs alabileceği yerler nereler olabilir.çok bıseye gerek yok 200 tl civarı yeterli.amaç geçimini sağlasın.özel okul olduğu için bir çok yer vermiyor.ama bu konuda yardımcı olabilecek olanlar olursa sevinirim.

Okulda belli donemler not durumu aile gelirine bakilarak yemek ulasim yurt bursu cikiyor onun haricinde bilgm yok:(

vakıflar genel müdürlüğünün bir bursu var ama çok az sanırım 50 lira civarında bişey iş görürmü

Devlet Burs veriyor, okul başlamadan önce burs başvurusu yapması gerekirdi...
ayda 230 Tl veriyor... Ama geri dönüşümlü... 4 senelik okuyorsa eğer, 10 milyara denk geliyor sonra onu devlet senden alıyor ama bir anda değil...
birde Cumhurbaşkanlığı Bursu var o da 10 milyar geri dönüşümsüz... İnternetden bunları araştırın benim tam bilgim yok ama çevremdeki insanlardan alan var ordan burdan duyma yani...

Devlet Burs veriyor, okul başlamadan önce burs başvurusu yapması gerekirdi...
ayda 230 Tl veriyor... Ama geri dönüşümlü... 4 senelik okuyorsa eğer, 10 milyara denk geliyor sonra onu devlet senden alıyor ama bir anda değil...
birde Cumhurbaşkanlığı Bursu var o da 10 milyar geri dönüşümsüz... İnternetden bunları araştırın benim tam bilgim yok ama çevremdeki insanlardan alan var ordan burdan duyma yani...
daha önce balıkesir üniversitesinde okuyordu.burdayken alıyormus.ancak tekrar öss ye girip istanbul kazanınca iptal olmuş.seneye tekrar başvuracak.+krediliyide çekmek istemiyor.sonuçta geri ödemeside var bunun.ve baktığında ciddi rakam.:)

Geri ödemesi, sizden bir anda 10 milyarı almıyorlar sigortalı bir işe giriyorsun sigortandan her ay 50 Tl çekiyor. ya da iki ayda bir 200 Tl...
Sen de yatırmakla uğraşmıyorsun o alıyor :D

vermiyorlar ben çok uğraştım zamanında :) beykent üniversitesindeykende haliçteyim gene vermediler :)) okulların zorunlu burs vermesi zorunlu. ama tarihleri okul açılınca oluyor 100 kişiye flan veriyorlar ayda 200 lira filan hatta arabası olana 300 veriyorlardı :eek:

günceldir arkadaşlar bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim

Geri
Üst Alt