Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun

Konu, 'Sohbet' kısmında s.aydin tarafından paylaşıldı.

1. s.aydin

s.aydin SCW Üyesi

220
    47
    28
    Bir öğretmen olarak öğretmenlerimi düşünüyorum hepsinden Allah razı olsun hem de binlerce kez. Bugün öğretmene, öğretmenlik mesleğine duyulan saygı azalsa da hiç umrumda değil ben işimin önemini biliyorum. Benim için öğretmenin değeri insana verilen değerdir, önemdir; malzemesi insan olan bir mesleğin değeri için bakın ne demiş Hz. Ali 'Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'
    'BİR İNSAN ÇOOK ŞEY DEĞİŞTİREBİLİR' bence. İnsanlara bir şey öğretmek,insan yetiştirmek, eğitmek kolay değildir.Öğretmenlik mesleği işte bu yüzden kutsaldır. Öğretmenlerimizin hakkını işte bu yüzden ödeyemeyiz. Sadece 24 Kasımlarda değil her zaman öğretmenlerimize saygıda ve sevgide kusur etmeyelim.
    Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım...

Absolut, Duvi, kfy ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Yazı devriminden sonra(1928),
    Atatürk'ün kara tahta başındaki resmi görülünce,O'na "başöğretmen" denilmeye başlanmıştı. Aslında,adlandırmada geç kalınmıştı.

Kurtuluş Savaşı'ndan hemen sonra,bir İstanbul gazetecisi kendisine şöyle bir soru yöneltmişti:

-Yurdu kurtardınız.Şimdi ne yapmak istrerdiniz?

Hiç duraklamadan şu cevabı vermişti:

-Milli Eğitim Bakanı olarak Türk Kültürünü Yükseltmeye çalışmak,en büyük amacımdır.

Ondan sonra Atatürk nerede görünse,mutlaka orada bir okula girer,öğretmen ve öğrencilerle konuşurdu.

Birgün Atatürk'ün yolu köy okuluna düştü.

Tek sınıflı okulda bir genç öğretmen ders veriyordu.
    Atatürk sınıfa girince,öğretmen kürsüsünü terk etti.
    Atatürk:
    -Hayır, yerinizde oturunuz ve dersinize devam ediniz, dedi. Eğer izin verirseniz,bizde sizden faydalanmak isteriz. Sınıfa girdiği zaman, Cumhurbaşkanı bile öğretmenden sonra gelir...

3. arthur

arthur SCW Üyesi

4.365
    1.746
    113
    evet ögretmenler gününüz kutlu olsun scw deki ögretmenler sizin iki kere kutlu olsun

Çöllü ve s.aydin bunu beğendi.
  4. haluk_dongel

haluk_dongel SCW Üyesi

1.086
    215
    63
    teşekkürler abi... bütün öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun...

5. tugra kazım

tugra kazım SCW Üyesi

5.106
    2.209
    113
    tüm ögretmenlerin bu güzel gününü kutlarım :eek:key:

s.aydin ve Çöllü bunu beğendi.
  6. __NrS__

__NrS__ SCW Üyesi

177
    62
    28
    Tüm öğretmenlerin günü kutlu olsun kendim dahil:)Allah başımızdan eksik etmesin öğretmenlerimizi.

7. kfy

kfy
    Administrator

12.591
    5.263
    113
    Dilerim öneminiz ve değeriniz çok daha iyi bilinir.Önünüzde saygı ile eğilirim.

8. schumi

schumi SCW Üyesi

8.180
    1.216
    113
    Öğretmeyi ilke edinmiş tüm Öğretmenlerimizin bu güzel günlerini kutlarım...

Bunu beğendi. s.aydin bunu beğendi.
  9. altıpatlar

altıpatlar SCW Üyesi

11.344
    2.113
    113
    Dunyanin En Degerli Varliklari Olan Siz Ogretmenler! Bugun, Turk Ogretmeninin Seref Gunudur. Ona Olan Saygiyi Yenileme, Onun Yuceligini Anma Gunudur. Boyle Anlamli Bir Gunde Hepinizi Sevgiyle, Candan Kutluyoruz

10. Duvi

Duvi SCW Üyesi

2.322
    1.506
    113
    Tüm öğretmenlerimizin hakettikleri liyakat'ı bir gün görebilmeleri ümidi ile verdikleri ışığın devamını diliyorum...Basta Forumdaki üye arkadaslarımın ve sizin nezdinizde meslektaşlarınızın gününü kutlarım...

Sayfayı Paylaş