Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

**Öğrenci İşi Leon - 2**

hayırlı olsun çağrı güle güle uslu uslu kullan emi

Çağrı en kısa zamanda arabanı denemek istiyorum:) yazılım olayını ciddi merak ediyorum tepkiler nedir söylenenler hep iyi yonde gözüküyor..

Cuma gelebilirsem inşallah denersin abi :) Haftaiçi dyno'ya çıkarım zaten. 3000'den sonra yavaştan yığılan, 4000'den sonra biten araba 3000 devirden sonra uçmaya başlıyor :D Beni ürküttü açıkçası. ama artık S'ye gerek kalmayacak anlaşılan. 170'e kadar çıktım daha ayağımı gaza basmamıştım bile.

Bende ilerde düşünüyorum daha aracın garantisi devam ediyor. Benim sıkıntılarımdan biri bu işte. Habire patinaj sarma esp yi devreye sokma gibi şeyler oluyorsa bunlar araca her türlü zarar verir. Ara hızlanmalarda gaza abandığında böyle şeyler olmuyorsa çok iyi... Garanti veriliyor mu peki?

Benim yazılım yaptırdığım araba 8000 km'de daha. Kasım ayında almıştık. Garantilik bir durum yok. Ben gözlerimle gördüm bugün. Beyin açılıyor, evet. Dirençler ile unlock ediliyor. Daha sonra yerine takılıyor yeniden. Beyin kapatılırken ekstra bir şeye ihtiyaç duyulmuyor. Kendi slikonu ile kapanıyor. Açıldığı belli bile olmuyor. İstenildiği takdirde orijinale döndürebiliyorsunuz. Arada başkaları olduğu için garanti hususunu sormadım bile ama Bekir Paşaoğlu bilgisayar mühendisi. Kendisi hazırlıyor yazılımı. Baya da sohbet ettik. Eğer kısmet olursa da yanına staja başlayacağım :)

hayırlı olsun çagrı dsg kullandıgın için yaptırmaktan çekindigini hatırlıyorum nasıl fikrini değiştirdin
acıkcası bende düşünüyorum ama dsg oldugun için çekiniyorum izlenimlerini bekliyorum

Oldukça fazla okudum. İçime sinene kadar araştırdım. Bizim kavramaların dayanma gücü 350 nm. Ben 300'de kalsın istedim. Arabanın ömründen yiyor kesinlikle. Ancak bu ömrün bizim kullanım ömürlerimizle alakası yok. Ben arabama gerçekten uzun yıllar binmek istiyorum. İsteyebileceğim her şey var üzerinde şu an. Arabanın üzerindeki DSG'yi diğer arabamızdan bilerek deneyebileceğim her koşulda denedim. Bunlar çok daha sağlıklı. Yazılım olayının nasıl işlediğini okudum, araştırdım. Tech Turkey olsun, yapan kişiler, yaptıran kişiler. Biraz da mühendislik merakı ile yürüdü. İleride hevesimin olduğu konular. Yazılımdan ziyade devre mevzusu beni çekiyor. O yüzden öğrenmem lazım. Paşaoğlu stajyer olarak alırsa çok iyi olacak. :)

• Beğen
Reaksiyonlar: Duvi
hayırlı olsun çağrı güle güle uslu uslu kullan emi

teşekkürler abim :) ben ekonomi için yaptırdım bu yazılımı. çok biniyorum arabaya. yokuş yukarı çok çıkıyorum. vitesi düşür yükselt derken araba çok yakıyor o yokuşlarda. torku toparlarsa kendine gelir diyerek yaptırdık bakalım :)

Paşaoğlu yazılım kullanmış bir tanıdığım var isterseniz o yazılım için bilgi alabilirim oda paşaoğlunun kendi yazılımını attırmıştı die hatırlıyoorm.

maşallah ögrencilikte para harcamak zor oluyor cok iyi bilirim

Yazılımda Fr direksiyonda hayırlı olsun güle güle kullan çağrı :eek:key:

geçtiğimiz hafta dynoya çıktım. ancak forum sıkıntısından dolayı bilgiyi ekleyemedim. 107 kW çıktı arabanın gücü. 151 hp, 316 nm tork alındı ancak dyno çarpanında bir sıkıntı vardı sanırım 144 hp'ye denk geliyor normali. testin çıktısı şekildeki gibi. :)

screenshot20130319at102.png

Paşaoğlu yazılım kullanmış bir tanıdığım var isterseniz o yazılım için bilgi alabilirim oda paşaoğlunun kendi yazılımını attırmıştı die hatırlıyoorm.

Teşekkürler Hasan :)

maşallah ögrencilikte para harcamak zor oluyor cok iyi bilirim

önümüzdeki ay ödeyeceğim borcu bir düşündüm de. içim karardı resmen.. :eek:

Yazılımda Fr direksiyonda hayırlı olsun güle güle kullan çağrı :eek:key:

teşekkürler abim :) garantiden ağzım yanmazsa iyidir.

teşekkürler abim :) garantiden ağzım yanmazsa iyidir.

Yazılımı Göremiyorlar, E direksiyonada laf etmesinler bi zahmet.. ama genede Söylesen iyi edersin bu tip değişiklikleri hatta ben ayak dayamayı dışarıdan alıp gidip servise taktırdım daha sonra bıdı bıdı olmasın diye sanada tavsiye ederim önce bi sor, baktın ses etmiyorlar serviste takıtr, yok olumsuz konuşurlarsa sen gene taktır ruhları bile duymaz :eek:key:

Geri
Üst Alt