Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Oem dump valve modu hakkinda

psychomeric

Kayıtlı Üye
Arkadaslar merhaba;
Bildiginiz uzere yazilim sonrasi orjinal dump valve lar basinc kacirdigindan dolayi sinir bozucu performans dusukluklerine sebep oluyor ve cozum olarak forge dump valve kullaniliyor... Hatta bilindigi gibi farkli basinc araliklari icin farkli renkte yaylar bile mevcut. Aklimdaki soru su ; yazilimdan sonra orjinal dump valve in yayini neden daha kuvvetli bir yay ile degistirip sorunu cozmeyi denemiyoruz? Ya da deneyip basaran oldu mu? Diyeceksiniz ki mevzu sadece yayda degil dump valve in yapildigi malzeme de basinca karsi dayanikli olma acisindan onemli fakat ornegin 1.4 tsi bir leon zaten oyle aman aman bir basinc basmiyor yazilim sonrasi. Eger bu sekilde halledilebilirsek maliyet 700 kusur tl lerden bir yay parasina dusecektir diye dusunuyorum... Bilgisi olanlarin diyeceklerini merakla bekliyorum.

Arkadaslar merhaba;
Bildiginiz uzere yazilim sonrasi orjinal dump valve lar basinc kacirdigindan dolayi sinir bozucu performans dusukluklerine sebep oluyor ve cozum olarak forge dump valve kullaniliyor... Hatta bilindigi gibi farkli basinc araliklari icin farkli renkte yaylar bile mevcut. Aklimdaki soru su ; yazilimdan sonra orjinal dump valve in yayini neden daha kuvvetli bir yay ile degistirip sorunu cozmeyi denemiyoruz? Ya da deneyip basaran oldu mu? Diyeceksiniz ki mevzu sadece yayda degil dump valve in yapildigi malzeme de basinca karsi dayanikli olma acisindan onemli fakat ornegin 1.4 tsi bir leon zaten oyle aman aman bir basinc basmiyor yazilim sonrasi. Eger bu sekilde halledilebilirsek maliyet 700 kusur tl lerden bir yay parasina dusecektir diye dusunuyorum... Bilgisi olanlarin diyeceklerini merakla bekliyorum.

Orjinal dvniz yaylı değildir. Diyafram tarzındadır. Elektronik olarak ayarlanıyor. Ayrıca bildiğim kadarıyla basınç kaçırması sizin araçlarda değil twinchargerlarda oluyor. Forge dv sizin araçlara uyumsuzdur.

Birşey söylemek için henüz erken , ama 500 km dir Yazılımlı olarak kullanıyorum henüz dv in kaçırdığına şahit olmadm. Murat ın da dediği gibi forge dv bizim araçlarla uyumsuz tornada işlenerek kullanabiliriz ancak

Araç yazılımlımı ve DV in basınç kaçırdığını nasıl Anladınız..

Aracim yazilimli ve dump valfi sokup icindeki yayi elimle cekerek direncini arttirip kullandigimda bir sure basinc kacirmiyor fakat bu dedigim gibi gecici bir cozum oluyor cunku eski haline geri donuyor yay... Yani mantiken soyle aracin bastigi bar belli dump valfin kaldirabilecegi belli , kaldiramayinca yay sıkısıyor basinci kaciriyor ve tekrar dolmasi icin bekliyoruz. Dolayisi ile biz bunu yolda gazi kesik kesik yeme olarak hissediyoruz

Aracim yazilimli ve dump valfi sokup icindeki yayi elimle cekerek direncini arttirip kullandigimda bir sure basinc kacirmiyor fakat bu dedigim gibi gecici bir cozum oluyor cunku eski haline geri donuyor yay... Yani mantiken soyle aracin bastigi bar belli dump valfin kaldirabilecegi belli , kaldiramayinca yay sıkısıyor basinci kaciriyor ve tekrar dolmasi icin bekliyoruz. Dolayisi ile biz bunu yolda gazi kesik kesik yeme olarak hissediyoruz

dediğin mantıklı aynı sorun benim araçtada yazılım varken oluyordu gazı kökledimi sanki aracı biri tutup tutup bırakıyor gibi oluyordu.

yazılım silindi güncelleme sonrası sorun çözüldü kökten :)

Yarin baska bir firma tarafindan yazilim yapilacak aracima olan eski yazilima verdigim paraya olacak... Cunku bu gaz yememe olayi yazilimsal da olur diyorlar. Kime guvenecegimi sasirdim. Yol gosteren olursa sevinirim... Bu arada dump valve hakkindaki konu guncel fikirlerinizi bekliyorum

araçlarımızdaki orjinal dv ler plastik malzeme ama forge metal ve sağlam genelde mavi yay ile kullandım ben sattığım mk1 de yazılım vardı ama dv yi değişmemişlerdi ilk işim 450 tl vererek onu değişmek oldu vites yükseltirken anlıyorsunuz zaten faydasını yazılımlı ve dv li bir araba devir olarak fazla düşüş yaşamıyor kaldığı yerden devam ediyor

Geri
Üst Alt