NYC Taxi Karsan! | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

NYC Taxi Karsan!

Konu, 'Dünyadan Haberler' kısmında ZGR tarafından paylaşıldı.

 1. ZGR

  ZGR
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  14.928
  Beğenileri:
  525
  Ödül Puanları:
  113
  Karsan, New York taksi ihalesine girdi
  Karsan, New York taksi ihalesine katıldı, 10 yıl için yıllık 2 bin 650 adet satış taahhüt etti.

  İSTANBUL - Karsan Otomotiv bağlı ortaklığı Karsan USA'nin Hexagon Studio'nun tasarım desteğiyle ABD'nin New York Şehri'nde açılan taksi ihalesine katıldığını ve ihaleyi kazanması durumunda 10 yıl boyunca yıllık 2 bin 650 adet aracı taksi pazarına satmayı taahhüt ettiğini açıkladı.

  Şirketten KAP'a yapılan açıklamada, New York'un taksilerini tasarlamak ve üretmek üzere düzenlenen "Yarının Taksisi" projesi kapsamında açılan ihalenin kazanılması durumunda araçların Hexagon Studio'da tasarlanarak Karsan tesislerinde üretileceği belirtildi.

  Karsan açıklamasında, "Değerlendirmeler sonunda kontratın 2010'da imzalanması, araçların da en geç 2013 sonundan önce teslim edilmeye başlanması beklenmektedir. 10 yıllık sürenin ardından ihaleyi kazanan firmanın beş yıl boyunca satılan araçlarla ilgili garanti, servis ve teknik desteği vermesi de talep edilmektedir. İlk aracın satıldığı ay itibariyle başlayacak olan 10 yıllık zaman dilimi boyunca araçların performans, etkinlik ve güvenlik gibi özelliklerinin önemli ölçüde gelişim göstermesi beklenmektedir" denildi.

  NTVMSNBC


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. ZGR

  ZGR
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  14.928
  Beğenileri:
  525
  Ödül Puanları:
  113
  New York'lu Taksi Olarak Karsan'ı Seçti
  New York Taksi ve Limuzinciler Odasınca yapılan ankete katılan kent sakinleri, Türk firması Karsan'ın modelinin ''kent için en uygunu'' olduğuna karar verdi.

  New York taksi ihalesinde komisyonun vereceği karar öncesi, New York Taksi ve Limuzinciler Odasınca yapılan ankete katılan kent sakinleri, Türk firması Karsan'ın modelinin ''kent için en uygunu'' olduğuna karar verdi.

  ''Geleceğin Taksisi'' anketine katılan 22 bin 600 New Yorklu, üç finalist Karsan, Nissan ve Ford için ayrı ayrı değerlendirme yaparken, Karsan'ı beğenenlerin oranı yüzde 66 oldu. Bu oran, Nissan için yüzde 43'te, Ford için de yüzde 38'de kaldı.

  New York Taksi ve Limuzinciler Odası Başkanı David Yassky, oy kullananların Karsan'ı seçmesinde tamamen camdan oluşan geniş görme açısına sahip tavanı ve özgün dizaynının etkili olduğunu düşündüğünü kaydetti.

  Yassky, taksi ihalesiyle ilgili kararın açıklanacağı net bir tarih olmadığını ifade ederek, ''Anket sonuçları değerlendirmede önemli rol oynayacak. Ancak, karar için dayanıklılık, düşük onarım ve yedek parça maliyeti, çevresel etkiler gibi konular da çok önemli'' dedi.

  Ankete katılan 22 bin 600 kişiden 14 bin 789'u Karsan için ''beğendim'' ve ''çok beğendim'' seçeneklerini işaretlerken, 3471 kişi ''olabilir'', 4 bin 318 kişi de ''bana göre değil'' seçeneğini işaretledi. ''Geleceğin taksisi'' ihalesinde finale kalan üç firmadan biri olan Karsan, eğer ihaleyi kazanırsa, 2013'ten itibaren 10 yıl boyunca 2 bin 650 adet taksi satacak.

  İhale sonuçlarının 2 ay içinde açıklanması, sözleşmenin de 2011 sonuna kadar imzalanması bekleniyor.

  NEW YORKLULAR TAKSİYİ ''GEÇ KALDIKLARI İÇİN'' TERCİH EDİYOR

  Öte yandan; Odanın anketinden çıkan bir başka sonuca göre New Yorklular, taksiyi daha çok ''geç kaldıkları için'' tercih ediyorlar.

  Ankete katılanların yüzde 61'i taksi kullanmasının nedenini ''geç kalmak/yorgun olmak'' olarak açıklarken, ''bagajım olduğu için'', ''hava koşulları nedeniyle'', ''kalabalık seyahat ediyoruz, böylesi daha ekonomik'', ''yürümekten daha kolay'' şıkları katılımcıların taksi tercihlerindeki diğer nedenleri arasında yer aldı.

  AA
   
 3. LeonRider

  LeonRider
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.942
  Beğenileri:
  746
  Ödül Puanları:
  113
  Karsan dan büyükm atak şaşırdım desem yalan olmaz umarım başarılı olurlar bu konuda....:eek:key:
   
 4. omercanilica

  omercanilica
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  3.103
  Beğenileri:
  21
  Ödül Puanları:
  38
  demın ntv ızlenmıs bellı
   
 5. mehmetelt

  mehmetelt
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  3.615
  Beğenileri:
  152
  Ödül Puanları:
  63
  umarım iyi olur. kendi ülkemizde neden satışı yok bu taksilerin.
   
 6. akin

  akin
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.868
  Beğenileri:
  91
  Ödül Puanları:
  48
  aynı ihaleyi ford connet' lerle kazandıklarını duymuştum..
   
 7. Ali

  Ali
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.660
  Beğenileri:
  366
  Ödül Puanları:
  83
  inşallah ihaleyi alırlar..
   
 8. ceycey11

  ceycey11
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.264
  Beğenileri:
  335
  Ödül Puanları:
  83
  arnoldun marsta geçen bir filmi vardı gerçek yalanlarmı ne oradaki taksilerin aynısını yapmışlar bu arada karsanıda tebrik etmek lazım
   
 9. LEONISM

  LEONISM
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.706
  Beğenileri:
  53
  Ödül Puanları:
  48
  NYC Korsan Taksi
   
 10. - 48 -

  - 48 -
  SCW ÜYESİ

  Mesajlar:
  1.969
  Beğenileri:
  633
  Ödül Puanları:
  113
  bruce willis yeni filmi için karsan dan bu aracı filmde kullanabilmek için resmen istedi..karsan ise şu anda ihale aşamasındayız ihaleyi etkiler diye..bruce willisin talebini geri çevirmek zorunda kaldı
   

Sayfayı Paylaş