Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

nitrojen mucizesi....

Konu, 'Teknik Destek' kısmında GÖKHAN ŞİMŞEK tarafından paylaşıldı.

1. GÖKHAN ŞİMŞEK

GÖKHAN ŞİMŞEK SCW Üyesi

1.325
    224
    63
    arkadaşlar bridgestone turanza er 300 lastiklerime nitrojen hava bastırdım artvinde zemin aşırı bozuk inanılır gibi değil psikolojik falan değil abi araba sanki tüy döşek üzerinde gidiyor yarın gidin bastırın...vuruntu sarsıntı bitti bence bir mucize önleri 35 arkayı 32 yaptırdım...lanet olsun 4.5 yıldır boşuna sarsılmışım....kesinlikle bana güvenin arabadan da tık gelmiyor biryerinden....sarsılmıyor ki tıklasın......abartmıyorum konuşturmayın beni yolları bozuk olanlar bana teşekkür edeceksiniz.....yol sesini tam anlayamadın kısa mesafe kullandığım için onu da yazarım...

2. digiersoy

digiersoy SCW Üyesi

2.672
    643
    113
    Gokhan ben 2006 dan beri bindiğim araçlara nitrojen bastırıyorum nitrojenin havadan farkı suyu alınmış hava yani nem yok Buda soğuk ve sıcak havada lastiğe bir darbe gelmedikten sonra hiçbir zaman lastiğin içindeki basıncın değişmemesine yarıyor yani lastiğin vurmalarla alakası yok bundan önce senin lastiklerin basıncı daha fazlaymistir ondan yapar ben suan on arka 32- 32 kullanıyorum yumuşak oluyo bas bakayım 36-36 nitrojeni fark edecekmi ;)

altıpatlar ve igci_01 bunu beğendi.
  3. digiersoy

digiersoy SCW Üyesi

2.672
    643
    113
    [TABLE="class: tborder, width: 100%, align: center"]
    [TR]
    [TD="class: alt1, bgcolor: #FAFAFA"]

Nitrojenin Avantajları Nelerdir?

İnsanların yaşamasını ve nefes almasını sağlayan havadaki %21 oranındaki oksijen lastikler için ciddi problemler oluşturmaktadır. Çünkü oksijen lastiğin hammadde- si olan kauçuğa zarar vermekte- dir. Gerçek şu ki, lastiğin içerisin- deki oksijen, lastiğin yaşlanmasını hızlandırmaktadır.

“Oksijen ve nem – lastik katilleri”

Tüm havalı lastikler; keşfedildikleri günden beri, “bozulma/tahribat veya kalitesini her geçen gün kaybetme” sorunuyla mücadele etmek zorunda kaldılar. “Lastik zayıflaması” maskesi altındaki bu bozulma bir kimyasal oksitlenmedir.

Düşman OKSİTLENME!

Oksijen molekülleri bu bozulmanın temel nedenidir, Nitrojenin içinde ne nem ne de oksijen olmadığından bu tahribat oluşmayacaktır.

Nitrojenin Faydaları;

* Lastik basıncı her hava şarttında aynı kalır.
    * Lastik basıncı her zaman doğru seviyede olacağından yola maximum tutunma sağlanır.
    * Sürüş konforu hissedilir derecede artar.
    * Yakıt tasarrufu sağlar.
    * Lastik/iç lastik ömrünü uzatır.
    * Yola tam tutunmanın getirdiği avantajla fren güvenliğini arttırır.
    * Lastik içerisinde oksidasyon (paslanma) olmaz.

Kullanıldığı yerler;

Nitrojen teknolojisi halen Formula 1 araçlarında, uçaklarda, indy car ve nascar yarışlarında, Amerika ve Avrupa ülkelerindeki tüm motorlu araçlarda kullanılmaktadır. (Michelin tavsiye eder)
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

Bunu beğendi. hades bunu beğendi.
  4. igci_01

igci_01
    V.İ.P ÜYELİK
    SCW Üyesi

4.519
    1.589
    113
    Benim de bildigim sicak soguk dan etkilenmeden aracin lastik basincini dusmesini engelliyor yapisindan dolayi..ancak ayni jant ile yazlik kislik lastik takanlara tavsiye etmem cunku saglam lastik 6 ayda bir basinc sorunu yasamiyor dolayisiyla her degismede fazladan para vermeye gerek yok ama benim gibi yazin 18" kisin 16" jantlarini takanlar icin ideal

5. GÖKHAN ŞİMŞEK

GÖKHAN ŞİMŞEK SCW Üyesi

1.325
    224
    63
    abi önler 35 arkalar 32 arka lastikler 5 yıllık önler 2 yıllık....arabam mucize derecede yumuşadı....senin paylaştığın yazıdaki ''''sürüş konforu hissedilir derecede artar''' diyorya abi işte konfor arttı...ben bunu sağlıklı diye bir de yol sesi diye yaptırmıştım ama araç içi konfor abartılı arttı....önceden de ön 35 arka 32 kullanıyordum ama araba güm güm güm vuruyordu şimdi resmen mucize oldu....leonun sert süspansiyonundan şikayetçi olanlara müjde bence....

6. GÖKHAN ŞİMŞEK

GÖKHAN ŞİMŞEK SCW Üyesi

1.325
    224
    63
    sürüş konforum hissedilir derecede arttı......sert süspansiyondan şikayetçi leonlar bence kullansın...enazından deneyin ya 20 tl den bişey olmaz....

7. 24

24 SCW Üyesi

3.413
    179
    63
    20 tl den bişey olmaz derken..?

ben geçen gün nitrojen'ledim lastikleri 15 tl verdim bana çok geldi gerçi fiyat bilgim yok normalmi...?

8. Çöllü

Çöllü FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI SCW Üyesi

4.805
    3.977
    113
    Baba nabtın sen :D Nitrojen sürüşe ne yapsın senin lastikçin tekerin üstünde 40 PSI yazıyo diye daha önce 40 hava ile dolaştırmış olmasın seni :eek:key:

9. GÖKHAN ŞİMŞEK

GÖKHAN ŞİMŞEK SCW Üyesi

1.325
    224
    63
    yok yok.....:) o kadar da değiliz ya etme selçuk kendimiz de kontrol ediyoz yani:)

Bunu beğendi. Çöllü bunu beğendi.
  10. GÖKHAN ŞİMŞEK

GÖKHAN ŞİMŞEK SCW Üyesi

1.325
    224
    63
    normal...burda 20 tl 30 isteyen de var ama değer...

Sayfayı Paylaş