Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

nitrojen gazının yararları nelerdır??

bir zararı olmadığı gibi ufak da olsa avantajları var gibi görünüyor, hakan arkadaşımızın açtığı başlıktaki gibi (http://www.seatclubworld.com/teknik-destek-34/nitrojen-gazi-12703/#post362505) bedavaya da sahip olabilecekken nitro.yu tercih etmemek için bir sebep göremiyorum.. eğer ki bastırırsam ve kışın da nitro.lu lastiklerle geçirirsem gözlemlerimi ve deneyimlerimi sizlerle paylaşırım :)

neden yakıtta fark eder o fark gözle görülür mü ..
çünkü ısınmadığı için lastikte gereğinden fazla ısınmaz ve yere temasında sürtünme azalıyor..sürtünme azaldığı için araba gereksiz yorulmuyor ve daha gidiyor sizde daah çok gitsin diye extra gaza basmıyorsunuz yakıtta bundan dolayı fark ediyor..

kışın kullandım..tek dezavantajı bu ısınmama olayı lastikte soğuk havada gerekli ısısına gelemiyor hem içten hem dıştan..
böylece lastik sert kalıyor ve daha sert oluyor bunu çukurlarda bozuk zeminde hissediyorsunuz..kışın uzun bir müddet kullandım ve bozuk yollar beni deli ettiği için boşaltıp normal hava bastım..sonrasında çok fark etti mi hayır biraz daha yumuşak oldu..
eğer kışın uzun yol yapan kişi iseniz nitro(azot) kalsın değiştirmeyin..
söyle diyebilirim nitro bastıktan 3 ay sonra kontrol ettiğimde lastik basınçları hala aynı idi..
ben şu hala nitro kullanıyorum ve memnunum..tavsiye de ederim..
yerine göre değişiyor
bir lastik 2,5--5--7,5 TL ye dolduruluyor..

özel makinaları var bu makina kendi içinde oksijenin havadan ayırıp lastiğin içine sadece azotu basıyor..
makinenin kalitesine göre ayrıştırma daha iyi oluyor(bunu tahmin ediyorum)

Geri
Üst Alt