Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

nitrojen gazının yararları nelerdır??

önceki aracımda uzun zaman kullandım, leonumu aldığımda da ilk işim oksijeni boşaltıp nitrojen bastırmak oldu. yani anlayacağınız uzun zamandır kullanıorum ve memnunum. yakıt tasarrufu yaptıgına inanmamakla beraber tanıdık lastikçi bir abimizin şiddetle önerisinden dolayı nitrojene geçiş yaptım. lastikçiler 4 lastiğe 20 liraya basıyor.

Nitrojen gazını ağır vasıtalarımıza yapsam acaba nasıl olur ?

ben büün yaz kullandım kışın değiştirdim..lastikler kışın sertleşiyor diye..
yazın çok faydasını gördüm..bir kaç güne tekrar basacağım..Nitro iyidir..tavsiye ederim...
ses azalıyor..uzaun yolda yakıtta 100 le gidersen fark ediyor

içinde su buharı olmadığı için hava sıcaklıklarına ya da lastiğin ısınması sonucu genleşme ya da daralma göstermiyo esprisi bu..
ama bunun yanında nitrojen soğuk bi gaz olduğu için özellikle kışın lastik ekstradan soğuk kalıyo..zaten 4 mevsim lastikler 6-7 derece altında olması gerekenden düşük performans gösterir bunun üzerine ekstra soğuk olduğu zaman tam eğlence oluyo..bunun dışında lastik bi şekilde indiği zaman nitrojen basılmış bi lastiğe normal su buharlı hava basmak da anlık olarak durumu kurtarsa da kısa süre içersinde korozyona neden oluyo..şu zamana kadar hiç nitrojen bastırmadım lastiklerime..yakıt tasarufu konusuna katılmamakla beraber yarış pistinde de olmadığımıza göre bence tamamen gereksiz bi olay..

bende jant lastik alıdıgımda nitrojen gazından bastırdım çokta memnum kaldım bir kere bile inmedi teker :D ama kışın araba satıldığı için sıkıntı yok relax :D

İnmeme sıkıntısından başka hiç bir faydasını görmedim... Hatta şu an normal hava basılı belki yazın güneye tatile çıkmadan tekrar nitrojen bastırırım.

İnmeme sıkıntısından başka hiç bir faydasını görmedim... Hatta şu an normal hava basılı belki yazın güneye tatile çıkmadan tekrar nitrojen bastırırım.

inmemesi bi sıkıntı mı? :) nitrojen basılmasının esprisi ilk anki performansın uzun yol sonucu ısınıp az düzeyde düşmesini engellemek ve basıncı sabit tutup lastik ömrünü uzatmakla alakalı daha fazlasını beklemek yanlış olur zaten....:eek:key:

Geri
Üst Alt