Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Nikon D90 Canon 550D YARDIM

TORO_BLANCO

Kayıtlı Üye
bi makine alıcam ikisi arasında kaldık alırken nelere dikkat etmeliyim lens seçiminde nasıl bi seçim yapmalıyım yardımlarınızı paylaşırsanız memnun olurum şimdiden herkese teşekkür ederim....

Ben ikisi arasında 550D'yi tercih etmiştim ibrahim.. Sonucunda 550D sonradan çıktı :) Garantili alacaksan eğer bana söyle ben bi fiyat araştırması yapabilirim senin için

Ben ikisi arasında 550D'yi tercih etmiştim ibrahim.. Sonucunda 550D sonradan çıktı :) Garantili alacaksan eğer bana söyle ben bi fiyat araştırması yapabilirim senin için

evet garantili alıcam fiyat araştırması olursa memnun olurum, D90 daha fonksionlu die duydum o konuda fikrin varmı

ibrahim ben bişi duydum ne kadar doğru bilmiyorum çok bilgim yok..ama geçe bizdeki canon'a mercek bakarken okumuştum..
nikonların motorları merceğin üstündeymiş..
bu da eğer ilerde nikona mercek almak istediğinde motoru üstünde olduğundan dolayı mercek fiyatları canon'a göre daha pahalı oluyor..
bir de gene duyum aldığım bişi tabi belki çok profesyonelleriçin geçerli olan birşeydir bu..
hangisi olduğunu tam hatırlamıyorum
birisi iç mekan diğeri de dış mekanlarda daha çok tercih ediliyormuş..o farkı biz anlarmıyız bilmiyorum tabi..
bunları yazdım araştırırken daha detaylı bakarsın diye.

Varol abi genelde canon diorlar ben bide scw ailesine sormak istedim :)

Merhaba,
Canon mu Nikon mu olayına takılmayın. Fotoğrafçılıkta neredesiniz, nereye gitmek istiyorsunuz? Bunların cevabı sizi yönlendirir. Her iki markanın (ve bahse konu modellerinin) artı ve eksileri var. Fotoğrafçılık konusunda oldukça iyi forum ve siteler var. Takip etmenizi öneririm. Son olarak, mümkünse almak istediğiniz makinaları elinize alıp deneyin. Elinize alıp, deklanşöre basmadan makina almamanızı öneririm. Kolay gelsin.

canon ekipman fiyatı açısından biraz daha avantajlı.nikonda lensler biraz daha pahalı...550D biraz daha güncel...7D ile aynı imaj kalitesine sahip...d90 da iyi makinedir ama eskidi...garantili yerine spot almanızı tavsiye edebilirim kalanı lense yatırırsınız.

yorumlarınız için teşekkür ederim spot bulabilcegim yerler lazım şimdi :)

Geri
Üst Alt