Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Nihayet jantımı buldum ama acil yardım...

Leonm@nia

Kayıtlı Üye
arkadaşlar 2004 model leon signo plus ım var... uzun süredir jantları bir değiştirmeye karar veriyorum bir vaz geçiyorum... en sonunda jant bakmaya ilk başladığım zamanlarda ki jantta karar kıldım... CMS C14... şimdiye kadar hiç bir araçta görmedim... bence güzel bir jant ne dersiniz? bir de bazı lastik sitelerinde bazı hesaplamalar var... 195*65*15 ten neye geçiceğime karar veremedim... artı eksi %3 ten büyük yada küçük değişimleri tavsiye etmiyorlar... benim gönlüm 215*40*18 den yana ama daha ekonomik olacağını düşündüğüm için 205*50*17 üzerinde daha çok duruyorum... 215*40*18 de hesaplama sonucu oran 0.8 çıkıyor bu da 60 mil gösterirken aslında 59.5 mille gidiliyor demek oluyor.... 205*50*17 de hesaplama sonucu oran 0.4 çıkıyor bu da 60 mil gösterirken aslında 60.2 mille gidiliyor demek oluyormuş... neyse uzatmayayım kararsız kaldım... bi de 17" le 50 yanak aracıma sığacakmı sürtme yapacak mı onu merak ediyorum... jantın resmi ve hesapla ilgili link aşağıda... yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum... saygılar sevgiler scw...

http://www.lastik24.com/default.asp?gb=hesap
http://www.lastikent.com/jant-hesaplama.html

normalde güzel,birçok araçta gördüm..bence toledoya yakışmayacaktır.hele ki 50 yanak hayatta göstermez jantı..toledolara çok kollu jantlar yakışıyor...215/45/17 ideal ölçüsü olur 17 " için.

Kendi jantimi almadan once bu janti arastirdim ama 20 haziran 2009 da gelicek demislerdi ben de daha fazla bekleyemedim...cok guzel bir jant...18i yok ama sanirim..

205 45 17 olmalı dogru olcusu 50 yanak olmaz olsada gorunce ne oldu bu arabaya dersınız aynı zamanda cap daha da genıslemıs olur buna karsılık araba gucten duser yakıt sarfıyatı artar.215 taban ıse daha guzel durur ama yere ne kadar temas o kadar performans ve ekonomık cokuntu demektır 1.6 arabada

Kendi jantimi almadan once bu janti arastirdim ama 20 haziran 2009 da gelicek demislerdi ben de daha fazla bekleyemedim...cok guzel bir jant...18i yok ama sanirim..

var 18 i kan şimdi bende baktım

205-45-17 sizin aracınıza olan ölçü 45yanakta kötü durmaz ve cms nin gelmiş geçmiş en başarılı modeli bence hiç cms düşünmem fakat bu jantı çok beğendim doğrusu.... 18 çekiş ve yakıtı etkiler ama çok güzel durur 17 biraz daha mütevazi olur bide3.5 yayla başarılı olur....

17 inç de yanak 45 olmalı genişlik ise size bağlı bi de 5 lik yay..
bende 225 genişlik var çok iyi yol tutuşu var görüntü çok iyi ama araba zorlanıyor bazen hissediyorum..bunu giderken..
bu jantın fiyatı nedir

Geri
Üst Alt