Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Neden 1.8 TSI yada 2.0 TSI gelmez Türkiyeye...

Çöllü

Forumdan Uzaklaştırıldı
Uzun zamandır kafama takılan başka bi soru daha var arkadaşlar.. Buna sadece "Vergi Sorunu" deyip geçemedim ben, Zira Portorikoda bile Leonun 1.8 TSI'ı satılırken nasıl olurda SEAT'a dünyada en çok ilgi gösteren üçüncü ülke olan memleketimizde Satılmaz yada getirilmez çok merak ediyorum.. Madem öylede Şu an efsane olan 2.0 TFSI lar nasıl getirildi 2006 dan 2009'a kadar, Şuan üretimde olan 2.0 TSI yada 1.8 TSI niye ülkemize getirilmez bildiğim kadarıyla bir elin parmağını geçmeyen 1.8 TSI'lar var ülkemizde ve insanlar o arabaları tam üç ay bekliyor ve siparış üzerine getirtiliyor.. Sadece doğuş mu bunun sorumlusu, Yoksa bilmediğimiz bir şeymi var.. Niye FR dahi olsa 125 BG lik 1.4 e Maruz Bırakılıyoruz.. Sebbini bilen lütfen anlatsın yahu şunu..

biz 1.4 tsi için bile 7-8 ay bekledik vw de standart bir araba için 3-4 ay süre veriyor 1.6 tsi da var oda gelmiyor birde :D bence bizi 3. sınıf ülke olarak saydıkları için hyundai nin 250 300 milyarlık araçlarıda yokburda

Bide O varmış Bak 1.6 TSI ne giderdi be en az 180 Beygilik olurdu o.. Mahküm olduk LPG ye ve Küçük Hacimli Motorlara..

Bide O varmış Bak 1.6 TSI ne giderdi be en az 180 Beygilik olurdu o.. Mahküm olduk LPG ye ve Küçük Hacimli Motorlara..

ben küçük hacimden memnunum uzun yol yaptığım yok uzun yol haricindede yüksek hacim bir işime yaramıyacak hızlı gitmeyi sevmem

vergilerden dolayı birde bizi iplemiyorlar ondan

Leon 1.8 TSI , DSG6 yağlı kavrama. Tadından yenmez :) Yakıt anlamında da çok fazla yakacağını düşünmüyorum. 8lt :)

vergiler yuzunden aracların fıyatları satılamayacak duzeylere gelebılır :)

bence vergi ve yakıt ekonomisi için bu ülkede satış rakamları istenilen seviyelere ulaşmayacağından gelmiyordur...

1,8 TSI bile 160 beygirken 1,6 TSI için 180 değildir sanırım:D

Kadir 1.8 in 160 lığı da 180 liğide var diye biliyorum.. fakat ne olursa olsun sonuçta büyük hacimli motorlar.. 1.4 le oynayarak elde edlien max B gücü 25 ise onlarda bu rakam 40 lara 60 lara çıkar tork da aynı şekilde ki üstelik yakıt ekonomisi bakımından bence 1.4 ten de iddialıdır o makineler uzun yolda ;)

Geri
Üst Alt