Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ne Yapmalıyım?

sinceler

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar düşük hızlarda kötü zeminde ibizamın ön konsolundan ve özellikle bagaj kısmından beni rahatsız eden sesler gelmeye başladı.Benim gibi sorun yaşayanlar varmı?Görüşlerinizi ve çözüm önerilerinizi bekliyorum...Teşekkürler

benimde bagaj tarafından ses gelıyor.ilk başlarda kafaya çok takıyodum artık umursamıyorum seatlarda var bu olay...

zaten süspansiyonlar sert olunca çukurları daha çok hissediyoruz.birde bu tıkırtılar olunca bazen sinir bozucu oluyor.

yapıcak bırsey yok alışmalısın :)

İbiza-cordoba ön konsolu ses yapıyor malzemeden kaynaklı birşey araba en ufak kasılmada yada çukurda hemen ses yapıyor.Bagaj tarafındada aynı şeyler var müziği aç yola devam et:D

xx

ya sanırım ön taraftaki gelen ses teyp kısmının olduğu yerden geliyor ama arkadan gelen sesi keşfetmeye çalışıyorum.gerekirse servise göstereyim diyorum...

İbiza-cordoba ön konsolu ses yapıyor malzemeden kaynaklı birşey araba en ufak kasılmada yada çukurda hemen ses yapıyor.Bagaj tarafındada aynı şeyler var müziği aç yola devam et:D

xx
walla engin kardeş yinede biraz moralim düzeldi.demekki sadece benim arabanın problemi değilmiş.müziği açınca tabi problem yok ama biraz pinpirikli bir adamım işte.:ahkafam:

Kardeşim uzun zamandır lastiklerden bahsetmemin sebebi de tam bu husustu zaten :) tek sebebi var oda sert süspansiyon ve 55 yanak lastik.. Aslında yol tutuşa uyarlı tüm arabalarda bu böyle daha ziyade B segmenti araçlarda sanırım, C birazdaha konforludur tabi.. Bozuk yolda aynı sesler biraz bende de oluyor, sanırım tüm ibiza ve cordobalar da bu böyle.. Yapılabilecek tek şey daha yumuşak bir lastik tercih etmek olacak sanırım.. Nokian takacağım ben ama bir tarafımda michelin diyor hala.. Beraber değişelim lastikleri bir takım nokian yada mchelin takalım :)

walla kardeşim lastikler benim bir süre daha idare eder.ibizamı çok sewiyorum ama bazen aklım eski kasa leona gitmyorda değil.ayrıca dediğin gibi segment farkıda hissedilir tabi.yok yok yinede ibizanın 6l kasası başka :)

Eski kasa leon ve toledo konsunda seninde aklını çelmeye başladım demek :eek: kardeşim valla konfor mutlaka farkeder..

Geri
Üst Alt