• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Nakajima gelecek senenin hesabını yapıyor

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
#1
Kazuki Nakajima, gelecek yıl Formula 1'de kalabilmek için, sezonun geriye kalan dört yarışında iyi sonuçlar alması gerektiğini söyledi.

Williams pilotunun 2010'da yerini, Nico Rosberg'e bırakması bekleniyor. Bununla birlikte Nakajima diğer taraftan da, F1 kariyerini sürdürebilmek için ülkesinde güçlü sponsorlar bulmaya çalışıyor.

Ancak şu an için, gelecek yıla ilişkin sürücü piyasasında yaşanan büyük belirsizliklere ve henüz yeni takımların kadrolarını açıklamamış olmasına rağmen, Nakajima, gelecek yıl kendine bir araç bulabilmek için paradan çok daha fazlasına ihtiyaç duyacağının farkında olduğunu belirtti.

Nakajima, "Daha iyi sonuçlar almam lazım. Performansım geçen seneden daha iyi, bundan şüphem yok, fakat hala istenilen düzeyde değil, o yüzden bu kısmen problem oluşturuyor" dedi.

Nakajima, "Sürücü piyasası açısından baktığımızda da, henüz kimse birşeye karar vermemiş görünüyor. Eğer bir hareket olursa, ondan sonra transferler başlar" şeklinde konuştu.

Toyota'nın genç pilot eğitim programı bünyesinde kalmayı sürdüren Japon pilot, Williams'ın Renault motoruna geçmeyi planlamasıan karşın, bir yıl daha İngiliz ekibinde kalmak istediğini ifade etti.

TurkiyeF1.com
 

Byefsane

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
3,556
Beğeniler
59
Yaş
26
İsim
Atilla Peynirci
Nereden
Isparta
Plaka
32AP154
#2
Teşekkürler:)